Thomasovi rodiče odjíždí na víkend pryč a nechávají dům v rukou svého syna za příslib, že na jeho večírek přijde maximálně 5 osob. Thomasův limit je následně stanoven na desetinásobek. Jeho kamarád Costa se rozhodne, že uspořádá největší party, jakou jejich střední škola pamatuje. Místo původně plánovaných padesáti lidí přijde 2500 spolužáků a jejich známých, ti se velmi rychle vymknou kontrole. Ale na to, co je bude čekat, nebyl nikdo z nich připraven. Když chlapci přijdou po víkendu do školy, všichni je oslavují, na rozdíl od doby před víkendem, kdy nějakého Thomase a Costu ještě vůbec nikdo neznal. (TV Nova)

Don Jebal

Rozpočet: 12 000 000 $ Otvárací Víkend: 21 051 363 $ (v 3 055 Kinách) Tržby USA: 54 731 865 $ Tržby SR: 26 204 $ Tržby Celosvetovo: 100 931 865 $Radšej som mal ísť niekam na ,,párty´´ako som mal pri tomto Projekte X stráviť skoro hodinu a pól.Nefungujúci tisíckrát omletý maglajz,ktorý drží nad odpadom 20 minútová záverečno-epická seba deštrukcia. ()

FlyBoy

V rámci čo raz viac prepieranej estetiky found-footage, socio-kultúrnych determinácii nastávajúcej generácie a ich kurióznych hyperbol či plastického ozvláštňovania skrz iné, poväčšinou buď spriaznené alebo aj prekvapivo zakomponované žánre - žánrové zvyklosti, ide o uchádzajúci výtvor, ktorý si zatracovať nezaslúži. Po obdobne ladenom "Chronicle" v ktorom sme boli svedkami zovretejšej fúzie dramatického pojednania o looserstve na pôdoryse tínedžerského harašenia/rodičovsko-školskej šikany/carrieovského syndrómu, fanúškovského imitovania vychytávok niektorých herných konzol a superhrdinského sveta (tentokrát) v nadvláde záporakov, tu máme ďalší, sic atmosférou namazaný, ale zároveň aj celkom slepo sa zavďačujúci cross-over obstaravajúci prienik stredoškolského rom-comu kde looseri ostávajú a pre zmenu svoju reputáciu vtipne vylepšujú, odviazaných epic parties snímkov ktorých dominantou sú predovšetkým naštartovaní djz, young bitches and (i)legal substances a napokon katastrofického skoro sci-fi čo by óda na jeden plamenomet. Keby sa to nebálo ísť v tom svojom vyfičanom rebelanstve ešte viac za hranu (auto úprk mohol byť oveľa viac rozvedený a prípadne dovedený ad absurdum) a bezpečnostne sa tu necúvalo pred zamilovanými pusinkami vyjebaných amerických happyendov (ak by chlapec tu tmavovlásku za dunenia skrillexovho bro-stepu pokoril a tej bloncke by sa dvoril až keď by z neho bol vyzretý twenty-something, tak to by bolo hneď o niečom inom). Takto len provizórne odreagovanie/pousmiatie sa nad baviacimi maličkosťami (pes, trpaslík, slow-mo), gradujúcimi kamerovými hrátkami (čelovica, auto, spravodajstvo) a priznanou snahou o atraktívnu senzačnosť konceptu. ()

Shakers

Tak toto je totálny bordel, ktorý sa len tak nevidí. Projekt X pod producentským dohľadom Todda Philipsa dopadol presne tak ako sme chceli. Ano, ja viem, film nemá v podstate ani žiadny príbeh, ale skrátka tie postavy a spôsob (kamera) ako to je prezentované divákovi vás dostane (pokiaľ máte radi štýl ala Hangover). Hlášky sú teda fakt super, takto som sa už dlho nepobavil. Začiatok filmu je fakt skvelý a prekvapilo ma ako rýchlo som sa doňho dostal. To bude ale asi tým, že ten film sa nerozbieha. Projekt X už začína rozbehnutý a postupne pridáva na tempe. Je to jednoduché a detinské, ale pre mňa perfektné zrežírované a s tou správnou partou po vašej pravici a lavici sa budete perfektne baviť. 75% - 4* ()

Carol Pifková

Pôvodne som chcela dať odpad, pretože v podstate nič nového to nebolo. Polonahé baby (už po prvých 25 minútach som si vravela, že jak to, že sa tam ešte žiadne prsia neobjavili a ejhle po 33 už sa baby vyzliekali) chľast (samozrejme, šak asi na šalátovú misu neprišli), drogy, výtržníctvo, olizujúce sa baby čo to hrajú akože na sexy lesby, sexujúce páry bla bla proste nič nového a nič pre mňa zaujímavého, takéto filmy ma nikdy nebavili a asi nikdy pre ne pochopenie mať nebudem. Zrejme starnem. Ale musím uznať, že to ako sa na konci celá párty vyvinula bola vážne pecka a bola tu veľmi dobre zvolená hudba. Tak dám aspoň tú jednu hviezdičku. ()

viperblade

LSD ve sprosté sošce trpaslíka, reálný trpaslík nacpaný do trouby a zkáza všude, kam se podíváš. Project X je splněným snem každého, kdo má rád opravdu divoké mejdany, hodně pěkné slečny a opravdu divoké mejdany. Nepsal jsem to už? :-) Tak teď chvilku reálně - všichni víme, že mnoho věcí/situací je ve filmu hodně nadsazených, ale komu to vadí, když ta párty vypadá opravdu drsně? Myslím, že tohle by se mohlo stát jakýmsi kultem a IMHO vcelku zaslouženě. Kdo od filmu o "párty, o které můžeme jen snít" čeká něco víc než jednu legendární kalbu, bude zklamán. 80 %. ()

• Natáčanie jednotlivých scén prebiehalo chronologicky. (Greenpeacak)
  • Kvôli filmu vytvorili tvorcovia špeciálnu internetovú stránku, kde sa mohli ľudia prihlásiť do komparzu. Jediným a základným kritériom bol vek nad 18 rokov. (Greenpeacak)
  • Party se dehrává ze 13. na 14. května 2011. Lze tak soudit podle scény v čase 1:19:50. (imagoo)

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz