Celé generácie to bola len mestská legenda, ktorá prežívala akurát v detských nočných morách. Teraz však ožíva aj v realite a tým uvrhne mesto do najhlbšieho strachu.
Krátko pred začiatkom mestského festivalu, stredoškolský učiteľ Aaron Harris (Robin Dunne) potrestá šiestich študentov, vrátane náladového Tylera (Richard Harmon), gotického dievčaťa Nikki (Julia Maxwell), kapitána wrestlingového tímu Daevona (Reilly Dolman) a vzorného študenta Juna. Ich úlohou je pomôcť Aaronovej bývalej priateľke Kristen (Lacey Chabert) pri opravách jej rodinnej farmy predtým, než ju predá. Kukuričné polia obklopujúce farmu však skrývajú  legendu, ktorú drsný Tyler s veľkou radosťou prerozpráva. Vraj sa tu skrýva bytosť, ktorá nikdy nespí, nikdy neumiera, nedá sa ju nijako zastaviť a nikto nepočuje plač jej obetí. Strašiak tu žije preto, aby všetkých zabil. Keď sa mládež zabáva v poli hrou na mačku a myš, pri čom ich sprevádza divoké zviera, Kristen sa ich snaží presvedčiť, že Strašiak je skutočná bytosť s veľkou silou, ktorú posilňuje krv jeho obetí. Dôkaz v prospech jej tvrdení sa objaví skôr, než by si to ktokoľvek prial. Hneď ako nad poľami zapadne slnko, poslední preživší čelia desivej hrôze šíriacej sa z príšery. Tým, ktorí ostali uväznení na farme Millerovcov, ostáva iba mizivá nádej na prežitie. Legenda o Strašiakovi sa totiž končí tým, že po objavení sa znamenia je koniec už blízko a je neodvratný. Keď sa Strašiak blíži, ešte aj vzduch pred ním  zamrzne v strachu. (Incantator)

cariada

Celkem koukatelný horor, který nenudí a od začátku se pořád něco děje. Sice jsem se bál, že to bude nějaká blbost o strašidle co ani neuvidíme, ale naštěstí, to hned od bylo o něčem jiném , Většina filmu se odehrává za dne, což je dobře, nemusíme sledovat jen černou obrazovku. Herci taky ujdou, puberťáci se chovají jak mají a jsou na ránu. Nelogičnosti tam jsou, ale to asi ve většině podobných hororů. Naštěstí prakticky všichni zařvou což je dobře. ()

peiton

Ozaj strašiak ako do maku.."vyľakal ma",pche. Škoda,nemalo to tú správnu atmosféru o akú v hororoch zvyčajne stojím.Navyše + hlúposť ako remeň.Ale s tým musí divák aj tak trocha rátať ak si prečíta žáner.Celé mi to prišlo ako tie primitívne horory z 90.rokov.Po hodine obhrýzania nechtov(POZOR!nie z napätia) som to musela vzdať,vraviac si "ved ja vlastne ani nepotrebujem chcieť vedieť záver" a tj.pán režisér veľká nepríjemnosť! ()

George Stobbart

Niekoľko študentov sa v rámci mimoškolského trestu zúčastní malomestského Scarecrow festivalu, kde však strašiak ožije a podľa miestnej legendy započne svoju vraždiacu spúšť. SyFy sa k nadchádzajúcemu Halloweenu postavilo viac než sympaticky a v rámci celomesačného programu nasadilo do vysokej miery hororový obsah, v rámci ktorého ponúka aj niekoľko pôvodných filmov. Jedným z nich je práve pohodový "Scarecrow", ktorý sa smelo môže zaradiť k tomu najlepšiemu čo doposiaľ vytvorili. ()

darkrobyk

Jedna, dvě, strašák jde, koho asi odnese...? Uhádne bez většího přemýšlení i průměrný divák.... Odporně digitální bubák s vizáží Mozkomora nahání vyděšené spratky, kteří si zaslouží být ztrestáni, ba co dím, přímo zlikvidováni. Kukuřičné pole, opuštěná farma, telefony bez signálu a pach krve se mísí s pachem benzínu. Pravda, krajina s mlhou je jak z LOTRa, celkově však film nezachrání. Šťavnatější gore se přímo nabízelo, nakonec se pár obstojných mrtvolných záběrů objevilo, jenže mohlo jich být více. Nad nelogičnostmi je nutné zavřít oči, jelikož když má někdo díru v zádech, nebude zkrátka běhat jako laňka... Ze všeho nejvíce mi však u těhle filmů vadí, když si správně tipnu, kdo přežije. Velmi nevyvážené - 2,5*. ()

Campbell

Tuctový Syfy film. Nic překvapivého ani nic co by mě zhnusilo. Jediný co mě překvapilo bylo to že efekty celkem ušly a strašák vypadal velmi dobře. Co naopak nepotěší je to že příběh je až neuvěřitelně okoukaný a nedokáže ničím překvapit a herci hrají jak z nějakýho laciný porna. Mám rád filmy které se odehrávají v kukuřičném poli ani tenhle nebyl špatný ale byl prostě moc obyčejný. ()