V pořádí druhý film o účetním Fantozzim je opět plný Fantozziových trapasů a šílených nápadů jeho kolegy Filiniho. Ugo Fantozzi tentokrát jede jako maskot do kasina se svým šéfem, vypraví se na lov vyzbrojený pouze prakem a navštíví cirkus, odkud odejde trochu netradičním způsobem - je vystřelen z děla. A samozřejmě nechybí jeho milovaná žena Pina a krásná dcera Mariangela... (oficiální text distributora)

Pitryx

Komediální klasika, kdy se na diváka valí gag za gagem aniž se kdo maže s nějakým dějem, nebo logikou. Já se u toho bavím přímo královsky. Ani tady mi moc nesedl konec. ()

PetrJulian

Nemám rád komedie, které se snaží být vtipné za každou cenu. Problém filmů s Fantozzim je právě v absenci kontinuálního děje, který by směřoval odněkud někam. Chápu, že tyto filmy jsou pro pobavení a nemají za cíl přinést filozofická moudra. Přesto - tento druh humoru je prostě přitažený za vlasy, Fantozzi ze sebe dělá hňupa, který každému jen podlejzá... Neznám v reálu jediného člověka, který by se takto choval. Vytvářet z každé situace uměle vtip, tomu se pak už ani nedá zasmát. Pro mě nestravitelné i za deštivé neděle, dokonce bych to nebral na DVD, ani kdyby mi za koupi ještě zaplatili. ()

honzic

Zdařilejší pokračování prvního dílu, kdy je absurdita ještě větší, má své lepší části a horší časti, stále však je zdařilá a k pozasmání. Hodnocení: 65 % ()

DonBraso

Vlastně paradoxně ke druhému dílu celých řad filmu o Fantozzim jsem se dostal až teďka. Pro mě je stále vrchol první díl a jeho fotbal či stavění stanu. Co je vidět, že podobné scény se stejným podtextem jsou i zde. Jo Paolo je skvělý, ale já si na dabing Postráneckého moc nezvyknu. Stanislav Fišer to byla úplně jiná liga. Bohužel ČT už absolutně rezignuje několik let tyto italské komedie dávat a tak nezbývá než DVD .Je zde stále vypravěč, který zvedne gag do lepších rozměrů, než ve skutečnosti je. Není to taková švanda, spíš to v klidu projedu, na pár kousků člověk se pousměje, ale je pravda, že je už člověk starší a dřív se řezal smíchy a dneska už je to jiná. Jinak je zde stejný ansámbl herců. 55% ()

vladi87

Jedna z najlepších komédií o účtovníkovi Fantozzim, ešte vtipnejšia ako Maléry...(1980). Za všetko hovorí scéna, keď zamestanci od zlosti roztrhali film Krížnik Potemkin a potom ho znova museli nakrúcať. Fantozzi si zahral dieťa v kočíku:) ()

emilkac

videl som trosku dlhsiu verziu ako 90min. ako je uvedene...myslim ze to malo aspon 105 min. a bolo to super! pre mna je to jeden z troch najlepsich Fantozzi filmov...dalsie dve su Malery a Superfantozzi... ()

ZetDaElO

Poľovačka a týranie umeleckými filmami sú gagy kvôli, ktorým sa oplatí pretrpieť aj niekoľko vyslovene trápnych momentov. 5/10 ()

Jason13

Fantozzi č.2.. Na stejné vlně jako jednička, možná o krapet zábavnější. Slabší momenty střídají ty lepší (k těm patří třeba kasino nebo jak si šel Fantozzi "pro cigarety") ()

Pokri

Trochu slabšie ako prvý diel. Kasíno a s tým spojený kariérny rast sú výborné, poľovačka má svoje absurdné čaro, ale v globále som tu (subjektívne) zaznamenal viac slabých miest. Stále je to však nadpriemerná komédia. ()

soukyd33

A znovu tu máme šílené scény, a šíleného vypravěče. 😀 O zábavu na hostině po excelentním honu na všechno co se pohne, je TOP. Příběh je opět totální kravina, ale šílené scény tu jsou jedna za druhou. Poznámka: Křest lodi je super blbost. 😀 Hvězdiček 2 ()

Bohdy67

Horší než první díl a i ten byl průměr... FAntozzi ve finále dnes po těch 50ti letech už asi nemá moc co nabídnout a zde je to krásně vidět. ()

Gugos

Pořád vysoký standart Fantozziho....na první díl nebude mít už nic, ale tohle je pořád super zábava a uvolnění ()

andy60

Zase ta snaha být vtipný za každou cenu. Chápu, že se tomu někdo směje, ale rovněž bych pochopil, že ta hloupost až debilita Fantozziho se může zdát být spíše k pláči. Samotný Villaggiuv humor je cílený na ty nejprostší pudy a já jen marně čekal na okamžik, kterému bych se mohl zasmát. ()

VenomSK

Už o niečo lepšie grády ako v predchádzajúcom diele, hlavne lovecká sezóna a krst lode s následným večierkom ma dostali a samozrejme, krížnik Koťomkin po 20-te musí byť, bez toho by to nebolo ono :) ()