Fiktivní snímek Špinavý trik, který je založen na reáliích jednoho z nejpozoruhodnějších skandálů v dějinách Spojených států, vypráví příběh špičkového podvodníka Irvinga Rosenfelda (Christian Bale), který je společně se svou obdobně vychytralou britskou partnerkou a milenkou Sydney Prosserovou (Amy Adams) přinucen ke spolupráci s agentem FBI Richiem DiMasem (Bradley Cooper), který se zcela vymkl kontrole. DiMaso je s sebou strhává do světa jerseyských politických machinátorů a mafiánů, který je nebezpečný i lákavý současně. Jeremy Renner představuje Carmena Polita, zaníceného, ale prchlivého politika, který se ocitl v pasti mezi podvodníky a FBI. Irvingova nevypočitatelná manželka Rosalyn (Jennifer Lawrence) by se přitom mohla stát onou příslovečnou poslední kapkou, která způsobí, že se mocné hráze intrik a podvodů definitivně protrhnou. Stejně jako předchozí filmy Davida O. Russella je i film Špinavý trik snímkem, který nelze jednoduše přiřadit k žádnému konkrétnímu žánru a který staví na syrových emocích a situacích, ve kterých se rozhoduje mezi životem a smrtí. (Falcon)

Brano odpad!

Námet nebol špatný, ale realizácia bola naozaj príšerná a to nudné tempo filmu ma skôr uspávalo ako zaujalo . Pozeral som sa na to vyše hodinu a vôbec nič sa v tom filme nedialo. Navyše som spravil chybu, že som to pozeral v českom dabingu, ktorý je v tomto prípade otrasný. Nechápem prečo Bale a Cooper majú nových dablerov, ale toto sa fakt počúvať nedalo. Pre Balea zatiaľ najhoršia postava akú hral, vôbec sa na takéto filmy nehodí. David O. Russell je veľmi zlý režisér, vôbec nemám rád jeho filmy. A mimochodom tiež sa čudujem, že bol nominovaný na toľkých Oscarov a vyhral Zlatý glóbus, svet sa asi už naozaj zbláznil. Dávam odpad, lebo film po vyše hodiny ma tak neskutočne nudil, že som ho už nedokázal dopozerať a druhú polku som len popretáčal. Záver som si pozrel, lebo som chcel vedieť ako to nakoniec dopadne a myslím, že tým som filmu veľmi neuškodil a kľudne si stačí pozrieť začiatok a koniec , divák o nič neprichádza. Záver filmu bol celkom vydarený, najmä oslavujúci a neskôr sklamaný Cooper, ale to celý film nezachráni. ()

pmusic

Už jenom když jsem se podívala na obsazení tohoto filmu, říkala jsem si, že tohle musím vidět. Jak hořké zklamání mě ale čekalo, když jsem už hodinu a půl čekala, kdy konečně přijde nějaký ten ohromující zlom, který zaručí poklesnutí brady a uznání. Nic takového ani po dvou hodinách nepřišlo, takže to nečekejte.. Herci jsou úžasně namaskovaní, mají skvělé kostýmy a snaží se ze svých charakterů vytřískat co nejvíc a film tím jaksi povýšit. Z tak hloupého scénáře ale ani "Spielmachři" jako je Christian Bale a Amy Adams dobrý film udělat nedokážou. BOHUŽEL. Potenciál byl velký, zůstal však nenaplněn. Přemýšlela jsem o třech hvězdách, ale to bych hodnotila soucitem a sympatiemi k Baleovi, zůstanu střízlivě u dvou. ()

dzberry

Rychlé počáteční nadšení (to hlavně ze slizáckého Balea a ještě hlavněji pro ty oči vyrvávající výstřihy kousatelné čtyřicítky Amy Adams) vystřídala ještě rychleji otupělost kombinovaná se zívačkou... Sakra, vždyť ono je to vlastně umění splácat dohromady s takhle slavnými xichty takovouhle planou nuďárnu bez střeliva! Ach jo, kdo jen za to nese vinu, za tu jalovinu...? Jednoznačné zklamání. Jdu si přeleštit a vrazit zpět do hlavy překrvené a namožené oční bulvy. ()

Nightmare89

Keby tento (po)špinený trik zhodil zo seba pozérsku masku a nasadil tú prirodzene komickejšiu, mohlo sa jednať o tutovku a nie o rozpaky. Ja som ho ale hneď od začiatku nebral vážne a tým pádom neberem vážne ani hodnotenie. ()

Mire

Snaha o filmové podanie prepracovaného podvodu. Ja som sa v tom trochu strácal. Nebyť Amy Adams a tých zopár scén s Jennifer Lawrence, tak by to bolo úplne mdlé. Proste pre mňa tento film veľmi nefungoval. ()

MartinTerran

Jak už název napovídá ve filmu jde o podvádění, lhaní a okrádání. No prostě jak ostatní co nejvíc odrbat a mít z toho zisk. No a to dělá naše ústřední dvojice, ale jak si na ně došlápne FBI respektive Richie tak všechny své triky musí použít k chytání jemu podobných lumpů a potom i daleko větších ryb. Vím, že podobných filmu už pár bylo a občas se natočí další, ale vždy se jedná o kvalitní filmy a tenhle mezi ně také patří, ale oproti jiným přináší i něco navíc. Přidanou hodnotou je výrazný důraz na psychiku hlavních postav ovlivněnou milostnými románky, čímž filmu přidává na uvěřitelnosti. Tyto věci navíc samozřejmě natahují stopáž, tak se ke konci může dostavit nuda, ale jak začne finále určitě zmizí. A jak to tak u podobných filmů bývá vše není jak se zdá a kdo koho nakonec oklame a proč na to se koukněte sami, fakt to stojí za to. Rozhodně můžu film jedině doporučit. Hodnocení: 83/100. ()

mirkath1

Vytkla bych pouze někdy zbytečně natahovanou délku filmu. Jinak z této kategorie filmů o podfukářích patří k těm lepším. ()

Berty00

Film bol vskutku dobrý no pre mňa ostáva jedinou prekážkou to že bol taký ako som si predstavoval že bude...Snáď by sa aj dalo povedať že mojou prekážkou som ja pretože som síce očakával priemer ale prial som si aby to bolo lepšie...Snaď za tie kostými si to zaslúži oskara no pri ostatných kategóriach by som nedal ani nomináciu...Tým netvrdím že herecké výkony boli zlé |Christiana Balea mám rád vždy...| ale až tak ma nezaujali...No aspoň hudba mi tam aj celkom pasovala...Myslím že ten dej je ľahko pochopiteľný a ničim neprekvapujúci.... ()

mmoi

Proč ne? Stylová podívaná. Skvělí herci. Baleův pupek mi učaroval. :-) Bradley Cooper se pro tuto roli narodil, (není to můj oblíbený herec, ale ..) postava sebestředného ctižádostivého agenta FBI mu snad byla šitá na míru. Ty natáčky! Jennifer Lawrence v roli prostoduché temperamentní ženušky pobavila. Přestylizování, přemrštěné chování, postavy vykreslené téměř jako karikatury. Film stojí spíš než na silném příběhu na svérázných postavách. To neznamená, že by neměl žádný děj. Ten se ale ke slovu dostává až v závěru filmu. Žánrová neukotvenost, zaměření na jednotlivé scény ( které jsou mnohdy skvělé) a větší důraz na vizuál než na rozpracování děje způsobily, že to celé je tak trochu roztříštěné. Pro mě to byla v prvé řadě komedie a až poté drama s krimi zápletkou. Je to pastva pro oči, hledat tam hluboký význam a čekat duchaplné rozhovory by byla chyba. ()

subic

Oskar 10 nominací? Za co soudruzi za co? Docela nekonečně dlouhý film, vidět a zapomenout. Hoši jsou divoce namaskovaní, aby zapadli do sedmdesátek. A dál se rozvíjí příběh, který je docela sterilní bez akce a zvratů, z toho by i jeden usnul. ()

Pete

Tam je snad od začátku do konce voiceover vypravěče, to je totální kapitulace na vyprávění obrazem. Film působí místy až jako parodie na Woodyho Allena, ale je to jen prázdná, hloupě užvaněná nuda. Líbila se mi tady asi vlastně jen Amy Adams, a ten running gag o rybaření na ledu.. ()

a0001

Nudná, ukecaná, retro mater, ktorá trpí migrénami a apatiou k divákovi. Dlho som nevidel niečo tak nudné, zároveň na nervy idúce, nezaujímavé "divadlo" na tému "NIČ VO FILME". Žánrom by sa to dalo porovnať k filmu Biznis (2005) avšak ten má na vrch všetky tromfy ;) Toto je však pózerská trapárna. ()

elanista1 odpad!

Svoj Odpad! myslim uplne vazne. Je zle, ked je film nudny a ked lezie na nervy, ale este horsie je ked sa film snazi byt za kazdu cenu coolovy, zaujimavy, proste niecim viac ako by mal byt. Skusil som najst jeden dovod, preco tomu nedat odpad.. jedine pozitivum je, ze film ma koniec.. po mojich prepoctoch mi vyslo, ze to nestaci na tu jednu hviezdu. Na americke odovzdavanie filmovych cien mam svoj nazor. ()

mArtinko5MB

Zlatý glóbus 2014 najlepší film - komédia alebo muzikál: Víťaz, Najlepší herec vo filme - komédia alebo muzikál: Víťaz Amy Adams, Najlepšia herečka vo vedľajšej úlohe: Jennifer Lawrence. Sklamanie, tak to už ale býva, keď je film ocenený a človek v podstate ani nevie zistiť, za čo tie ocenenia sú (Aspoň od Jennifer som čakal niečo prevratné, nekonalo sa). Vôbec mi nejde do hlavy, začo bola vlastne ocenená Amy :) 65% ()

madam.art

Nuda k uzoufání. Začalo to jakžtakž zajímavě, ale pak se to vleklo a vleklo, ztratila jsem nit, přehled a nakonec i zájem. Jako o co tam jde?? Asi to není úplně pitomé, ale nemá to šťávu. Ani kapku. ()

Neor

Stejně jako loni Terapii láskou, tak letos i American Hustle předcházela pověst oscarového snímku. Zajímalo by mě, kde se tyhle zvěsti berou, protože oba filmy si hrají na něco, co nejsou a nedokáží svými příběhy zaujmout. Až na Jennifer Lawrence se snad nedá chválit nic. Tak, jako mi unikala myšlenka v případě Terapie, uniká mi i tady a to při stejném režisérovi nemůže být náhoda. ()

Honzulik

Tak tady tři hvězdičky za snahu dát musím. Dobrý herecký výkon Coopera a Lawrence. Osobně jsem čekal podle některých komentářů, že se to časem rozjede, ale bylo to pořád celkem nuda. Námět filmu vůbec nebyl špatný, ale bohužel to je asi tak všechno... ()

scorpios

Musím uznat že film tohoto ražení jsem už hodně dlouhou dobu neviděl. Doopravdy mě skoro nenapadají slova, jak bych vůbec mohl něco tak skvostně do nepříčetnosti utahaného a komplikovaného až za roh popsat. Ale pokusim se o to...Když jsem poprvé viděl obsazení, myslel jsem, že mi bouchne hlava, to ano. Ale nakonec musím s rozhořčením konstatovat, že z celého filmu jsem si ze všech těch hereckých výkonů (které musím uznat byly povedené) užil nejvíce pana Louise C.K., který do filmu dokázal vnést jistou úroveň rozptýlení, která vás alespoň na pár minut odtrhne od hlavního příběhu a musím uznat že v těch chvilkách jsem si vážně oddych. Ano je to film (ale pouze velmi ve svém duchu) povedený, to nepopírám, ale celý děj se táhne jako senilní hlemýžď na kolečkovém křesle, kterého zrovna přišel navštívit strejda Alzy a místy jsem měl chuť vyskočit a zařvat na tu skupinku plešatějících či odekoltovaných neandrtálců a neandrtálkyň minimálně v jednom případě s naprosto otřesným vkusem pro módu (Sorry Bradley ale ten chlupatej hrudník ani ta trvalá fakt moc dojem neudělali): "Hej! Tak sebou už konečně hněte!". Přišlo mi, že tyto postavy i kdybyste je postavili před hlaveň kulovnice, tak si stejně najdou čas uvařit si čaj, sednout si ke stolku a velmi zdlouhavě a velmi nahlas se hádat, rozebírat své hluboké, rozpolcené pocity (které tam má doopravdy snad úplně každý), na základě toho se usmířit, pak změnit názor, udělat druhou rundu čaje, přizvat si k tomu kamarády aby to obohatili svým stejně neschopným názorem a zase se pohádat, čímž vás donutí si tu kulovnici otočit sami proti sobě a křečovitě zmáčknout spoušť!!! Tomu všemu ještě nasazuje pyšnou princeznovskou korunku miss Lawrence, která mě tou svou pitomostí skoro až urážela! Mno a na konci filmu? Co by jste asi tak řekli? Zrovna když si člověk říká: "Uf, tak jsem to dokázal" tak vám zase do ksichtu vpálí takovou bombu, která vlastně zamete s úplně celou dosavadní hodinou a půl celého filmu a pak! V tu chvilku když se zamyslíte! Tak vám dojde že vlastně jediné "hmatatelné", co vám z toho filmu zbylo, byly právě ty přechytračelé, nebo smutné, nebo zoufalé, nebo vzteklé/nadržené pocity té hnusné a špinavé rozpolcenosti! A divíte se proč tomu nedávám odpad? Odpověď je jednoduchá...I přes všechno, co mě na tom tak hrozně iritovalo tam byl jakýsi faktor který mě prostě sakra donutil u toho sedět, jako by nade mnou byl jakýsi mafián a mířil na mě brokovnicí, tento pocit ovšem bohužel zůstává zatajen a pokud tomu někdy přijdu na ten kloub, tak ho sem s největší radostí doplním...to je první hvězda. Druhá hvězda: Pán C.K., za jeho rozptylující a snad jedinou alespoň zdaleka zábavnou postavu. Třetí hvězda: Pán De Niro, za největší ale doopravdy největší stěr v historii stěrů a u kterého jsem doufal že jim tam všem ty hlavy prostřelí a napustí jim tam alespoň ten vzduch! PS: Jenny, zlatíčko, nikoho ale doopravdy nikoho ten tvůj zk****nej lak na nehty fakt nezajímá! AKTUALIZACE: Tak mě to konečně do té palice vlezlo. Nevím, co mě to popadlo to otrojkovat. Ale abych vysvětlil...Ten skvostný pocit, co mě držel připoutaného, bylo právě doufání v to, že příjde něco, co nikdy nepřišlo, tím myslím COKOLIV! Kdyby tam panu Baleovi posral tu jeho plešku holub a na Bradleyho spadla zahradní sekačka, už by to bylo mnohem zajímavější! A mistři Robert a Louis toho bohužel také moc nesvedli. Po důkladném přehodnocení tomu pánové vybojovali jednoduchou, ruskou jedničku. () (méně) (více)

Facerr

Teda vidět Christiana Balea s pleší, pardon s přehazovačkou a pupkem je zážitek. Na druhý straně typický důkaz, že charisma není otázkou vzhledu. Podobný "halo" jsem měl u Coopera v natáčkách:). Jj, tenhle film je old school se vším všudy. Příběhově je ale rafinovanej tak, že se s přehledem hodí i do současnosti. Celej tenhle špinavej trik osciluje mezi ambiciozností mladýho vyšetřovatele, penězma a láskou, která taky umí slušně zamíchat kartama. Díky tomu se vede i částěčný "mindfuck", kterej skončí bez zbytečnejch otazníků. ()

x_ander

Původně jsem chtěl dát o jednu * více, ale nemůžu jinak - American Hustle se vypaří z hlavy dříve než by bylo záhodno. A přitom jsem se na ten film tak těšil. Předchozí dva filmy Davida O. Russela jsem si náležitě užil a při zjištění, že chystá retro podfukářský filmek s celou bandou výborných herců, očekávání stouplo na maximum. Bohužel výsledek je poměrně matný. Režisér se začíná utápět sám v sobě a ačkoliv po formální stránce je American Hustle špička, obsahově je, proč to neříct, tak rozvleklý až nudí. Při výstupu De Nira sice byla má pozornost opět upoutána a vydržela až do konce, kdy jsem měl vlastně poměrně spokojený pocit, ale druhý den mi už v hlavě zbyli jen skvělí herci a výstřih Amy Adams. ()

Před Blade Runnerem za mimozemšťany

Před Blade Runnerem za mimozemšťany

08.03.2015

Denis Villeneuve teď patří mezi nejvyhledávanější režiséry v Hollywoodu. Rodák z kanadského Quebecu začal točit ještě v minulém století, americkou pozornost ale upoutal až předloňským dramatem… (více)

Oscary - výsledky

Oscary - výsledky