Říkají o něm, že je dinosaurus, on to však bere jako poklonu. Detektiv inspektor Jack Regan vede slavný přepadový oddíl londýnské policie a je to policista starého střihu, tvrdý jako žula. Výsledky má, jeho drsné metody se však pomalu přestávají vedení policie zamlouvat. Nedávají spát především důstojníkovi z oddělení vnitřních záležitostí Ivanu Lewisovi, který by Jacka asi nenáviděl ještě mnohem víc, kdyby tušil o jeho milostném poměru se svou atraktivní ženou Nancy. Zatím jen pozorně sleduje práci Jackova útvaru a čeká na jakoukoli chybu. Když Regan neuposlechne rozkaz, rozpoutá se v centru Londýna přestřelka mezi bankovními lupiči a policií, která Jackovi zláme vaz. Je suspendován a posléze i zatčen a uvězněn. Ještě ale není vše ztraceno, Regan i jeho tým udělají vše pro to, aby očistili svou pověst a zajistili průchod spravedlnosti. (Česká televize)

dydl1

Povedená akční kriminálka.Vše sedělo ,jak mělo.Trochu mě vadili trapné keci a že taková kráska souloží s takovým pupkatým dědulou,ale to asi mělo znázorňit ,jaký je drsňák.Takže všechno dobrý. ()

LudkovaLevaRuka

Scénáristé, ti kluci divocí, občas dopustí, aby zlí hoši zabili někoho z těch hodných. Prý je to dobré pro gradaci děje, či co. Pozůstalí se pak zbytek filmu bijí do prsou a ryčí něco o pomstě. Většinou je to dost nuda. Ne ve Sweeney. Tam je truchlení ponecháno tak málo místa, že si jen říkáte: "To je celý? Kde je pohřeb? Není jen v nemocnici?" Sweeneys jen pokrčí rameny, prohodí něco jako "jebal to pes", popadnou palné a chladné zbraně a vyrazí ven pro pár skalpů. Nu, každý truchlí po svém. ()

Rodin

Hmmm... No, čekal jsem, že kus nebude mít mnoho společného se seriálem z r. 1975 s Johnem Thawem, ale tohle mě nějak nevzalo. Ale možná je to jen nostalgií po sérii, která tu běžela v závěru sedmdesátek nebo v osmdesátkách, to už nevím přesně, a kdy kromě svižných historek jsme se ještě bavili tehdy velmi aktuálním tématem - Regan a Carter se Československé normalizační televizi kouzlem nechtěného fakt povedli. :-) 65%. ()

Shitonit

Regan - drsoň. Takovej Terminátor v civilu. Tak tohle dílo mě sežralo, vomrmlalo, vycuclo a vyplivlo k totální spokojenosti. Nemá smysl rozpitvávat.. To se musí vidět. ()

boo-boo

The Sweeney má všetko - oldschoolový feeling, charizmatického hlavného hrdinu (kto by na papieri uveril, že Winstone naozaj môže spávať s Hayley Atwell??), nejaký ten osudový zvrat, zemitú a tvrdú akciu a nakoniec aj patričnú satisfakciu v závere. Nevravím, že zápletka nebola možno príliš priehľadná, ale je to jedno, takýchto filmov už človek dnes veľa nenájde. ()

Borecz

Nebylo to špatné, to říct nemůžu, ale subjektivně jsem měl pocit, že ten film trval aspoň pět hodin. To je na jednu stranu fajn, protože jsem byl příjemně překvapen, že je tak málo hodin, když jsem to dokoukal, ale určitě je to víc, než bych u tohohle filmu strávit chtěl :) ()

mark9th

Vyborne natocene, vyborne zahrane. Chladnokrvna detektivka s tou spravnou porciou akcie, ktora mi sadla ako uz dlho ziadna ina. Perfektna volba pre akykolvek vecer. BTW, milujem ten britsky akcent :) ()

DJ Kritik

Priamy ťah na bránu. Bez akýchkoľvek vybočení film prekypuje akčnými scénami, drsnou komunikáciou a nenecháva človeka na nič čakať. Je to presne ten druh filmu, kde nemusíte a ani neočakávate žiadne zdôvodnenie a neriešite reálnosť príbehu. ()

Peter Bračík

Tento film ma príjemne prekvapil. Dusná atmosféra, drsné povahy hlavných hrdinov a veľmi dobrý výber hercov stvárňujúcich hlavné postavy. (95%) ()

dzberry

Řada nesmyslů a nelogičností, odnikud se zjevující postavy, policajti i gangsteři mají (ještě více než obvykle) neuvěřitelně vychýlenou mušku, na hlavního policajtského hrdinu se nedá dívat (alespoň ty vášnivé scény s jeho sličnou kolegyní kdyby tam nebyly!!), tenhle rudolící rek (nebo rak?) fakt působí i vypadá odpudivě, kvér drží jak hot dog...nepovedená kriminálka, která se chce tvářit důležitěji, než by měla. ()

jafuska

Velmi dobrý akční film, kdo má rád tento žánr a navíc pořádný odvar a akce, tak tady se najde, film který se odehrává z pozice policie, která musí dopadnout zločince, kteří vykrádají banky, sice nejsou v tomto filmu moc sympatičtí herci, to je jediné mínus, ale jinak velmi slušné drama s dobrou hudbou navíc ()

Lucius55

Tak tohle jsem si docela užil! Velmi sympatické britské akční béčko, které si mě získalo svou atmosférou, na které se z velké míry podepsal hlavně soundtrack - jako bych slyšel Bourna, jen takového jakoby neučesaného, což však rozhodně nebylo na závadu. Hlavní hrdina už sice není nejmladší, má i nějaké to kilo navíc, "bad ass" charisma mu to však neubírá (záměrně nikam divoce neběhá, neprovádí složité martial arts výkony, vyleze jen jedno nižší zábradlí;-) - což byl dobrý tah, aby akce nevypadala směšně). Stejná neučesanost jako v hudbě se objevuje i v ději - místy super akce, místy drobná schematičnost (hlavně na konci)... ...ale sežral jsem jim to do posledního kousku;-) ()

Esdälon

Takhle nějak si představuju skutečnou, uvěřitelnou partičku ostrých hochů z kriminálky. Všem těm zlodějskejm mrdkám naložit pěkně bejsbolovejma pálkama, sem tam nějakýho parchanta pro jistotu zastřelit a když už jsme u toho, tak si něco šlohnem. Smutný, že je to v mnoha ohledech dost pravdivý. Myslím tím kancelářský mrdky, který dělaj hovno a jenom slušnýmu člověkovi kecaj do práce a mávaj zkurvenejma paragrafama. ()

gicous

Pouliční přestřelka, která se vryje do paměti jako jedna z nejlepších od doby Nelitostného souboje, kdy se v LA proháněli De Niro a Pacino. Honičky s auty ve stylu Johna Frankenheimera, kde dominuje kamera a střih. Drsnost a brutalita, která si v ničem nezadá s těmi nejdrsnějšími policejními školami ve Francii nebo v Americe. Všechno podpořeno dokonale napsanými postavami a vztahy mezi nimi. Tahle britská kriminálka je skvělý žánrový kousek se skvělými herci v hlavních rolích a atmosférou tak hutnou, že by se dala doslova krájet. Jeden z nejlepších čistokrevných akčních thrillerů, co jsem v poslední době viděl. ()

johnsnow

Ked som pozeral nemilosrdných s Renom v hlavnej úlohe tá scéna z garáže my prišla jak keby okopírovaná z iného filmu. A ejha zisťujem, že nie tá scéna ale takmer celý film je okopírovaný od tejto britskej kriminálky. A táto sa mi páči o niečo viac a navyše čo je najdôležitejšie, je skutočná a nie žiadny copyright. Takže za silných 5 a Winstone brutálny týpek. ()

maniacxl

Ray Winstone je anglickej křupan,kterej pro ránu nejde fakt daleko.Když se tedy rozhodoval,co dělat,policista byla pro něj jasná volba.A né ledejaký policista,ale přímo v jednotce nazvané právě"The Sweeney"Chvíli mi sice trvalo,než jsem mu začal fandit,protože co si budem nalhávat,zrovna sympaťák to není..Drsná anglická kriminálka,která nenudí a má spád.Pravda,kdyby měla o nějakých10-15 minut méně,bylo by to úplně ok,ale i tak velmi povedená práce od Nicka Loveho a jeho týmu.Hold,Britové takový filmy umí.75% ()

psychohippo

Nic nového. Jenom dobré řemeslo, respekt k žánru, výborný casting, herci dobře posazení v rolích. Profesionální zábava. Připomínka všeho, proč jsem měl rád Bodieho a Doyla a britské krimi vůbec. Ano, product place na Ford Focus ST, že se jedná o Anglii poznáte leda tak z dialektu a pravostranného řízení auta, Angličany holt doběhl virus USA - špína mezi mrakodrapy a ani ty gangy už nejsou britské... Začátek má "koule", druhá půlka se trošku motá, konec si zasluhuje pokračování. Takže volba pro toho, kdo rád akčnější krimi staré školy, kdo zvládne buranského hrdinu, nesnáší úředníky a komu násada od krumpáče v rukou policejní zásahovky přijde zajímavá. Tak 78% ()