Agent 47 (Rupert Friend) není obyčejný člověk, představuje vyvrcholení desetiletí trvajícího tajného genetického výzkumu. Stojí na konci vývojové řady, jeho existence navazuje na čtyřicet šest předchozích klonovaných agentů obdařených neuvěřitelnou silou, rychlostí, vytrvalostí a inteligencí. Agent 47 je elitním a dokonalým zabijákem, který byl pomocí genetických experimentů vyšlechtěn jako dokonalý vražedný stroj. Jeho nadcházejícím cílem je korporace, která má v úmyslu zmocnit se vytvořeného genu a pomocí něj vytvořit armádu zabijáků, jejichž schopnosti předčí dokonce i vlastnosti agenta 47. Uspěje? Nebo se stane její kořistí a zdrojem další zkázy? Ve svém osamělém boji se 47 spojí s Katiou van Dees (Hannah Ware), mladou ženou, která je schopná zodpovědět většinu otázek týkajících se jeho původu a zároveň střeží tajemství umožňující odhalit a především zničit nepřátelskou spikleneckou korporaci. Vše směřuje k závěrečné epické bitvě, v níž proti nim stojí v čele armády protivníků lstivý John Smith (Zachary Quinto). (CinemArt)

Wacoslav1

Bezmozková akce přesně jak se dalo očekávat. Nakonec, ale kupodivu lepší než jsem čekal a o dost podařenější než verze z roku 2007. Hlavní hrdina se s tím nesere každýho odpráskne na potkání a nehne při tom brvou. Rozhodně je ve své úloze přesvědčivější než Olyphant. Akční sekvence musím určitě pochválit jsou přehledný, nápaditý a Rkový provedení tomu dalo šťávu. Navíc film má velice slušnej tah na branku, akce střídá akci a furt se něco děje. Příběh je samozřejmě debilita na entou, ale ten tu není vůbec podstatnej. Ono vůbec scénář jako takovej nemá smysl moc rozebírat, protože prostě Skip Woods... Nicméně jako nabušenej akčňák to obstojí a stopáž je přiměřená. Co se postav týče, tak hlavní představitel moc charizma nepobral, ale jak už jsem napsal akci si dává z přehledem no někdy možná až moc. On tu vůbec úplně odpadá strach o hlavní hrdiny když jeden z nich je agent se super schopnostmi a doprovází ho frajerka co vidí do budoucnosti. Jenom záporák v podání Zacharyho Quinta mi přišel dost nevýraznej a víceméně zbytečnej. To můj oblíbenec Thomas Kretschman to je jiný kafe, ale ten má bohužel dost omezenej prostor. Tak jako tak pokud si chcete užít kvalitní akci, neřešit žádný kecy a je vám fuk, že neakční děj je mírně řečeno retardovanej, tak do toho jděte. Jako jednohubka pro nenáročný diváky to určitě obstojí. Jinak díky uživateli sotek za zorganizování předprojekce. Původně jsem na to nechtěl jít vůbec, ale řekl jsem si zadarmo? proč ne? a nakonec jsem se překvapivě dobře bavil. Ano milý sotku vím, že ty si se nebavil sledoval jsem tvůj protáhlý obličej, ale tak co už soucit z tebou.60% ()

Davies182

Nejvtipnější na tom je, jak všichni pořád jenom poslušně čekají, až v akčních scénách od Frienda buďto dostanou po držce anebo schytají kulku. Netrpěl jsem jenom díky Homelandu. ()

darkrobyk

Když se podívám na zdejší hodnocení, tak mi nějak uniká, co diváci očekávali. Pro mě je Hitman jednou z mých oblíbených comicsových postav, a tak jsem očekával comicsovou akci, rubanici a přímočarý děj. No a to se mi vše vrchovatě splnilo včetně pěkné kamery a úderné hudby. Jen mně trochu vadilo, že jsem hned zkraje prohlédl Sylara (pardon, Zacharyho Quinta, tedy Johna...). Jemu to padoušství kouká z očí (čestnou výjimkou byl Spock). Pokud ovšem divák nechápe, že se nejedná o verbální umění, ale o comicsovou oddechovku, pak jeho smůla, měl si vybrat něco jiného (třeba Hamleta). A potěšila mě účast J.Prochnova, byť se mihl jen v pár okénkách. ()

Fiftis

Hoci v prvej 15 minútovke sa zdá byť dej pomerne zložitý, netreba sa ho báť. Po čase sa ukáže byť dosť jednoduchý, stačí si zapamätať pár mien a ujasniť, ktoré dve strany sa tu vlastne mlátia a o čo im ide. Prekvapivo je cieľ jednoduchý: dolapiť ženu a jej otca a spočiatku sú akurát prehodené roly ochrancov a zabijakov. Keď sa udeje potrebná otočka, môže nadísť isté zblíženie; ale pozor, žiadne ľahké scény, to si scenáristi poistili a vysokú neprístupnosť dosiahli skôr vyššou mierou násilia, počtom obetí a cez pár chutných krvavých momentov. Akcia je solídne natočená! Nie príliš objavne, ani v nezabudnuteľnom štýle, ale pokiaľ sa na plátne strieľa, uteká, šoféruje či naháňa, držia vás autori v strehu, čo je solídna vizitka. Slabšie vyznejú scény bez akcie, kde sa filozofuje o tvorbe a vývine Agentov, motivácii postáv alebo nebodaj načrtnú isté rodinné dilemy z minulosti. Medzi jasné plusy filmu patrí ďalej solídna kamera a pekná výprava. Na druhej strane silné mínusy v podobe hudby a neviem, či casting musel natoľko šetriť, ale veľa sympatických hercov tu nezlanáril. ()

Shakers

Ani netuším čo to vlastne malo byť. Remake ? Reboot ? Ak teda tvorcovia zamýšľali niečo viac, nechápem prečo zase mal na starosti scenár a príbeh Skip Woods, ktorý mal na starosti aj predošlého Hitmana. Zo začiatku som síce kýval hlavou, keď som sa dozvedel, že sa chystá zase ďalšia verzia Hitman a ešte k tomu od toho istého človeka. Každopádne musím uznať, že Rupert Friend to zahral dosť dobre. Dobre, povedzme si na rovinu, že mu stačil iba jeden výraz a moc toho hrat nemusel, ale žral som mu to a bavil ma, pretože jeho postava a akcie mali ďaleko lepšiu choreografiu a viac Hitmanovských (okopírovaných z hry) scén. Ale možno je to všetko somarina čo tu píšem. Klamal by som keby som napísal, že Hitman s Olyphantom bol lepší. Neviem, nepamätám si ho už. Ale mám pocit, že toto ma o niečo viac bavilo ako predošlá verzia. P.S.: menšie (ne)prekvapenie mate aj za titulkami, tak to hneď nevypínajte. 60% - 3* ()

Pepinec

Audi asi neplní kvóty třetího kvartálu, a tak má teď v kinech dvě celovečerní reklamy. Hitmanovo SUVéčko je ale o něco línější než to resetovaného Kurýra. Možná proto, že čtyřicet sedmička s sebou ustavičně tahá dva kapesní kanóny. To bych mimochodem taky někdy chtěl - pistoli, která se nabíjí když máš čas, ne když ti dojdou náboje. Spock se pekně mračil a Hanča má hezkou prdýlku; to je zbytek všech závěrů, které mi z tohohle Průměrňákova vzešly. ()

Vančura

Podle mě o něco lepší než původní Hitman z r. 2007 - určitě přibylo akce, násilí, bitek a kaskadérských kousků obecně (producenti najali režiséry akčních scén Chada Stahelskiho a Davida M. Leitche, kaskadérského supervisora Jonathana Eusebia a koordinátora bojových scén Jona Valera - všechny ze společnosti 87eleven Action Design, jednoho z předních kaskadérských týmů ve filmovém odvětví). Jiné obsazení titulní postavy mě příliš nenadchlo - ne že by mě Timothy Olyphant tolik přesvědčil o svých hereckých kvalitách, ale typově se podle mě pro tuto roli hodil víc než Rupert Friend, který s těmi dorůstajícími vlasy vypadá jako pomlácený Ukrajinec, kterého navlékli do obleku (kostýmní výtvarnice filmu, Bina Daigeler, navštívila prakticky všechny krejčovské domy v Německu a New Yorku, než najala krejčího z Madridu, který vytvořil černý oblek pro titulní postavu vyrobený ze speciální, jemně tkané bavlny). Výměnu Hannah Ware za Olgu Kurylenko jsem naopak kvitoval s povděkem, protože se na dotyčnou dobře kouká a její bradavky film náležitě zpestřují. Film sám o sobě je samozřejmě pitomý až hrůza, ale těžko na něj na druhou stranu aplikovat nějaká náročná kritéria - pokud k němu člověk přistoupí jako k zábavné oddychovce a má tenhle typ filmů rád, může si to slušně užít. Tak jako já - nový Hitman je podle mě doslova fetišisticky zaměřený na radost ze střílení, kterého si v tomto filmu člověk užije skutečně do sytosti - těžko lovit z paměti jiný film z poslední doby, kde by měl hlavní hrdina tak jistou mušku. Právě to je ale podle mě na filmu to nejzábavnější, ta strojově chladná dokonalost hlavního hrdiny, ta nekončící smršť kulek a mozků vystříklých na zeď - celá ta velkolepá oslava drsnosti a střelných zbraní má vážně něco do sebe, to vám teda řeknu. Závěrečná akce třeba nemá svou živelností daleko k vrcholné sekvenci z prvního Matrixu, v níž se Neo po boku Trinity prostřílí chodbou plnou ozbrojených vojáků (tím podobnost Hitmana s jinými filmy nekončí - za všechny by se určitě dala jmenovat třeba podobnost s filmem Terminator Genisys). Film je naopak slabý v dialogových scénách, kde občas sklouzne až k nechtěné trapnosti - všechny ty kecy o tom, že člověka určují jeho činy, nikoli geny, apod., ve filmu jen otravují. Na to, že jde o režijní debut, je to podle mě velmi podařená premiéra na sklonku tohoto léta - pokud víte, do čeho jdete, můžete se královsky pobavit. Předpoklady k tomu by byly - atraktivní lokace, propracovaná vizuální stránka a nádherné akční scény (včetně vrtulníkových sekvencí, automobilových honiček a explodujících tryskových motorů). ()

mzss1

|20%| Shlédnuto v kině. Tak toto jsem opravdu nečekal. Původně jsem dal slabší 2*, ale po pár dnech jsem si řekl, že si tohle zaslouží sotva tu jednu hvězdičku. Abych se u tak přehnaného akčnáku nudil a cítil se trapně, pozorováním jedné debilnější a nudnější scény za druhou, to jsem si rovnou mohl skočit na pivko místo návštěvy kina téhle pakárny. Akční scény mě vůbec nezaujaly. Hlavní hrdina to většinou kosil výstřely, ale i pár soubojů tu měl. Dva z nich se mi celkem líbili. Akčné scény byly celkem přehledně natočeny, i ty výbuchy, ale to není vše. Tak a dost s klady. Příběh je totálně tupý, nedokáže zaujmout, žádné napětí, nepředvídatelnost, strach o hrdiny atd. Po půlce filmu mě to už vůbec nebere a finále je také slabé. Z herců mě taktéž nikdo moc nezaujal. Hudba je nudná. Marco Beltrami už v poslední době s ničím novým asi nepřijde. Nevím, jak bych měl tento slabý film v kostce shrnout. Dle traileru jsem čekal trochu přehnanou, přeakčnělou ujetárnu, ale že to bude tak tupé a blbé, to jsem nečekal. Původní Hitman z r.2007 s Timothy Olyphantem byl hit oproti tomuto. Ten se mi líbil, tak na lepší 4*. Tohle bylo sice také Rko, ale ne moc využité. No, relativně krátká stopáž u mě vyvolala pocit, že to trvá snad 4 hodiny. Jeden z nejslabších akčních filmů poslední doby. Už to nechci nikdy vidět. ()

kingik

Plešatý a elegantní zabiják z videohry, jehož stvořil tajný program, dostal druhou šanci adaptovat se na filmové prostředí. A jak to zvládl? Problematicky, přičemž překážky mu kladli ti, kteří mu na té cestě měli pomáhat, a sice režisér se scenáristou. Skip Woods by měl už odejít do scenáristického důchodu. Jakmile se tenhle maník někam angažuje, hned můžete zapomenout na vybroušené invenční pojetí, které si dost často plete s rutinou. Byl autorem scénáře u první herní adaptace, u níž se neosvědčil, měl být tedy střídán. A začínající režisér Aleksander Bach tu scenáristickou sterilitu pospojoval akčně, ale na té akci se mohl vyřádit i víc a udělat si na ní jméno. V choreografii bitek neoslnil, přestřelky a honičky už dosahovaly lepšího a výkonějšího levelu. Celé to mělo solidní rytmus a spád. Tahle verze vsadila na neokoukané herecké obsazení, tím pádem jsou k vidění málo známí herci, což představovalo značné riziko. Rupert Friend v roli Agenta 47 je Orlando Bloom po návratu z Dachau. Zřejmě už tam se stal vyspělejší bytostí bez (n)emocí. O jeden genetický experiment, kterému se podrobil, méně nebo více, na tom přece nesejde. K ruce dostal štěknu, která si na nezájem v pokusné laboratoři také stěžovat nemohla. Hannah Ware přebrala štafetu po žhavé Olince Kur(v)ylenko, s níž jí nepojí stejný sexappeal, ani herecký talent. Bez problému je od sebe identifikujete pomocí metody reakce pyje. U Hanny Ware bude většinou v klidu, neb ho odradí její prkenné herectví. Ano, i pyj může mít umělecké vlohy. Trojlístek uzavírá Zachary Quinto, který to ve filmu hraje na obě strany. Jednu chvíli je dobračisko, co přišlo ohroženou slečnu hlídat, následně je to lump, co ji chce zlikvidovat. Tenhle herec hlásí svoji příslušnost k pánským prdelním otvorům, ve filmu buzerantsky nepůsobí, a coby záporák se ujal. Prostředí a vizuál moc nezaujme, obojí je poměrně fádní, zlomkovitý střih v bitkách brání v diváckém komfortu, z bitek divák nic nemá. Je fakt, že když adaptace videohry dostala opětovnou šanci, mělo se na všem zapracovat, a řečeno herní terminologií, dostat film na patřičný level. A to vůbec nechci srovnávat s herní předlohou, která představuje nesrovnatelný svět s tím filmovým. Z diváckého hlediska je asi to hlavní, že mě tahle verze bavila víc, než ta s Timothy Olyphantem. Ani tahle však nedosahuje exkluzivních kvalit. Uděláte jen dobře, když u ní vypnete mozek. Ostatně tak byste k ní měli přistupovat. 60% ()

Anderton

Tak nakoniec len za dve, i keď ma film priebežne ako oddychová záležitosť bavil. Lenže keď sa to celkovo vezme, tak tu nejde o nič iné ako len o tupé zabíjanie. A čo vadí najviac, je akcia v štýle Komanda, kedy štyridsaťsedmička spoločne s partnerkou strieľa vždy presne a ani z pár metrov ich nikdy žiaden vycvičený zabiják nedokáže trafiť. Toto sa neodrbe ani šikovným strihom a keď sa to neustále opakuje, je to až neznesiteľné. Friend s Ware veľa charizmy nepobrali, na rozdiel od Quinta a Hindsa, ale to sú vedľajšie postavy. 50% ()

Frajer42

Po obstojném prvním dílu si režisér se všemi diváky vytřel sedinku ve velkém stylu. Opravdu neskutečná hovadina, kde fungují výhradně akční scénky. Hlavní hrdina je těžce nesympatický retoš, kterého už si nepřeji v žádném dalším filmu vidět. Hlavní hrdinka není žádná krasavice a Zachary Quinto je v mých očích tak možná seriálový herec. Příběh je na velmi vysokém stupni retardace. Zůstává tedy akce, na kterou se dívat určitě dá. Vyloženě asi nikoho neoslní, ale je fajn. Dohromady však převládá zděšení. Kromě akce není ve filmu koukatelného vůbec nic. Vzhledem k tomu, že akce byla v mých očích jediným lákadlem, tak s přivřenými oči nějakou tu hvězdu ukápnu. Pokud hledáte akční nářez na chvilkové vypnutí, tak se raději pokuste poohlédnout jinde. ()

MikeCool

Ještě větší hollywoodský průser, než první zfilmovaný Hitman. Absolutně jsem nepobral celý koncept tohoto snímku, kde tvůrci zcela předělali charakter tohoto kultovního zabijáka. ()

Kothy

Nakonec to nebylo tak špatné. Přišlo mi to lepší než předchozí film. Rupertu Friendovi role tichého zabíjáka docela sedne. Jako agent 47 se snaží najít tvůrce celého hitmanského programu a jeho dceru. Dcera má totiž také jisté nadání. Zachary Quinto v roli vylepšeného zabíjáka Sindikátu taky není špatný. Jinak je to ale jen bezduchá akce a honička o přežití. Nic víc od toho asi člověk ani čekat nemůže... "Výhodou agenta není jeho tělo, ale mysl." :) ()

silentname

Podľa mňa absolútne nezaujímavý akčný film, kde sa nič výnimočné neudeje a mnoho scénok v ňom absolútne padá mimo úrodnú pôdu. Musím povedať, že sa mi tu páčili Rupert Friend ako 47 a Zachary Quinto ako John Smith, ale inak je to podľa mňa vskutku biedne natočený, biedne napísaný film, ktorý je len o nudnej akcii a divných dialógoch, ktoré sú ako keby vystrihnuté z videohry. A nakoľko je to film podľa videohry, tak to dáva šialene aj zmysel. Podľa mňa nudný, nezáživný a absolútne zbytočný film, ktorý nikto nepotreboval. Hodnotenie: D+ ()

Yoshitsune

Ta první čtvrtina, kdy tu holčinu chrání Zachary Quinto, ta se mi líbila, nápaditá, i dobře akční a Zacharyho sem si hned oblíbil. Pak režisérovy a scénáristovi ruplo v hlavě, a z hlavního hrdiny udělali toho Ruperta. Což o to on Rupert se snaží, ale tím ubohým knírkem pod nosem a né moc dobře vyholenou hlavou, působí spíš komicky než drsně. Navíc celé to téma s doktorem a jeho dcerou, to bylo totálně mimo, Mechanic: Resurrection je mnohem víc Hitmanovější než celý tenhle film. Jason jezdí p osvětě a vraždí cíle a dělá z toho nehody, a to je přesně co tomuhle filmu chybí. Co se týče akce, tak až na to v hotelu, je zde akce prostě akce, nevybočuje, nepřekvapuje a nudí. Takovéhle akční scény sou natočeny strojovitě a uměle. A navíc těch GGI efektů, tu na mně bylo až moc. Ve výsledku je Hitman z roku 2007 mnohem lepší, než tahle nová umělá verze. ()

nash.

Když Hitmana rozsekám na krátké sekvence a kteroukoli vám pustím samotnou, budete si říkat, že to vypadá výborně a budete se těšit. Výsledkem však bude zklamání. Je totiž zvláštní jak se dá vyrobit takové množství efektních a svým způsobem výborných součástek akčního bouráku, a pak z nich poskládat takový mizerný a nefunkční vrak. Špatná je už kostra, scénář smontovaný z těch odrbanějších žánrových klišé tím nejhloupějším způsobem. Jeho slabiny navíc spíš odkrývá než maskuje nevhodné obsazení hlavní role, impotentní režie, která každý pokus o rozjezd úspěšně dusí už při otočení klíčkem v zapalování, a nevylepší to ani kodrcavý střih. Takže bohužel, ani napodruhé Hitman netrefil. ()

Larrysbride

Více akce, méně keců a konečně taky sexy. Takový je nový Hitman. Zatímco kritici si na filmu smlsli po velkém (film získal pouhých 8% na Rotten Tomatoes a 29% na metacritic), já jsem se zaradovala, že je tu po dlouhé době (čti: od Riddicka z roku 2013) konečně akční pecka, která se soustředí více na akci a méně na prázdné dialogy a tlachání o tom, kdo je tu větší padouch a kdo ovládne svět (čti: Gotham, Jupiter vychází a nespočet dalších)... A tak zatímco se "filmoví odborníci" předhánějí v tom, kdo ve filmu nalezne více nesmyslů, já se budu dále kochat nad touto oslnivou glorifikací násilí s dechberoucí kamerou a přepychovými futuristickými záběry. ()

Chrustyn

Po nevýrazném prvním filmovém zpracování slavného videoherního zabijáka přichází další, ještě horší pokus. Nepovedená akční "jízda", která nemá s herní předlohou nic společného (hra byla o tichém postupu a nenápadném zabíjení, zde se střílí hlava nehlava) a dělá jí jen ostudu. Bohužel film nepotěší ani akční fandy, svou monotónností a absolutně nevýraznou akcí, doplněnou příšernými počítačovými triky. ()

SeBig odpad!

Hrál vubec nekdo tu hru? Nebo jenom vědel že se Hitman rád převlíká a napsal si svůj scénář, kterej byl mimochodem absolutně na hovno? Hitman vypadá uplně jinak, skoro vůbec nemluví.. tady mu ta huba mlela až moc. Při tý rádoby khůl scéně, kdy řekne: já tu nejsem zavřenej s váma, to vy semnou. Jsem myslel, že se pujdu zahrabat na hřbitov. Sračka ()

Kdo se stane novým Hitmanem?

Kdo se stane novým Hitmanem?

11.01.2014

Rychlý a zběsilý agent 47