Ota je bývalý učitel a ve svém věku má již řadu vrtochů, kterými poněkud komplikuje život svému synovi a snaše. Nyní jej čeká náročná operace a Ota se rozhodne, že je ta správná doba, kdy je třeba vyhledat někoho, kdo kdysi dávno velmi ovlivnil jeho život. Setkání s herečkou Janou je ale poněkud jiné, než si představoval. Přesto je to právě tahle vitální dáma, která nemíní nerezignovat na aktivní život, která znovu zamotá jeho osud. Díky Janě se Ota vydává na napínavou road-movie, na jakou by si možná ani v mladším věku netroufl. A je to právě tohle důležité setkání, které oba utvrdí v poznání, že nejhorší, co může člověk udělat - je všechno vzdát! (oficiální text distributora)

bari68

Budem len rád, keď takýchto príjemných prekvapení zažijem v českom rodnom liste viacej krát, než len v tomto prípade, plus jedna, dve výnimky. Brzobohatý a Bohdalová boli vo filmovom i súkromnom živote stvorený pre seba a inak tomu nie je ani tu. Naviac scenár je nenásilný, trefný, ale hlavne vtipný a zábavný. A pani Bohdalovej len odkazujem, že vo svojej vitríne na české levy si už pomaly začína robiť miesto. ()

klúčik

Osobne som bol sklamaný. Film sa prezentuje ako komédia, no mne to komické neprišlo skôr naopak. Ja si veľmi rád spomeniem na výborných českých hercov, no nie v tomto filme. Pani Bohdalovú a Jiráskovú si pripomeniem Svétákmi, a pána Brzobohatého v Čiernych jazdcoch. Tento film mi prišiel smutný, a vidieť obľúbených hercov v tejto polohe je hrozné... Film hodnotím 55%. ()

klukluka

Realita mnohonásobně předčila očekávání, která byla s ohledem na téma v podstatě nulová. A on to vtipný, krásný, jímavý film... Lepší už to snad ani být nemohlo. ()

patrikus

Dokonalost sama, skvělá hudba pana Jiráska - skoro bych řekl lepší, než kdy jindy... Skvělý scénář i režie, tohle je prostě film mého vkusu.. ()

Dixiee

Čekala jsem volovinu a rádoby komedii, ale ono je to poměrně těžké a lehce depresivní téma. A není to vůbec nejhorší. ()

Tessie

Milý příběh o stáří a radosti ze života, částečná roadmovie s největšími hvězdami české filmové scény. Paní Bohdalová střílela jednu hlášku za druhou a společnost tolika známých tváří povýšila celý film na pět hvězd. ()

Stružák

Fajnová Bohdalová, jinak je tohle ale vesrkze podprůměrná a tuctová pseudokomedie. Respektive ani komedie, ani drama, ani nic jinýho, nevím. Párkrát jsem se jako zasmál, ale scenáristicky je to docela průšvih. Jak mám toho Epsteina někdy docela rád, tak někdy mi přijde, že fakt hulí nějakej nekvalitní matroš. 🤯 ()

prezdivaka

Už mě to nepřekvapí. Vkus českého diváka je poměrně čitelný a nezáleží až tolik na tom, jaký je film který hodnotí, ale to o čem je. Když je to komedie - je hvězdička navíc, když tam hrají oblíbení herci - ještě jedna. Není proto divu, že film, který je předobraz kýče, dostane titul: komedie století. Ano myslím tím "S tebou mě baví svět". Tam je to jasná dvojhvězda a ani o fous míň, spíš bych ubral za citové vydírání a předvídatelnost. I ti slavní herci tam moc tlačí na pilu. Ale bavme se o tomhle filmu. Tetsuo mu dal jednu hvězdičku a myslím si, že filmový kritik by měl být kritický, ale spravedlivý. Netuším, co myslel tím zneužíváním. Humor byl naopak (jak píše třeba Lima) chytrý a tipl bych si (kdybych to nevěděl) Svěráka. Film má skvělou režii a tam, kde by mohla být hluchá místa, výborně ho zaplní drobnokresba vedlejších postav, které jsou prostě báječné. No když se podíváme na jména - mělo by to být jasné. ()

derryl

Není mnoho filmů, u nichž na konci pláču, ale tento mě k slzám dojal. Je to velmi pozitivní a laskavý film, který nasklouzne nikdy do kýče. Velmi oceňuji pana režiséra Stracha za tu odvahu tuto látku zpracovat. ()

Phorbo

Film s dobrým nápadem, hezkým zpracováním, ale ten scénář trochu pokulhává. Oba hlavní herci jsou skvělý, kor bohdalka, která s nezvyklým šedým senilním úlizem vypadá opravdu staře. Ale jinak je to takový slabší průměr, který končí tak nějak neurčitě. ()

mira007

Hvězdy dávám jako uznání, že tenhle film je poctou dvěma českým hereckým legendám ... jinak spíše posmutnělý film, který není mým šálkem kávy. ()

ursinko

Krásne a dôstojné zakončenie kariéry aj života pána Brzobohatého. Až mi prišlo ľúto, že už medzi nami nie je. Z pani Bohdalovej som bol unesený, úlohu si očividne užívala a sadla jej ako "r.ť na šerbeľ", smial som sa nahlas a veľakrát. Nechce sa mi veriť, že v jej veku z nej srší toľko energie. Príjemne smutný, prirodzený humor o živote aj smrti. Páni Epstein a Strach majú moju veľkú poklonu, že dali "príležitosť" stáliciam českého filmu a že vznikol tento krásny film o starnutí, ale zároveň o neumieraní a chuti žiť. A na konci filmu, počas titulkov spieva Szidi Tobias, nádhera. ()

Milwa

Pobavila jsem se, to ano...ale v některých scénách jsem doslova skřípala zuby, jak šustily papírem. Velmi se mi líbil pan Brzobohatý a paní Jirásková. (za ně dávám 2 hvězdy) Bohužel film ujíždí na prvoplánovém dojetí a schématických postavách, což mě docela mrzí. Z filmů o stáří u mne vítězí "Babí Léto", které mě ve své době velmi dojalo i pobavilo. ()

Kajdous

Pro mě bohužel trochu zklamání – asi jsem čekal od snímku víc. Takže nejvíc na mě zapůsobila jen scéna z barrandovských studií. Přinejmenším jsem se ale pobavil poznámkami Bohdalové... (55 %) ()

dawe787

Moc pěkné a dojemné rozloučení s borcem Radoslavem Brzobohatým. Sakra, jak já se netěším na stáří.....zdraví v prd.... a důchod..... ()

Radoslav Brzobohatý: 1932 - 2012

Radoslav Brzobohatý: 1932 - 2012