Po jednom mejdanu se Joe Doucett probouzí v neznámém pokoji a vedle kocoviny má mnohem závažnější problém. Neví kde je, nemá své osobní věci a hlavně - nemůže ven. V televizi navíc hlásí, že jeho žena byla zavražděna a on je hlavním podezřelým, po masakru v jeho domě zůstala naživu malá dcerka. A tak to zůstane na dlouhých 20 let. V Bílém domě se střídají prezidenti a on stále neví, kde je, kdo ho vězní, na jak dlouho a proč. Den za dnem v jedné malé místnosti. 20 let. Zničehonic se probouzí venku na svobodě. Jediné, na co od té chvíle myslí, je pomsta, za kterou jde nelítostně a brutálně. Brzy navíc v telefonu uslyší: „Jestli chceš vidět svou dceru ještě někdy živou, odpověz na dvě otázky. Proč jsem tě nechal uvěznit? A proč jsem tě teď pustil ven?" (Bontonfilm)

HArna

Poměrně drsný thriller, který celkem baví. Byť to časem ztrácí tempo, jsou věci, které mě překvapili. Jinak kamarád viděl původní film z roku 2003 a ten je prý o dost lepší. Takže ještě, že jsem ho neviděl. ()

Carlinhos

Původní film jsem neviděl, ale americká verze se povedla velmi dobře. Film v podstatě nemá hluchá místa a třešničkou na dortu je (kromě skvělého Brolina, samozřejmě) dokonalý závěr. ()

ZdenoLo

Zo začiatku až príliš rýchly posun deja. Kľudne by som prijal pol hodinku naviac o dianí a udalostiach zo zajatia. No najviac musím vychváliť ten finálny nečakaný zvrat. Silno zvažujem aj originálnu Kórejskú verziu ale myslím že už tam bude chýbať ten moment prekvapenia. ()

Milodar

Ne že by se to nepovedlo... ale je to jen kopie. Nevidím v tom smysl, pokud nepočítám výdělek. Lehce nadprůměrné, ale nemůžu dát této kopii víc než průměr. ()

blues

Už dlouho jsem nedal pět hvězd. Ale tento film si to zaslouží, přestože (nebo protože) to není žádný blockbuster. Není přehnaně dlouhý ani překombinovaný, ale má to odsípající děj a hlavně krutopřísnou zápletku! Jo! ()

IvoB

Pokud hodím za hlavu fakt, že jsem viděl korejský originál, tak bych mohl s klidným srdcem tento film označit za poměrně slušnou řezničinu s překvapivým rozuzlením. ALE to bych nesměl vidět originál... Neubráním se tedy srovnávání, které celkový dojem docela kazí. Remake totiž nenabízí žádnou výraznou přidanou hodnotu. Přichází jen s nepatrnými změnami, které by mohli naznačovat jisté odchýlení od originálu, ale pak se k němu nesmyslně vrací skrz několik (nepříliš nutných) odkazů, motivů a dokonce i několik scén - jenž v několika případech předlohu vykrádají. Trošku mě teda mrzí, že neměli tvůrci dost odvahy přijít s něčím opravdu novým. Jedná se tak "jen" o americký (a na závěr mnohem optimističtější) přepis, nahrazující poměrně (stylově) nepřístupnou a výstřednější korejskou verzi. Mé hodnocení je tedy 3,5*. Pokud jste neviděli originál nebo nemusíte asijské filmy, klidně do toho běžte. ()

mclenin

Film z kategórie prekvapujúcich svojim záverečným zvratom. Kórejský originál som nevidel, takže neviem porovnať, no ako samostatne stojaci remake ide, až na pomerne bizarnú (nereálnu) mysterióznu zápletku, o solídny kúsok, kde divák čaká až do konca o čo vlastne ide - bizarnosť deja je fakticky priamo podmienená záverom, ktorý napokon dá odpoveď na položené otázky a predovšetkým na tú jednu najpodstatnejšiu .... ()

ac3r

Asijskou předlohu jsem neviděl a je mi to jedno, stejně mě ty asijský ksichty nikdy nebavily. První půlka filmu je dost špatná a utahaná, měl jsem co dělat abych neusnul a říkal si na co jsem to zase vlezl. Taky mám neustále problém s Brolinem, nějak toho herce moc nemusím. Naštěstí od půlky filmy se to parádně rozjede a člověk nakonec dostane slušnou akci a velmi dobrý příběh s parádním závěrem ve který po tom začátku ani nedoufal. Suma sumárum dávám za čtyři za ten závěr a konečnou zápletku, sexy Olsen a Klementieff a v neposlední řadě opět za skvělého Copleyho. ()

LBsmoke

nějaké nápady a přímočarost děje oproti originálu ve scénáři jsou, ale je to možná jen proto aby se američanům nezavařili hlavy a mohli si vklidu užívat rutijní akční film .. bohužel nuda a rutijně zrežírovaná(viz šikana a osvětlování děje).. a kladivová scéna je hrozně hloupě příliš akční a krom kopnutí o pletivo naprosto nezáživná.. fakt omg, ale čekal sem horší ()

NJD

Fascinující gradace příběhu. Plnej počet nedávám až po zjištění, že se jedná "pouze" o remake. ()

petrskoc

Dlouho jsem remake odkládal, jelikož originál patří mezi mých TOP 10 nejoblíbenějších filmů. Proto jsem neměl více méně žádná očekávání, i když jsem si tajně přál, aby mi Spike Lee zprostředkoval alespoň částečně podobně silný filmový zážitek a pocit, jaký jsem měl po skončení jihokorejské verze. A ono to dopadlo víc než dobře. Spike Lee adoruje původní verzi, cituje ve spoustě záběrů, které jsou místy až identické - což milovníky Parkova originálu jistě potěší. Koncepčně zasazeno do západního prostředí s asijskými prvky - jinak to asi pojmout ani nešlo bez většího risku vymlácení si zubů. Originál je bezpochyby lepší - po všech stránkách. Je víc psychologický, bolestivý, temnější - jakožto diváci se můžeme těžkého osudu Oh Dae-Sua v podstatě dotknout a prožívat chvíle v ním. Sekvence dvacetiletého pobytu v zajetí není ani zdaleko tolik psychedelická jako v původní verzi a tím pádem divákovi jaksi uniká skutečnost, jaká hrůza by to byla, kdybychom někoho opravdu na takovou dobu zavřeli do jedné místnosti bez jakéhokoliv kontaktu s okolním světem nebo dalšími lidmi. Tyto nepatrné detaily jsou ale u této látky zcela zásadní, jelikož ovlivňují celkovou výpověď filmu a poselství, které námět (tedy originální manga) nese. Sharlto Copley byl ale naopak skvělá volba a je škoda, že nedostal víc prostoru. Stejně tak bitva s kladivem je důstojným nástupcem bitky v koridoru. Konec Oldboye většinu nepřekvapí a našroubovaný "twist" oproti původní verzi (nechci spoilovat) je v mých očích naprostým nepochopením toho, co má tento příběh říct o lidské povaze, bolesti, pomstě a slabosti. Právě tento konec totiž původní myšlenku potápí a naopak v Parkově verzi je z kroků Oh Dae-Sua jasně patrné, jak hluboce nesnesitelnou bolest a křivdu ve svém životě prožil a právě proto činil tak, jak činil. Dodatek v remaku je rádoby invence, která podráží nohy sama sobě a spíš se paroduje. A co se týče surovosti - klidně bych ještě přitlačil. Celkově ale hodnotím remake Oldboye velmi kladně, bavil jsem se královsky, stopáž utekla rychle. Ano - tento snímek má své mouchy, ale vzhledem ke skutečnosti, jak velké sousto si Spike Lee ukousl - smekám. Popral se s touto výzvou se vztyčenou hlavou, protože nikdo nemohl očekávat, že bude tato verze lepší než originál. ()

Cement73

Bohuzial som nevidel korejský originál, ale príbeh je fakt silný... Brutalita v celom filme je v súlade s brutálnou zápletkou a postupné rozuzlenie presúva sympatie... btw so sestry Olsenovej sa stala žena krv a mlieko :) ()

MiaMahoney

V domění, že stahuju vysoce hovnocený korejský originál, nakoupila jsem na internetech tohoto Oldboje a pak se nechala nepříjemně překvapit zjištěním, že jsem stáhla nedopatřením emerický rymejk. Po prověření databáze jsem váhala, jestli má vůbec cenu zmáčknout play. A světe div se, mělo! Velice slušný thriller o milujícím otci a jeho hledání pravdy, kterou naštěstí objevil dřív, než stačila vypučet do zdegenerovaných rozměrů a o poněkud jeblém protivníkovi s nepříliš přesvědčivou, ale ve finále fungující motivací. Co na tom, že v bojových scénách opět útočí jeden, maximálně dva hajzlíci a ostatní kokotsky pózují, než na ně dojde řada..., já se bavila po celou dobu slušným akčním napínáčem a původní záměr zkouknout ťamanský origoš je ten tam. ()

LordGrayDog

Záverečná pointa tú hodinu a pol nudy nezachráni. Radšej som si mal pustiť Juhokórejský originál, tak snáď niekedy inokedy. PS: Juhokórejský originál je fakt iná liga, ktorej sa tento film nemôže ani z ďaleka rovnať. ()

Jaro_slav

Sice jsem pointu tušil předem, ale má to takovou atmošku, že mi to vůbec nevadilo. Bonus v podobě hambatý Olsenky tomu tu čtvrtou rudou vysloužil poprávu, i když je to jinak celý podivně překombinovaný a spíš trojhvězdnatý. ()

Oralfabet

Ach jo... Když se tady pročítám desítkami komentářů hlásajících, že tohle je oproti originálu aspoň "pořádná řežba" atd, je mi fakt trochu smutno. Dokonce i třeba takový POMO, od kterého bych čekal nějaký rozumný názor, je bohužel úplně vedle. Tenhle remake může dostat body maximálně za to, že je oproti původní verzi srozumitelněji vyprávěn, v originále přece jen bylo pár částí, co mě zmátly a tak... Jinak je to ale po všech stránkách horší a hloupější. Brolin je sice možná cool, ale Min-Sik Choi v originále předvedl takovou škálu emocí, že ho s přehledem strčí do kapsy. Elizabeth Olsen je sice pěkná a rovněž se asi nedá říct, že by hrála špatně, ale její sblížení s Brolinem působilo totálně nepřirozeně, nebyla tam prostě žádná chemie (navíc vynechání hypnotismu z toho dělá fakt nesmysl). Hodně scén převzatých přímo z originálu tady taky dojebali (Ukážou, jak dostává každej den něco jinýho k jídlu a pak si začne stěžovat na to, že dostává pořád jen knedlíky, wtf...) A ten záporák... Eeh... Prostě totálně zbytečný a trapný. 3/10 ()

Klajnik

Originál je autorským dílem. Americkej remake je ve všem slabší a tedy i zavrženíhodný. Průměrnost z něj sálá na první pohled a prot mě překvapilo, že vůbec některé scény byly docela funkční. Divák neznalý originálu bude baven víc, protože téma zajímavé je. Mně to sralo, protože jsem ho znal a byl tedy jen svědkem toho, jak tvůrci vykradli solidní film a zpracovali ho ve všech ohledech hůř. A to říkám jako někdo, kdo proti remakům nic nemá. Ony maj smysl, ale musí být dělány též autorsky, smysluplně a dobře. Tohle je opačný příklad. ()

Maslord

Remake ma zmysel robit vtedy, ked povodny film nebol dost dobry, alebo ked bol natoceny prilis davno, aby mohol pribeh ziskat novych divakov. Pri tomto filme slo zjavne iba o komercny potencial. Skoda, ze film na chlp isty ako jeho predloha, co sa deju tyka, inak teda podstatne slabsi odvarik. ()

Wancohoff

oproti originalu mozno ani nie slabsie, ale iné...na pocitoch z filmu ubera fakt, ze clovek co pozna original vie pointu, co je hlavny triumf filmu. 70% ()

Je rozhodnuto, Kick-Ass se přidá k Avengers

Je rozhodnuto, Kick-Ass se přidá k Avengers