Před dvaceti lety ve školní knihovně zahynulo pět studentů. Z neznámých důvodů tam vypukl požár, oni uhořeli a od té doby tam jejich duše straší. Jakoby se od školy nemohly odpoutat. Možná je spojuje tajemství, které má být odhaleno. Možná je čas objasnit starou tragédii a pomoci jim dosáhnout klidu. Možná budou muset dokončit jednu důležitou věc: složit maturitu... Bláznivá komedie o partičce středoškoláků, kteří jako duchové dokážou vstupovat do živýh lidí, pohybovat předměty a obrátit celou školu vzhůru nohama. (oficiální text distributora)

liquido26

Čekal jsem nějakou strašnou kravinu a nedočkal se, protože Maturita duchů je zábavnou duchařskou komedií se sympatickými postavami a sympatickými duchy a jedním nesympatickým rodičem :-) ()

kareen

Když jsem si pouštěla tuto duchařskou španělskou komedii,tak jsem od ní nic moc nečekala,ale nakonec mě samotnou překvapilo,jak příjemně mi těch 88 minut uběhlo.Není to něco,kde by jste se smíchy za břicho popadali,ale sympatické postavy a celková pohoda,která z toho sálá řadí tento film mezi ty zábavnější,kterým se vyplatí dát šanci. ()

ivishka

Typický nesmysl pro teenagery s prvky romantiky, dramatu a nějakých těch profláklých vtípků. Samozřejmě, že všichni víme, že vše dopadne vždy dobře a že se všichni na konci filmu usmíří a padnou si do náručí... Přes tuto kritiku jsem se párkrát docela dobře zasmála a takový nesmysl jsem v tu danou chvíli potřebovala. ()

Tony.cs

Nic přeborného. Takový duchařský Snídaňový klub (dokonce na něj jsou ve filmu malé odkazy). Ale příjemní herci a docela pohodové a plynulé vyprávění z toho dělají pohodovou jednohubku. ()

lestyna

Překvapivě povedené komedie. Je to sice opravdu jen oddechovka,ale když nechcete hloubavě přemýšlet a opravdu se jen odreagovat, je to skvělá volba. Učitel, který už od dětství vidí duchy se dostane do školy, kde se to jimi jen hemží. Dostane do rukou partičku mrtvých studentů, kteří se tam jaksi zasekli a on se jim snaží pomoci dostat se pryč. Povedená hudba a dobře vybraní herci, jsou další plus. ()

blackrain

Španělské filmy vítám s otevřenou náručí, protože v té záplavě americké produkce působí jako svěží vánek. Ale to samozřejmě platí i o jiných evropských filmech. Je to celkem pohodový film s příjemnou stopáží. Nejde o žádnou přehnanou šílenost. Škoda, že je tu poměrně dost hluchých míst. Nemusím mít nic bláznivého, ale více šťávy by neuškodilo. ()

kajas

Mrtví studenti i jejich učitel byli velmi sympatičtí a díky nim stála tato zajímavá komedie za zhlédnutí. Také chválím hudební doprovod. ()

honajz2

Taková blbost, která je sice strašně nelogická (i na bláznivou komedii), ale pobaví a to je hlavní. A taky si to skvěle dělá srandu z duchařin - no jak by to vypadalo, kdybyste viděli ducha jak máchá před vámi židlí? 3* ()

Nach

Příjemná komedie na páteční večer, která sice nemá v originalitě co nabídnout, ale s vtipem jede od první do poslední minuty. Některým místům se od srdce zasmějete, někde budete kroutit hlavou nad nějakými nelogičnostmi. Herci jsou průměrní, scénář také. Za mě se jedná o filmové dílko, u kterého sice neskáči radostí, ale též se ani nepropadám hanbě za tvůrce. prostě čistý průměr, který zapadne mezi ostatní průměry. 70% ()

destroy83

Velmi zábavná duchařská komedie z prostředí španělské školy, kterou „terorizují“ mrtví studenící. Ti se v areálu školy zasekli před dvaceti lety při požáru knihovny, kam byli personálem zavřeni během školního večírku. Škola trpí úbytkem učitelů, kteří duchařské legrácky přestávají pobírat. Ovšem do školy přichází nový učitel, který žije mírně řečeno lehce spoutaný život díky své schopnosti mrtvé lidi natvrdo vidět. Je zde naděje, že toto jeho břemeno může škole v čele se sympatickou ředitelkou pomoci. Hrdiny snímku čeká ještě jedna překážka a to „odstranit“ předsedu sdružení rodičů, který si dělá nároky na ředitelské křeslo. Snímek disponuje kvalitní a hlavně uvěřitelnými herci, perfektně vystavěným příběhem, spoustou dobrého humoru a optimální stopáží. V minusových bodech, bych viděl hlavně několik scén, které zavání „tupostí“ některých amerických komedií. Ve výsledném dojmu se však jedná o pohodovou zábavu, kterou hodnotím poctivými čtyřmi hvězdami. ()

campix

Sice průměrný, ale neprávem opomíjený film svého žánru. Jelikož nepostrádá kvalit spousty snímků, které nám servírují veřejnoprávní televize v pravidelných intervalech a tento snímek by mezi ně klidně mohl patřit a získat si tak větší pozornost u diváků, kterou si bezesporu zaslouží. Za to nejspíše může fakt, že je film z evropské produkce a není tak z továrny na sny Prostě příjemná, nenáročná blbinka na deštivé odpoledne, která musí děti přímo nadchnout. Víckrát bych to nejspíše vidět nemusel, ale svůj účel splní dokonale. ()

URBAN

Po dlouhé době jsem se smál jako nikdy a dokonce to mělo skvělý příběh teda aspon podle mě to jsem vážně moc nečekal ( 2.3.13 ) ()

Mrkvič

Evropská komedie v lehce americkém stylu, která ale srší spoustou skvělých nápadů. Ty neotřelé vtípky jsou na tom asi tím nejlepším. Ke konci film zvážní a protože si mě jako diváka postavy získaly, jde o zvážnění příjemné. Úplně ke konci je tedy pár vystoupení, po kterých bych film v prvních minutách okamžitě vypínal, ale opět se to dá odpustit, protože jde o fajnové postavy, kterým už po té hodinu dokážu něco odpustit. Celkově tak pěkný nápad podaný dost příjemnou formou. ()

LiborGondek

Nikdy bych neřekl, že se kdy budu dívat na španělský film, který bude takhle dobrý. Velmi dobrá komedie s trochou romantiky a duchovna vhodná pro celou rodinu, protože není žádným hororem. Navíc film dobře odráží současnost a řídí se již zavedenými zvyklostmi. Opravdu dobře jsem se bavil a o to jsem to vůbec nečekal. Palec nahoru a 75% k tomu. ()

jujec

Bláznivkou komedii, resp. dobrodružný film si tedy představuji jinak. Toto bylo vhodné pro žáky základní školy, pro které film mohl být velmi zajímavý, zejména kvůli sexuálním narážkám. Film by spíše snesl označneí rodinný, protože dospělému fakt nic moc nedá. ()