Aenigma

• Itálie Aenigma (více)

Dívčí internát je plný mladých krásných studentek... které musí zemřít. Po nešťastné nehodě, kvůli které se ocitla v kómatu mladá a naivní Kathy, se Bostonská dívčí škola stává dějištěm řady podivných událostí. Nevysvětlitelná úmrtí personálu školy i jejích studentek jsou zprvu brány jako pouhé náhody. Ale již zanedlouho si doktor Anderson uvědomuje, že vraždy souvisí s novou studentkou, která právě nastoupila. Jakou roli však v celém příběhu hraje šílená uklízečka Marry, po nocích se plížící chodbami? A proč Kathyino tělo v nemocnici z ničeho nic vykazuje enormní známky emoční aktivity? Odpovědi leží hluboko v šílené mysli plné nenávisti... (Řitka video)

eraserhead666

Tak nějak solidně průměrnou příběhovou klasiku (nic moc originálního) dokázal Fulci promísit hezkými herečkami, několika zajímavými scénami (hlemýždí, muzeum), hezkými detaily (klasické záběry na oči) a poněkud zvláštní erotickou scénou. ()

Morholt

Příšerná hudba, mizerní herci. Pár dobrých nápadů a celkově námět, to zase nebylo k zahození, ale jak s tim reži naložila, bylo na pěst. Ještě tak samotný závěr dokázal zaujmout, ačkoliv masky spíš vyvolají smích, ale jinak jsem se u toho strašně nudil. 15% ()

Radka_86

Tak tohle pro mě bylo docela zklamání, o to více že jsem čekala skvělý italský osmdesátkový zážitek. Příběh ačkoli měl docela potenciál, teď myslím vcelku zajímavý námět, byl nám divákům naservírován tak nějak vláčně, prostě mě to nudilo a nelíbili se mi ani herci a už vůbec né hudba. 35% ()

corpsy

Režisér na začiatku snímku nič nenaťahuje, predvedie nám zápletku v rozmedzí pár minút a môžme ísť na to. Alebo aj nie. Fulci je tu veľmi zdržanlivý, to čo na ňom mám tak rád ( gore a hutná atmosféra ) tu takmer absentuje. Namiesto toho sa tu dočkáme nudy za pol vagóna a ani žiadna zapamätania hodná scéna široko ďaleko nehrozí. ()

iolaos

standartni kompozice. fulci dokazuje, ze i bez tmavocervenych cakancu je filmar jako remen, jelikoz napady opet nesetri (seqence se slimaky je lahudkova, pripominajici kultovni arachno terror v Beyondu)... jen skoda, ze se nedostavily masky Lentiniho cervy prolezlych laboratori .. asi poprve sem se setkal s metalem jako hudebnim podkresem fulciho povestnych nechutnych scen (timto neomlouvam svou averzi vuci gytarovemu zvuku), ale tohle bylo moc....v komparaci s horrory 80let je Aenigma trihvezdickova zalezitost, ani vic ani min ()

K.I.N.G.

Dotek medůzy jsem neviděl, ale i tak si myslím, že je Aenigma originální. Fulci zde vytvořil docela rozsáhlý příběh a taky zase nějaké ty celkem originální vraždy, viz. šneci, nebo uškrcení sochou, to se jen tak nevidí. 70% ()

pepua

Scéna se šneky byla luxusní, ale objeví se příliš brzy, a až do finální desetiminutovky je to vizuálně dost nuda. Příběh je nuda už od začátku, atmosféra se v některých chvílích rozjíždí sympaticky, bohužel žádné překvapení se nakonec nekonalo, a tak je až na ony výjimky také dost chabá. Hudba vyjma jedné rockové skladby neruší, opravdu nechápu ve vážně míněném horrorovém filmu spojení rockové, potažmo heavy metalové hudby s horrorovými scénami, Fulcinu ale třeba i Argentovi se nedaří vytvořit z tohoto spojení tajuplnou, či děsuplnou atmosféru, je to pak spíš komedie. A pobavil jsme se také u několikrát opakovaných záběrů do „vyděšených“ očí potencionální oběti, to se jeden může zbláznit strachy. ()

Chatterer

Podle ostatních komentářů jsem se tohoto filmu opravdu bál. Nakonec, když jsem ho viděl, byl jsem mile překvapen. Zas taková nuda to nebyla. Musím dát 75%. Kathy skvěle Evu využila pro svou mstu a Lara Naszinsky (Eva Gordon) se mi v této roli celkem dost líbila. Normálně bych dal asi tak 55%, film si u mě hodně polepšil scénou se slimáky. ()

honajz2

Nic moc teda. Je to nudné, utahané, a až na pár scén (šneci rozhodně nejpůsobivější - to bylo fakt hnusný, to jsem od Fulciho čekal, ale pak už vlastně nic hnusného nebylo) nezajímavé. Kamera je taky nějaká hrozně divná, všechna ta přibližování na obličeje mi už potom lezla na nervy. A mám dojem, že už ve své době ten příběh nebyl nějak převratný. Potenciál tam byl, bohužel to celé nějak nedopadlo. Ještě uvidím, jestli mě Fulci nějak zaujme. 2* ()

Martin741

Cosi uz od Fulciho napozerane mam /Zombi2, cerna Kocna, Dum Hruzy/ ale raz za ten svet mu nemozem prist na chut. Ako pokus o horor slabe, nevyrazne, napad je sam o sebe vyborny, ale je odvypravany nezazivne, bez nadsenia/entuziazmu. Vrazdy ubohe. 20 % ()

cariada

Solidní Lucio horor. Dívka Kathy se díky vtipu ostatních spolužaček dostane až pod kolo jedoucímu autu a je v komatu. Následně přichází na internát jiná dívka poněkud živější ,ale záhy se začnou dít divné věci a lidi umírají. Ale kdo za tím stojí? Vždy ,když někdo umře Kathy v komatu vykazuje známky emocí což je hodně divné. Ale i nová studentka se chová divně. A do toho je tma retardovaná matka Kathy ,která dělá uklízečku v tom samém internátu. Mladý lékař se snaží zjistit co za tím stojí. Nakonec si nejvíc užívá s krásnýma studentkama. Ty šneci byli super. Solidní atmosféra povedený béčko. ()

folklorman

Atmosférický lehce nudící horor prošpikovaný bizarními pasážemi, jimž vévodí scéna se slimáky. Líbí se mi práce s kamerou a světlem, většina trikových záběrů je celkem dobře zvládnutých. Tragedií shledávám v hereckém obsazení a hudbě. Obě složky působí velice rušivě a celkoví dojem spíše kazí. Chválím konečné zúčtování v márnici a sem tam (ve filmu) použité miniatury zřejmě suplující letecké efektivní záběry. Pro Fulciho, v této době, typický průměrný film obsahující dobré i špatné momenty. A proč to nadprůměrné hodnocení?...........je to prostě Fulci!!! ()

tenebrae86

Tento "teenagerovský" paranormální horor z lákavého prostředí nezastihl našeho seňora Fulciho zrovna v nejlepší formě. Doporučení je na místě jen pro opravdové fandy. Pro ně by film neměl být velkým zklamáním, psal se přece rok 1987 a kousky, díky kterým ho hororoví nadšenci milují natočil v letech 79' - 81'. 'Aenigma' má vše, co měl ve své době obsahovat komerční horor, včetně krve a nahoty. Avšak atmosférou i zábavností jde bohužel o hodně nevyrovnaný snímek. Chvíli jste zažraní do děje, usmíváte se nad zajímavými a vtipnými nápady, vychutnáváte si různá zákoutí dívčí školy, posloucháte našlápnutou muziku a najednou trpíte u "romantických" vsuvek, cucaček školaček se staršími muži a vůbec nechápete na jaké hovno se to díváte a pořád takhle dokola. Produkce působí opravdu velmi levně a děj totálně zmateně, jak se na podobné filmy sluší a patří. Nicméně technicky je vše na slušné úrovni a režie je naštěstí pořád dostatečně osobitá. Když se na to tak celkově dívám, katastrofa to není, jen že Lucio už zkrátka natočil o dost kvalitnější i děsivější krváky. ()

Všežrout

Silná inspirace Dotekem medůzy se nezapře. Fulci bravůrně stupňuje atmosféru až do hutného závěru. A přiznám se, nebýt této "v zádech pěkně mrazící" poslední třetiny filmu, hodnocení by bylo o hvězdičku ubranější. ()

molcan2

Kathy upadá do kómy v miestnej nemocnici. Jej duch, ktorý sa chce pomstiť, reaguje a zmocní sa telakrásnej mladej študentky, Evy, novej na vysokej škole. Potom začne krvavá krížova výprava pomsty na všetkých študentov ktorý si z nej urobily srandu v minulosti. S (ne)slávným slimačím útokom, veľmi to pripomína "The Beyond". Dal by som tomu 6 z 10. ()

Kolssteyn

Mám rád horrory z 80tých let, ale Fulciho režisérské schopnosti jsou bohužel o více jak 20 let opožděny. :( Primitivní triky a nudný děj jen prosvěcuje humorná scénka, kdy se "hrdinka" lekne plakátu na zdi s Tomem Cruisem (ani se jí nedivím :) a na následky šoku zemře (po pádu z okna). A tu jednu hvězdičku jsem si dal za to, že jsem vydržel až do konce. :-| ()