Thomasovi rodiče odjíždí na víkend pryč a nechávají dům v rukou svého syna za příslib, že na jeho večírek přijde maximálně 5 osob. Thomasův limit je následně stanoven na desetinásobek. Jeho kamarád Costa se rozhodne, že uspořádá největší party, jakou jejich střední škola pamatuje. Místo původně plánovaných padesáti lidí přijde 2500 spolužáků a jejich známých, ti se velmi rychle vymknou kontrole. Ale na to, co je bude čekat, nebyl nikdo z nich připraven. Když chlapci přijdou po víkendu do školy, všichni je oslavují, na rozdíl od doby před víkendem, kdy nějakého Thomase a Costu ještě vůbec nikdo neznal. (TV Nova)

3mates33

Mega párty !!!! ale aj tak uberiem ešte jednu hvezdičku . Keď sa tak pozriem po chvíli , tak proste nemôžem tam nechať tich 5* , už len za toho otca , tie tresty, a dej trochu nedotiahnutý ..... ale inak dobré., ()

JackDullBoy

Skôr by som mal skritizovať sám seba za to, že som sa vôbec nechal nahovoriť na niečo čo je určené len a len teenagerom, panicom a ľuďom čo majú IQ 80 a menej. Avšak všetky tieto skupiny tvoria jeden pomerne veľký segment divákov a tvorcovia Projektu X z toho vyžmýkali maximum --> preto sa vôbec nečudujem, že tržby sú také aké sú. ()

Hanzo47

Sakra tak to byla jízda. Moje první projekce proběhla před týdnem a pořád mi film ležel v hlavě. Takže jsem neváhal s 2 ani 3 projekcí a stejně mě to neomrzelo. Zkrátka kalba co vás vtáhne a nepustí a o které každý může jen snít. Nechápu proč to někoho tak nebaví ? Asi to není pro každého, ale jen pro snílky jako jsem já. Ono koukat na párty kterou nepořádáte ani na ní nejste totiž může trochu nas*at. Ale sakra bylo to boží ! ()

dannyd14

Perfektný film ako aj perfektné obsadenie v ňom. Rozhodne pre teenegarov, ktorí by radi mienili zorganizovať poriadny flám veľkého kalibru :)..mrzí ma, že film mi hneď ubehol :D ()

liberita

Film o párty, ktorá z menšej narodeninovej oslavy prerastie do epických rozmerov a pre každého z účastníkov znamená legen...počkajte si..dárne spomienky, ktoré sa tak skoro už v ich živote nezopakujú. O párty, ktorú by zrejme nikto nechcel hostiť vo svojom dome, avšak takmer každý okolo dvacky by sa na nej rád zúčastnil a užil si ju sa na maximum. Prečo nie ? Bavila som sa naozaj dobre, film nestráca tempo, hlášky plné šťavnatých slov prúdia z každej strany a šanca, že by ste tušili, čo vás čaká v ďalšej scéne je dosť malá. Obzvlášť sa mi páčili scény so záhradným trpaslíkom a zhuleným psom. Výborné je spracovanie formou dokumentu s častým využitím amatérskych záberov, vďaka čomu film pôsobí realistickejšie a nie je ťažké uveriť, že sme svedkami udalosti, ktorá sa naozaj stala. A porovnanie s Hangover sa mi vidí smiešne, pri Projekte X som sa narozdiel od chľastačky vo Vegas nenudila. ()

hamir0

Kam se hrabe neškodné znásilňování jablečného koláče, tohle je teenage film dneška. Po čertech drsná pařba se časem změní v ještě něco mnohem horšího a nám nad dvacet nezbývá než lamentovat nad tím, kam ten svět spěje. Za poslední půlhodinku bych rád ohodnotil o stupeň lépe, ale zkrátka nemůžu dát čtyři hvězdy „komedii", u které jsem se ani jednou nezasmál. Jinak ale překvapivě originální počin s velice slušnými výkony, především hlavního oslavence, kterému jsem tu schízu málem uvěřil. ()

ari1

Tak takhle "paří" pubertální mládež v zámoří. Celkově film o ničem, nevtipnej a zachraňuje to jen závěr. Na jedno schlídnutí se to přežít dá ale hlavně ať nepřijde už Project Y. ()

VvV14

Film je zasazen do velice aktuální doby. Dnešní sny mladých lidí jsou obsaženy v tomto příběhu. I když si myslím, že v některých ohledech to byla až moc přeháňka, nic se nemění na tom, že je tohle všechno možné. Taky jsem pořádal pár večírků a rozhodně jsem chápal každou výhradu hlavního hrdiny k ničení majetku jeho rodičů. Ale z vlastních zkušeností vím, že to někdy uhlídat nejde. 4* za originalitu. ()

syphoon

Klasicky americky teenagerovské dílo! Žádná ošklivá holka, rodiče nejsou doma, alkohol, drogy, sex a spousta dalších věcí co patří k zábavě, ba i dokonce víc! "Škoda" jen, že američani dokáží dostat pouze tuto zábavu na plátna a v reálném životě je to pak ÚPLNĚ jinak! Za sebe musím říci, že jsem se od záčátku zábavy tak trochu rodičovsky staral: "kdo že to všechno uklidí a opravý", no a závěr? Opět klasický americký, až bych řekl nabádající všechny teenagery ať podpálý barák a nic se jim vlastně nestane! Přesto koukatelných 58% ()

john.h

Čekal jsem nějakou autentickou pařbu a přitom to je jen fake found-footage komedie. I tak jsem se ale solidně bavil a vygradovaný destrukční finále bylo hodně přehnané v dobrém slova smyslu. Takovou party bych také rád navštívil. ()

Neuge

Jsem asociál. Na druhou stranu nejsem nerd, co ráno checkne changelog nový verze Red Hatu, nahodí PSPad a jde předělávat chybně implementované konstruktory nějakého z metajazyků. Ve správném složení kolektivu jsem schopen se "kulturně vyžít" jako každý jiný. Jsem v ideálním věku obklopen touto kokosovou kultůrou a říkám, že každý jsme nějakej a s počtem promile se rozdíly stírají. Co naopak vzrůstá, je neúcta k cizímu majetku, promiskuita, agresivita...ne, nenadávám, nemoralizuju - patří to k tématu a když se napijeme, připadá nám zábavné třeba strkat si rachejlte do prdele, whatever. To jen tak na okraj...protože až začnu tvrdit, jak fádní formu doprovází ještě fádnejší obsah. Jak repetetivní záběry střídají repetetivní záběry. Jak deset minut se nijak kecá o ničem, načež přijde další várka rádoby ubercool vizuálního shitu, tak by se mohl leckdo zeptat, co jsem to vlastně za člověka. Podívejte se, takový scénář by bez nadsázky napsal s trochou snahy každý druhý. Chybí jakákoliv přidaná hodnota. Záběry se po chvíli začnou opravdu nevhodně často opakovat. Film stavící na WTF crazy party momentech, které mu však zásadním způsobem chybí. ()

Diable128

Naprosto šílená nehoráznost, která je mimo chápání reality. Přesto ačkoliv je film vlastně jen o brutální párty bez nějakého hlubokého děje, udržel mě po celou dobu bdělého. Skvěle popisuje nejen dnešní adolescenty, ale i dává inspiraci, jak uspořádat pořádnej mejdan :) a korunu tomu dodává skvělý soundtrack :)) ()

Oudee33

Párty jako ze života... velký oči a pak velký průser, jenom se mi nepodařilo zbořit barák :D ..fakt ulítlá jednohubka za 80% ()

vozralec

Jeden z mála filmů, kde je druhá půlka lepší než ta první. Pořádná jízda začíná zahájením mejdanu. Je vidět, že muselo být natočeno hodně různorodého materiálu, aby vznikla taková megapařba. Skoro za čtyři hvězdy. ()

GudMen

Pozoruhodně realistický náhled na období, kdy jsou děcka v říji. Vidět by ho měli všichni napříč generacemi, včetně vašich asketických prarodičů, protože přesně takto se začnete chovat, ztratíte-li hlubší motivace a celý váš svět se zúží na jedinou potřebu – zašukat si. Nečekejte moralizování, to spíš adoraci stavu, kdy k absolutnímu naplnění stačí tak málo. ()

Miagy

Rozmýšľal som medzi 3 a 4 *. Napokon dávam 4 a to halvne za dostatok fantázie, nápadov a vtipkov. Film nie je určený pre deti a dospelých, ale pre teeneagerov. PLUS: dostatok vitpných scénok, dostatočne realistické - len občas pritiahnuté za vlasy, ale verím, že podobne to na tých amerických houseparties vyzerá, dobrá hudba, srandovní herci... MINUS: zdlhavejší a nudnejší úvod, ()

beso74

Nevedel som si spomenúť, prečo mám taký odpor k americkým komédiám, preto som si pozrel toto tu. Ale už som opäť v obraze... ()

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz