Thomasovi rodiče odjíždí na víkend pryč a nechávají dům v rukou svého syna za příslib, že na jeho večírek přijde maximálně 5 osob. Thomasův limit je následně stanoven na desetinásobek. Jeho kamarád Costa se rozhodne, že uspořádá největší party, jakou jejich střední škola pamatuje. Místo původně plánovaných padesáti lidí přijde 2500 spolužáků a jejich známých, ti se velmi rychle vymknou kontrole. Ale na to, co je bude čekat, nebyl nikdo z nich připraven. Když chlapci přijdou po víkendu do školy, všichni je oslavují, na rozdíl od doby před víkendem, kdy nějakého Thomase a Costu ještě vůbec nikdo neznal. (TV Nova)

repe

Né, tohlé né. Celé to působí jako jeden dlouhý videoklip s "cool" hudbou a "cool" amatérskou kamerou. Nečekal jsem od toho nic inteligentního. Čekal jsem nápad, humor a možná trochu originality vzhledem k povaze příběhu. Čekal jsem marně. Díky jednoduchosti téhle story - hodinové housedestroyingparty - jsem se třeba oproti American Pie nebo Van Wilder totálně nudil. ()

FilmFan24

"Přijdu domů, rozsvítím a...barák nikde!" takhle nějak to mohl říct otec toho, který tak kalil, po návratu domů. A že se teda pařilo. ()

Derek odpad!

asi som vazne uz prilis stary (rocnik 82), ale nic mi vo filme nepripadalo vtipne (zasmial som sa len v pripade ked jeden dospelak napalil pecku do ksichtu nejakeho fakana), hlavne trio neskutocne otravne a nesympaticke (navyse pasaz snaziaca sa kopirovat SUPERBAD, sa totalne minula ucinkom), baby su zobrazene v podstate len ako kurvicky a ked totalne zdemolujete barak tak vas fotrik este pochvaly ze mate nejake "cojones"... fuj ()

Hamaradža

Scenáristický výkal mieriaci na sfajčené násťročné publikum a po všetkých smeroch jednoznačne úspešný. (Nie úplne 100%tné) found footage o jednej malej narodeninovej oslave ktorá sa tak trocha zvrtla do fucking apokalypticky pôsobiaceho extrému. Jedna nepretržitá teen jazda plná drog, sexu a chlastu. Kto čaká party rozdrbávku bez pointy sa dočká presne toho čo čakal, ale aj tak som sa bavil :) ()

L_O_U_S

Spoilery. Projekt X lze vnímat buď jako nenáročnou komedii o davu utrženém ze řetězu, nebo také jako smutnou výpověď o životním stylu současné mladé generace. Čekal jsem opačný konec, ale fakt, že se z šikanovaného kluka stane uspořádáním dekadentního mejdanu hrdina, jen podtrhuje deprimující obraz společnosti. Totiž, že nejsnáze se dosahuje úspěchu ostrými lokty a majetkem nebo hulvátstvím a primitivismem, kdy padají jakékoliv zábrany a zodpovědnost za vlastní činy se rovná nule. Obecně tak nějak nechápu tu náturu amerických filmových zbohatlíků uspořádat si doma maturitní nebo jiný večírek a nechat desítky neznámých lidí zdevastovat rodinnou rezidenci. Po filmařské stránce není Projekt X kdovíjaké veledílo. Záběry kalících adolescentů a závěrečná spoušť jsou sice vyvedeny dobře, ale úplně tím padá žánr found footage. A dabing z toho vycucává poslední zbytky autentičnosti. Tři hvězdičky tedy dávám za zajímavý nápad a zamyšlení nad hodnotovou krizí. (940.) ()

Eldrick

Sick party as fuck, ale spíš co do míry šokéznosti než zábavy. Nebýt toho over the top konce, nic zajímavýho jsem vlastně neviděl. ()

GILLWANDER

No...čakal som niečo horšie. Niečo, čo nezmení môj odmietavý prístup k tínedžerským filmom. Koľko ich už bolo. Ale toto fakt ušlo. Niežeby som bol nejak nadšený alebo vyvedený z obvyklej miery a ani niečim konkrétnym inšpirovaný z filmu, ale mierne prekvapený z toho, že sa američanom tentokrát tínedžerská záležitosť fakt vydarila. Očakávania boli síce mdlé, ale výsledok bol o čosi lepší. Sklamaný síce nie som, ale ani milo prekvapený. Takže za 3. ()

Bonaparte.

Purbetální sračička, která se snaží být strašně cool a zapsat se divákům do paměti, jako nejvíc hustodémonsky krutopřísná jízda na zahradě 10x10 a to včetně garáže. Humor z pera 15 letého kluka, herecké výkony nijaké... Oceňuji autentické pojetí kamery ve filmových rukou gotického kamaráda, jména si však vůbec nepamatuji (ani hlavního "hrdiny"). Jsem rád, že jsem si udělal obrázek o nýnějším filmovém megahitu. Alespoň za soundtrack 3*. ()

Mikarda

Chvála ze všech stran, no nakonec jsem skončila trpce zklamaná... Otravní hlavní hrdinové, lepší scénář bych napsalo i dítě v mateřské školce a co to bylo za nesmysly s tím plamenometem? Někdy se věci nemají přehánět... Party to mohla být slušná, nicméně koukat se na ni zpoza roztřepané kamery není velmi záživné; určitě by to bylo lepší naživo - ale jen některé pasáže. Abych ale jen neplivala, musím pochválit božský soundtrack (zejména http://www.youtube.com/watch?v=umAL-6-j1Ew) a scénu, kdy auto skončilo v bazéně, protože i když byla "lehce" přehnaná, upřímně mě rozesmála. ()

KoRniky

Tohle mě fakt nedostalo. Já už jsem si pár epic parties zažila, a ani jsem tam nepotřebovala dva dýdžeje a liliputa v troubě. Amíci nám holt zase jednou chtěli ukázat, že jsou ve všem na světě nejvíc cool a nikdo neumí překonat jejich mega prda párty u bazénu. Bylo to celkem koukatelný do momentu, kdy se tam sešli magor s plamenometem a S.W.A.T., jednotka rychlého nasazení. To už je pravděpodobnější, že se ráno po akci probudím a v koupelně na mě bude čekat tygr Mika Tysona. A trapný americký happy end v podání tatíka chválícího synka za dobře odvedenou práci si prostě o tu jednu jedinou hvězdu říká. ()

Jigy

Tak tohle je vážně srajda. Tři tupci chtějí zasunout a tak to rozjedou v americkém stylu a udělají mega party. Zničí celou ulici, zapálí město a ještě ve velkém happy endu je všichni vyzdvihují do nebes a hlavní hrdina získá svou životní lásku. Morální poučení hadr. Film je zdlouhavej, nudnej a děsně "cool". Všichni chlastaj, souložej a chovají se jako úplná hovada. Vrcholem je pak liliput mlátící lidi do koulí, to už jsem nevěděl jestli to myslí vážně nebo co. Asi mi něco uniklo, ale nechápu, kdo tomuhle braku mohl dát více než jednu hvězdy. Hodnotí se film a ne počet odhalených koz za minutu. ()

lioncel

Nevím jak dnes, ale za nás se říkalo, že Amerika je země neomezených možností .. a tenhle filmeček to tak nějak dokazuje .. z počátku jsem sice klasicky dost trpěl, protože totální trotly moc nemusím a roztřesenou kameru už vůbec ne, ale když se ta párty konečně rozjela - to tedy byla fakt jízda! … neznám moc detailně ceny automobilů a nemovitostí v ÚSÁ, ale počítám-li následné škody: okolo jednoho melounu dolarů to být mohlo .. a možná i o dost víc - takže fakt dost hustá pařba .. potěšily mě samozřejmě nejvíce: především ta love story hlavního hrdiny a k tomu i závěrečná glosa /reakce/ jeho táty … ()

M.i.k.e

nic co by mě vyloženě chytlo u srdce a musel to vidět ještě několikrát,ale zároveň taky něco,co napoprvé celkem slušně pobaví a nenudí.Ruční kamera tu nijak neruší,herci celkem fajn a dobrý soundtrack,to jsou asi největší klady tohodle kousku.Jako jednohubka na vypnutí,proč ne...70% ()

Havaj8

Prostě povedenej kousek. Sice v tom nebyl žádnej extra děj, krom toho, že se uspořádá párty. A pak už to jenom jelo. Drogy-chlast-čubky-kokotiny. Do tohohle se prostě umí vžít jenom teenager, a člověk, kterej ty párty prožívá. Jinak si neumim vysvětlit ty záporný hodnocení. U tohohle filmu, si prostě umíš říct...joo, chtěl bych to zažít, sice ne ve svým domě, to nikdy, ale u někoho jinýho a jenom si užívat. Prostě fajn odreagovačka. ()

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz