Safe Haven

všechny plakáty
Krátkometrážní / Horor / Mysteriózní
Indonésie, 2013, 30 min

Skupinka filmárov prichádza na strednú školu, aby vytvorila dokument o štúdiu v tamojšej indonézskej sekte. Spočiatku milé interview sa po krátkej chvíli mení na krvavú masakru. Tento krátkometrážny horor je súčasťou úspešného celovečerného snímku V/H/S 2 (2013). (*CARNIFEX*)

Žralok

Tato krátkometrážní povídka je součástí filmového projektu V/H/S 2. Jedná se o příběh mladých lidí - filmařů, kteří se rozhodnou natočit dokument o záhadné náboženské sektě v Indonésii. Ačkoliv zpočátku vše probíhá perfektně a sektáři se zdají být velice milý, události brzy naberou nečekaný směr a interview se pro všechny promění v peklo na zemi. Nejlepší povídka filmu. ()

maddy

Safe Haven (Gareth Evans & Timo Tjahjanto) – mnohými považovaný za najkvalitnejší príspevok v rámci série V/H/S2 je u mňa ten najslabší. Od spojenia režiséra priam ospevovaného akčňáku The Raid (3*, pre mňa však len mlátička so slušnou choreografiou) a režiséra vychvaľovaného brutálneho Macabre (2*, u mňa opäť len maximálne samoúčelný a prehnane uvrieskaný kúsok) som čakal rozhodne viac. Ich príspevok má priveľmi rozvláčny úvod s nekončene dlhými monológmi jedného vyšinutého náboženského fanatika. Následne udalosti s pokusom o vyvolanie démona sú nesúdržné, navyše ich dotvárajú otrasné digitálne efekty, prehnané gore scény (samovoľné vybuchnutie človeka) a v samotnom závere kazí dojem záber na priam až C-éčkovú masku okrídleného kozľa ako z toho najlacnejšieho hororu. Čo potom z toho, že tu sú tie najprehľadnejšie zábery kamier z celého V/H/S/2. V rámci spomínanej série ma Safe Haven mierne sklamal, ako samostatný počin, keď pred ním, ani po ňom nenasledujú ďalšie found-footage kraťasy dojem nepatrne vylepšuje. (2,5*) ()

Hamaradža

Oh come on, načo hodnotiť jeden film dvakrát? Safe Haven je časťou VHS2 a tak to má ostať :) Takže nehodnotím ale keby musím tak 4*. Ako hovorím, svedčal by tomu scenáristicky vybrúsenejší a strachovo viac alá REC vystupňovaný vypiplanejší celovečerák a mali by sme tu nábeh na jeden z najhrôzostrašnejších hororov posledných rokov. ()

agentmiky

Jak mám Evanse v oblibě, tak tady se netrefil do mého vkusu. Děj mě za těch 30 minut tolik nevtáhnul, ano, chvilkami to bylo slušně creepy a atmosféru to taktéž nabídlo obstojnou (a samozřejmě extrémní gore), ale očekával jsem více. Ten laciný kostým kozla na konci tomu taky moc nepomohl :D za mě 5/10 ()

corpsy

VéHáSka dvojka, vyprodukovala zrejme svoj najlepší príbeh z celej tej výkonnostnej antalógie. Šikmookí boli v rámci hororu stále tou najkrutejšou rasou ( prepáčte za výrazy - asi budem divergentný ) a dokazujú to v tomto segmente, kde sa kĺbi demonic zo zombie, sect z apocalipsis. Je len dobré, že sa to nevydalo celovečernou cestou 90 min +. Už by to nebolo ono. Takže bravo. ()

• Kulty uvedené v tomto filmu jsou velmi podobné skutečným kultům Jonestown a Heaven's Gate. Tyto kulty také spáchaly masovou sebevraždu a rituální praktiky Heaven's Gate jsou podobné těm, které lze vidět v tomto filmu. (mikki089)