Čtveřice mladých mužů se vypravila na prázdniny na venkov, aby si tu užila slunce, vody a hlavně příjemného nicnedělání. Nakupovat chodí k obchodníkovi Julesovi do blízké vesničky. Vychytralý majitel obchůdku dokáže využít i toho, že jeho půvabná dcera padla mládencům - zejména Gérardovi - do oka. A tak mladíci - oblíbení Les Charlots - se nejen nechají v obchodě okrádat, zapojí se do výzdoby města, a dokonce obléknou i závodnické dresy. A tak, pro přízeň krásné dívky v zápalu boje zapomenou i na svou vysněnou dovolenou. Ve francouzské komedii Blázni ze stadiónu se znovu přesvědčíme, že mladí muži ze skupiny Les Charlots se jen tak lehce nevzdávají! (oficiální text distributora)

pipapa

Jako mladá jsem filmové Les Charlots zcela ignorovala, zato "na stará kolena" jsem v některých jejich šílenostech objevila ten nejlepší způsob, jak se totálně odreagovat/vypnout před obrazovkou. A tenhle jejich kousek opravdu nedovoluje se nad čímkoli zamýšlet, kritizovat nebo hledat to či ono umění. Tohle je dokonalé "bud´ a nebo" = bud´ vás to zhypnotizuje nebo vás to znechutí. Divák, který vždy očekává něco/cokoli k přemýšlení, tady tvrdě narazí! Tohle bizarní dílko vám nedá ani vteřinu vydechnout = z jak-na-běžícím-pásu na sebe nahuštěných gagů vám budou vstávat vlasy na hlavě a oči lézt z důlků už jen kvůli tomu, že gagy skvělé a vtipné se střídají s gagy naprosto stupidními/trapnými, které jsou spíše k pláči než k smíchu a které vás ohromí a přišpendlí do křesla možná více než gagy povedené. ...Relax-bomba, ke které se budu ráda (a často?) vracet. ()

Frajer42

Typický francouzský humor, který je tak debilní, až se mu prostě nelze nesmát. Jednu věc vím po zhlédnutí tohoto filmu jistě. S bažanty jsem to rozhodně nezabalil. Kdoví jestli nakonec nezhlédnu jejich veškerá dobrodružství. Pokud jsou i ostatní díly tak dobré, jako tento, tak to bude tutovka. Slabší 4*. ()

Thomick

Největší fór je v tom, že Blázni ze stadionu by byli geniální komedií, i kdyby trvali třeba jen 20 minut. Gagy jsou totiž doslova napraní. Pro mě Les Charlots představují takové lepší předchůdce Franka Drebina a jeho parťáků, v lecčems jsou si totiž podobní. Třeba v tom, že občas ani nerozlišujete (i když by se to dalo), co je jen scénáristův výmysl a co by se teoreticky mohlo i udát. Těch detailů je tu totiž tolik, tólik ... že je všechny pochytáte třeba až při třetím zhlédnutí (tak jako já) a to vám potom tenhle kousek nepřijde nijak přežitý nebo podobně "postižený", jak tu čtu v diskuzi. ()

offlineman

Po dojetí pelotonu cyklistů to sice ztratilo trošku tempo, ale i tak výborný film! Tohle už dnes nikdo nenatočí! A myslím, že odtud převzal Zdeněk Svěrák nápad s velkou bankovkou, kterou šel obsluhující rozměnit! Nejlepší scény jsou po tom, kdy dostanou radu, jet pořád rovně! Prolízání stanem i s babetama, potom jejich přetahování přes zeď.......... ()

nascendi

Keď má divák čas, dobrú náladu a neohŕňa nos nad crazy komédiami, nebude sklamaný. Blázni zo štadiónu predstavujú neprestávajúcu smršť gagov. Vydarených, menej vydarených i trápnych. Tri hviezdičky znamenajú mierne nadpriemerné hodnotenie. Možno si blázni tri hviezdičky nezaslúžia, ale dve a menej hviezdičiek dávam filmom, ktoré podľa mňa nemuseli a dokonca ani nemali byť nakrútené. A nakrútenie bláznov určite nebolo zbytočné. Vždy bude existovať slušný počet divákov, ktorých pobavia. ()

• V původním složení měla skupina 5 členů: Gérard Rinaldi byl hlavní zpěvák, a kromě toho taky hrál na saxofon a akordeon, Jean Sarrus hrál baskytaru, Gérard Filipelli neboli Phil hrál na kytaru, Luis Rego na piano a Jean-Guy na bubny. [Zdroj: max.iprima.cz] (pornogrind)
  • Film se točil v jihofrancouzském městečku Graveson. Stadión je ve 13 km vzdáleném Avignonu. (hankabar)
  • Les Charlots byla skupina francouzských hudebníků a komiků, kteří byli populární hlavně v šedesátých, sedmdesátých a na začátku osmdesátých let. Jejich název v překladu znamená „klauni“ nebo „idioti“. [Zdroj: max.iprima.cz] (pornogrind)