Celé generácie to bola len mestská legenda, ktorá prežívala akurát v detských nočných morách. Teraz však ožíva aj v realite a tým uvrhne mesto do najhlbšieho strachu.
Krátko pred začiatkom mestského festivalu, stredoškolský učiteľ Aaron Harris (Robin Dunne) potrestá šiestich študentov, vrátane náladového Tylera (Richard Harmon), gotického dievčaťa Nikki (Julia Maxwell), kapitána wrestlingového tímu Daevona (Reilly Dolman) a vzorného študenta Juna. Ich úlohou je pomôcť Aaronovej bývalej priateľke Kristen (Lacey Chabert) pri opravách jej rodinnej farmy predtým, než ju predá. Kukuričné polia obklopujúce farmu však skrývajú  legendu, ktorú drsný Tyler s veľkou radosťou prerozpráva. Vraj sa tu skrýva bytosť, ktorá nikdy nespí, nikdy neumiera, nedá sa ju nijako zastaviť a nikto nepočuje plač jej obetí. Strašiak tu žije preto, aby všetkých zabil. Keď sa mládež zabáva v poli hrou na mačku a myš, pri čom ich sprevádza divoké zviera, Kristen sa ich snaží presvedčiť, že Strašiak je skutočná bytosť s veľkou silou, ktorú posilňuje krv jeho obetí. Dôkaz v prospech jej tvrdení sa objaví skôr, než by si to ktokoľvek prial. Hneď ako nad poľami zapadne slnko, poslední preživší čelia desivej hrôze šíriacej sa z príšery. Tým, ktorí ostali uväznení na farme Millerovcov, ostáva iba mizivá nádej na prežitie. Legenda o Strašiakovi sa totiž končí tým, že po objavení sa znamenia je koniec už blízko a je neodvratný. Keď sa Strašiak blíži, ešte aj vzduch pred ním  zamrzne v strachu. (Incantator)

Hapretor

"Céčkový" oddychový horor, se zajímavým monstrem, škoda že tak lacině udělaným. Remake nadopovaný dolarama by tomu jistě prospěl. Nápad mi přišel do jisté míry originální. ()

Heroine

Jednu hvězdičku dám za to, jak rychle se to dějově rozjelo. Žádné zbytečné natahovačky, žádné falešné lekačky. Docela dobrý vzhled strašáka, ale zatímco první třetina graduje, druhá stagnuje, a třetí otravuje. Herci jsou jeden děs vedle druhýho, objevuje se hodně různých klišé, a na konci mi chybí pořádné rozuzlení, vysvětlení, smysluplný závěr. ()

Rathalos

Vrazdiaci strasiak je hororova tema,ktoru rad vidim a tento film bol fakt dobre spracovany,herci,triky,napatie,atmosfera i samotny bubak,vsetko bolo v poriadku,jedine,co mi tam chybalo,ze vrazdy neboli nejako extra krvave ani brutalne,ale nevadi,aj tak v pohode...:-) ()

MickeyStuma

Vražedných bubáků je stále málo, a tak nám tvůrci ze SyFy naservírovali dalšího. Takže obyčejný televizní film navíc s dějem obsahujícím spoustu známých motivů a tak jednoduchou zápletkou, že jednodušší už to být snad ani nemůže. Dospívající mládež na farmě vedle kukuřičného pole a strašák s vražednými choutkami. Jako jediný je CGI, ale překvapivě není v tom kouřovém démonickém ražení nejhorší, obzvlášť na televizní produkci. Jelikož si tedy scénárista se scénářem moc práce nedal, není ani moc o čem přemýšlet. Prostě bubák na správný slasher beroucí si všechny postupně do parády. S přijatelným představením všech postav si taky nikdo zvlášť hlavu nelámal. Film začne, a než se kdo stačí rozkoukat, už to jede. O drama se hodně především snaží soundtrack, ale jinak se při sledování nikdo hrůzou potit nebude. Naopak by mohlo být zábavné hádat, kde jsme už jaký motiv leckteré scény asi tak mohli vidět. Na televizi film rozhodně není po technické stránce nejhorší. Naopak by se dalo uvažovat o přijatelnosti, ale ten scénář přece jen mohl být na události daleko lépe zpracovaný. Sice už je dost těžké přijít s něčím originálním, vzhledem k obrovskému množství podobných filmů, ale když už se něco dělá, tak i s malým rozpočtem pořádně. ()

helraiser

Další z řady hororů o strašákovi v poli. Ani tentokrát se ovšem nejedná o žádnou super podívanou i když potencionál tu byl. Tak v první řadě tu je problém s hlavní postavou, tedy se strašákem. Ten je bohužel opravdu otřesný, dlouho jsem neviděl podobný digitální hnus. Postavy krmiva pro strašáka nestaly taky za moc, ale naštěstí většina z nich se konce nedožije, takže je alespoň na co koukat. Zabití nejsou nejhorší, ale jistě by šlo přitlačit na pilu. Atmosféra se sem tam objeví, takže koukat se na to dá, ale že by divák u toho chrochtal blahem tak to tedy zase ne. Za mě lehkej podprůměr spíše pro mladší publikum. ()

beso74

Ďalšia skupinka trochu obstarožnejších tínedžrov vstúpila na miesto, kde určite vstúpiť nechcela. Tentokrát je to farma s nie dobrou povesťou v čase miestneho stého výročného sviatku strašiakov, ktorý sa v mestečku neslávi len tak bez príčiny. CGI entita sa prebudí z predlhého spánku a začne štýlom ala Terminator likvidovať všetko, čo sa jej ostane pred chápadla. Síce nič nové pod slnkom, ale aj keď predvídateľné a málo strašidelné, na pomery Syfy nadpriemerné. ()

petrik11

Z milosti a za kukuričné polia jedna hviezdička. Inak film bez myšlienky, Animovaný Strašiak vyzeral strašne, ku koncu som už podozrieval tvorcov, že natočili paródiu na horor. Všetky herecké výkony hlboko pod podpriemerom. ()

Facerr

Začíná to fakt dobře. Akce šlape hned od začátku, bubák je vidět v celý svý kráse a na obsazení se dá taky koukat. Jenže rychlej rozjezd si pak vybírá svojí daň, unylejma vycpávkama se spoustou nelogičností. Vedle lobotomie scénáristů pak už přestává bavit i strašák, kterej by se za těma, co zbyli plazil třeba až na severní pól. ()

Rychloskot

Abych řekl pravdu, spíš se mi to líbilo. Byl to tak trochu můj šálek kávy. Strašlivý tajemný duch, který postupně vyzabíjí všechny členy ne až tak dobře sehrané party. Místy jsem trnul strachy. Například, když Milerová ukazuje obrázek. Pár věcí mi ale na hodnocení ubralo: Poněkud viditelně animované provedení strašáka, nesympatičnost úplně všech postav, nevysvětlený důvod, proč chce duch vyzabíjet všechny Milery a nakonec a to především: režisérovo viditelné nadšení z některých scén. Například hlídač skládky starých lodí, z jehož obličeje udělal duch jen červenou placku s vyvalenými bulvami a bez víčka a s trčícími zuby, byl v záběru vidět tak asi desetkrát a potom ještě před koncem dvakrát. Což je velká škoda. Hrozně to z filmu vyčnívalo. A jen mě tak napadá: Všimli jste si, že k tomu filmu nikdo nepsal scénář? :-) ()

J.Mayen

Tady bylo špatně naprosto všechno, od blbýho scénáře, po blbý herce, až po nejdebilnější triky. Tenhle pseudo horor bych zařadil někam mezi Cčko a koketuje i s déčkovým filmem. za co já osobně dávám tu jednu hvězdu, tak to je za úvodní scénu s roztrženou nohu, to bylo tak asi jediné gore, které stálo za podívání se. Vše ostatní zde stojí za hovno. ()

sonule36

Docela rychlá akce hned od začátku, mohli ještě chvíli počkat a napínat nás, ale na starou klasiku to nemá... strašák v počítačové verzi, no..budiž! Procentuální hodnocení odpovídá.. ()

mucho3

Tohle vás moc nevystraší,jen vás odradí pobíhat v kukuřičném poli,okraje listů jsou poněkud ostré.... ()

Allein4

Ani skvělý Robin Dunne to moc nezachrání...ale aspoň tu jednu hvězdu za jeho obsazení. Jinak to nebylo až tak špatné, ale přemíra nehorázných nesmyslů z toho dělá naprostý brak. Celkem škoda... ()

Snakefinger odpad!

Čtu tady rychlé tempo.Ano je to naprostá pravda. Musíte si ovšem dát přehrávání krát 32, což samozřejmě doporučuji a zaručuji, že vůbec o nic nepřijdete. ()

MAIKI1 odpad!

Podle těch zdejších hodnocení si nejsem jistý jestli jsme se všichni koukali na stejného "strašáka". ()

Jekyl

Právě to sleduju (9.10.2015) a s hodnocením ani nebudu čekat na konec filmu...tohle je vážně směšná záležitost. Prostě totální brak. Ani samotný strašák nemá prakticky žádné charizma. Demence hlavních postav v těhle filmech se dá očekávat, ale bývá to vyvážené nějakou tou komediální vložkou. Ani toho se zde člověk nedočká. Jednu hvězdu ale přece jen udělím a to za Lacey Chabert. Ta, jak už psal kolega pode mnou, velmi přípomíná Jennifer Love Hewitt a tedy někoho, z koho mívám noční poluce :D ()