Thomasovi rodiče odjíždí na víkend pryč a nechávají dům v rukou svého syna za příslib, že na jeho večírek přijde maximálně 5 osob. Thomasův limit je následně stanoven na desetinásobek. Jeho kamarád Costa se rozhodne, že uspořádá největší party, jakou jejich střední škola pamatuje. Místo původně plánovaných padesáti lidí přijde 2500 spolužáků a jejich známých, ti se velmi rychle vymknou kontrole. Ale na to, co je bude čekat, nebyl nikdo z nich připraven. Když chlapci přijdou po víkendu do školy, všichni je oslavují, na rozdíl od doby před víkendem, kdy nějakého Thomase a Costu ještě vůbec nikdo neznal. (TV Nova)

JimWayne

Americká kalba vo veľkom, nie často používaní technika natáčania filmu, inak sklamanie z príbehu a scenáru, ktorý bol dosť slabý a plochý.Pozitívum pre mňa určite soundtrack.60% ()

zdepapepa

Found Footage Film, který by nebyl horor? To jsem se prvně divil. Akorát tento fakt je brzy zakopán neuvěřitelnými prostřihy na kamery všech možných i nemožných lidí. Skoro pořád se někdo schovává za dveřmi nebo ve skříni s kamerou. "Party" scény jsou ale natočené hezky, napůl filmově napůl hezky amatérsky. Co se týče příběhu, tak ten tu zas takový není, tady se hraje hlavně na gradaci, gradaci a ještě jednou gradaci. Až jsem si z toho vzpomněl na prastaré první American Pie, jak moc žánr "teen "komedie"" pokročil nebo spíše jak pokročila společnost a žánr s ní. Což ale ni nemění na tom, že mít rozpočet a nulové svědomí (a vidinu toho, že místo naštvání a vězení ho budou lidi uznávat, velice rodinně-slušná poučka, Hollywoode) a tehdejší věk, asi bych se nebránil něčemu podobnému. Zkrátka nejsem cílovka, hudba mi až na některé kousky přišla akorát hodně energická, neužíval jsem si ji. Costovo chování mi taky lezlo krkem (vyvrcholilo to dovětkem "kde jsou teď", pitomej karma houdini), ale třeba trpaslíkovo nebo T-Rickovo naprosto chápu a je to na tom buď znát nebo na tom, že jejich taškařice jsou vyhnány na 110%. Takže pokud jste cílovka, přidejte si jednu až dvě hvězdy podle libosti a doporučuji si to pustit před nějakou reálnou party, aby vás to dostalo pořádně do varu. Třeba tady. ()

baribal

Možná trochu přehnané, ale vcelku pravdivé svědectví o dnešní facebookové generaci. Jsem dost překvapen, nejlepší film o housepárty. K dokonalosti bude vždy u těchto filmů chybět kvalita příběhu, jinak nemám co vytknout. ()

SaNcHeZ_cz

How to Party: American Style. Project X je zajímavým zpestřením nabídky kin, nicméně zklamává ve většině základních ohledů co se týče filmařiny. Končí tak jako řemeslně vydařený záznam jedné velké středoškolské akce. Nemáte však problém ani na minutu uvěřit, že se podobná akce opravdu konala a vy jste se jí očima jednoho z účastníků opravdu zúčastnili. [55%] ()

MartinezZ

0,5 hvězdičky za nápad párty, která se trochu zvrhla, a jeho dovedení do absurdna. Jinak je to ale neuvěřitelná sr*čka a nechápu, že tohle mohlo kdekoliv jít do kin (čest našim distributorům, zářná to výjimka). Vypůjčím si část verbalova komentáře: Assbooková degenerace. ()

Hannibal92

Z nuly borcem za jednu noc, i kdyby měla vyhoret půlka bloku.........prostě taková puberťácká, americká blbina. Nic co by oslnilo davy diváků ani nic na co bych se musel dívat každý týden, ale i tak jsem se u pár scén dobře pobavil. 55% ()

Lamiczka

Dle mého názoru hodně nafouknutý projekt, který je v samotné podstatě dost průměrný. Ono už to tu všechno bylo, jak divoká narozeninová (či jákakoliv jiná) párty, při níž se to samozřejmě vymkne kontrole a přeroste to kolosálních, destruktivních rozměrů. Stejně tak už známe tyhle triky jak se vše natáčí na kamery, telefony a jiná zařízení a to je jediná možnost, jak sledovat příběh. Obnažená dívčí těla, drogy, nechutné scény, sex a alkohol ani nepočítám, všechno začne nudit bohužel vcelku brzy. Alespoň to mělo boží závěr, to na své oslavě radši nezkoušejte. :) ()

O.Peta

Párty dotažená až do totální destrukce. Už druhý found footage v tomto roce a opět není tento formát na škodu. Koho má film zaujmout, jaká je jeho cílová skupina, je úplně jasné a právě tuto generaci určitě chytne. Ani já se nenudil, takže přes počáteční obavy a nedůvěru v Project X, jsem celkem spokojen. 60% ()

nirvanafan

Loserovská fantazie dotažená k dokonalosti se vším všudy. Nejvtipnější je první půlhodina, ale ani po vypuknutí pařby film neztrácí tempo, a když už se začíná zdát že ano, naservírují nám tvůrci pořádně akční finále. Just epic. ()

zipper111

Geniálně natočeno, naprostá pecka! Neberte se lidi tak moc vážně, každej by jste chtěl na takový párty zapařit. Hangover tak trochu jinak. Objektivně tak 3*, ale subjektivně to je plnej počet, mě ten nesmysl fakt bavil :D 5* btw jestli někdo čekal místo legendární kalby nedělní čtení Nietzscheho spisků nad šálkem čaje, je buď ignorant nebo aboslutní blb. ()

blackrain

Já mám název filmu spojený s úplně jiným příběhem, kde docházelo k testům na zvířatech. Ovšem, pokud někdo předemnou vyřkne slovo party, tak se mi stoprocentně vybaví tenhle pokus. Párty to byla teda fakt šílená. Prý, že se jim to trochu vymklo z rukou. To mu se musím opravdu smát. Varování pro rodiče to zcela určitě je a policie si z toho taky něco vezme. Tenhle film není zrovna můj šálek kávy. ()

AlThorKremser

Celkem dobrá teenagers party. V některých momentech jsem se zasmál a hlavně jsem pořád nevěděl co mám čekat že se bude dít. Celkem podařené. 72% ()

SarumanKo

Presne také debilné, remeselne nenápadito spracované a dejovo slaboduché, ako som čakal. Avšak omnoho, omnoho zábavnejšie. (5/10) ()

kaylin

Vyhoďte do vzduchu vlastní barák, pak konečně budete cool a lidi vás začnou brát. Klid, rodiče to vezmou v pohodě. Máma si pobrečí, táta vás bude v duchu tiše obdivovat. Navíc holka, co jste jí skoro podvedly je do vás stejně pořád zabouchlá - nejspíš proto, že je totálně vypatlaná. Kámoši se z toho dostanou, protože... No, dobře, ten závěr už je viditelná nadsázka, ale stejně. "Project X" má nulovou hodnotu jako film a stejně tak nulovou hodnotu jako příběh. Kdybych to srovnal třeba s filmy "Prci, prci, prcičky", které sázejí na stejné publikum, chybí tu všechno - zajímavý příběh, nějaký děj, postavy, které stojí za to, abyste jim fandili, nesnášeli je nebo prostě něco. Trojice, s prominutím, dementů, kteří uspořádají mejdan století, jsou opravdu nerdi až to pálí, pitomí jak zlomené tágo v rukou bezrukého baseballisty. Nebyl jsem schopen jim fandit, nedokázal jsem se vžít do jejich potřeby vytvořit obrovskou pařbu. Asi to bude tím, že jsem spíš introvertní typ, navíc něčeho podobného jsem se nezúčastnil nikdy a ani to nemám v plánu. Já vím, teď jsem zapšklý ubožák, co se naváží do mladých, kteří si chtějí užívat. Tak ať si užívají, ale jestli tohle jsou filmy, které nám mají něco říct, nebo nás dokonce pobavit bez toho, aby tam byl jeden dobře vystavěný, nebo alespoň skutečně směšný vtip, to mi připadá dost ubohé. Musím říct, že skoro lituji, že jsem do toho šel. "Found footage" kamera naprosto bez smyslu, hlavně když je zde klasický hudební pozadí jako v normálně točeném filmu. Nemá to žádné opodstatnění, prostě se to jenom snaží být strašně cool a pro mladé. Opravdu nikdy víc! Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/08/warrior-x-ms-1-sibir-5x-rychle-zbesile.html ()

ABLABLABLA

Místy jsem se bavila, samozřejmě až tak po té první polovině filmu. Některé věci tam byla opravdu šílené, ale spíš jsem se jen tak usmívala, než že bych se smíchy popadala za břicho, takže taky až tak super zábavné to nebylo. To že je to celé zaznamenávané na kamery, mobily atd...to je fajn, to se mi líbí a to asi z celého filmu oceňuju nejvíce. Jinak jak si ten "pidimužík" razil cestu ranami do kulí přítomných debílků, to mě pobavilo a to byla asi ta nejvíc vtipná scéna (jakože opravdu vtipná). No a jinak ten konec...žasla jsem. No ale ne že bych na takovou párty nešla, že?:) ()

Alementina

5* podivana, kdyz si chcete udelat filmovy vecirek v parte lidi, kde jen chlastate... takze si v konecne fazi zase tolik nepamatuju krom toho, ze jsem se dobre bavila... :) ale poustet si to jinak nema moc smysl... ()

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz