Dinosaurier

Impressive. Nečekala bych, že zrovna já, takový full-of-hate historik, tomuhle dám 4 hvězdy. Má to spoustu much (americká slátanina, špatné kostýmy a účesy, boření celých Pompejí za zvuku mocných výbuchů ohnivých koulí, kdy ve městě už nikdo není a oni se prostě místo života bijí o HOLKU), ale je tam tolik historických přesností, že smekám a děkuji jednou za to, že při tvoření scénáře někdo otevřel učebnice dějepisu. ()

sedm.1

Proč se ztraceně někdo pustí do natáčení velkolepého efektního bijáku, když na to nemá do prdele ani vindru. No nic, to jen tak na okraj. Paul. W.S. Anderson je vážně rozporuplnou filmovou personou. Sice vdechl život kultovkám jako především Resident Evil, ale i Vetřelec vs. Predator či Rallye smrti, ale o jeho filmařském talentu mám prostě vážně pochyby a právě v Pompejích se ukázkově předvedl. On sice dokáže z většiny svých filmů, stejně jako z Pompejí, udělat opravdu svižnou, nenudící jízdu, okořeněnou i několika skvělými a neokoukanými nápady a vesměs více než slušnou akcí, ale pokaždé skončí tak někde na půl cesty a hlavní problém je ten, že on neumí udělat kompaktní film. Pokaždé ve svých filmech dokáže sice něčím pozitivně oslovit a častokrát i strhnout a nadchnout, zároveň ale pak divák v tom samém snímku najde i tolik negativ a do očí bijících hloupostí a nedotažeností, že ve výsledku pak celý dojem působí velmi rozpačitě a rozporuplně. Tak jako Pompeje. Zápletku moc nehodlám řešit, je naivní, prostá a velmi „vychrtlá“, ale podstatné je, že má koule, spád a nenudí. Pořád se něco děje, děj se posouvá bleskurychle kupředu a o zábavu není nouze. Soubojů je sice překvapivě poskromnu, ale když už přijdou ke slovu, jsou dynamické a přehledné, což velmi oceňuji a v druhé polovině pak dojde i na očekávanou efektní smršť, která celý film ještě více zrychlí a rozpumpuje, takže by se dalo konstatovat, že jde o vážně docela zábavnou jízdu. Bohužel, onu kompaktnost a celkovou spokojenost ale narušuje spousta jiných důležitých prvků, které výsledný pozitivní dojem vážně nekompromisně narušují. A mohu hned začít třeba právě již zmiňovanými penězi, bez kterých by ani sebelepší tvůrce neudělal takové efektní eskapády, o jaké se tu Anderson snažil, čímž nakonec celý ten katastrofický mazec má samozřejmě kvality televizní sračky, kde všechny přítomné monstrózní, devastující efekty budí spíš směšný, než dechberoucí dojem a spíš než o velkolepé efektní divadlo se jedná o lacinou sráčovinu. S tím se pak bohužel svezl i celý vizuál Pompejí, který na své původní ambice ani náhodou nedosáhl a i on nasměroval film v tomto ohledu spíše k trapasu než k úspěchu. Dalším velkým průšvihem, na kterém má též medvědí podíl Anderson, je obsazení. Kiefer Sutherland jako hlavní záporák sice ještě ujde, ikdyž nějak výrazně také nepůsobí, ale casting ústřední dvojice v podání necharismatického a nesympatického Kita Haringtona a především odpudivé a trapné Emily Browning, tomu říkám bodnutí nožem do zad. Hrůza a marnost nadevše. Anderson pak nedokázal ani navodit byť jen sebemenší působivou atmosféru (asi nejčastější prohřešek v jeho filmografii), napětí tu vůbec neexistuje a závěr sice asi minimálně pro mě byl neočekávaný, ale zrovna sem se tedy zatraceně vůbec nehodil. Takže, Pompeje je sice na jednu stranu zábavnou, svižnou a nenudící podívanou, ale prostě jelikož já očekával velkolepý efektní mazec, kde mě triky posadí na prdel, nemohu být jednoduše spokojen, protože na mě to přes svou zábavnost zkrátka působilo především nehorázně lacině a odfláknutě. () (méně) (více)

herr_carter

Tak to jo, tohle se přesně trefilo do mojí nedělní nálady, siesty a kafíčka. On totiž člověk když od filmu nic nečeká, pak může být maximálně příjemně překvapen. Akce dobrá, kulisy dobrý, skoro všechno dobré. Jedinou výtku ode mě zaslouží Emily Browning, má totiž uši, se kterým by si v Hobitovi mohla zachrát Elfku bez pomoci maskérů (ale tak dobře, nemůže za to...). Závěrečný Vesuvův vrchol a s tím související masakr hodně dobrý.............moje hodnocení = 7,5 z 10. ()

slovan1

Podobně jako u Pearl Harboru, je zde ona katastrofická událost jen jaksi ve stínu romance a příběhu jednotlivců. Naštěstí to není až tak na škodu. Já se bavil, škoda jen, že jsem neviděl 3D - mohl to být o to větší zážitek. Při jiném rozpoložení lze film lehce zařadit k béčkovým záležitostem... Navíc hvězdu přihazuji za konec. ()

Kracken

Tak tohle byla ta nejhorší dramaticko-katastroficko-romantická límonáda za několik posledních let. Dokonce to urazilo i mou zadnici, jež se oprudila, neboť chudinka moje malá dřepěla u tak děsnýho puberťáckýho škváru!!! ()

HiddenDragon

Anderson je mistr prumeru. Vsechno co natoci skonci u me na trech hvezdach. Ale "Resident Evil" ma aspon za sebou universum her, podobne "Vetrelec vs. Predator". Ale Pompeje? Neco tak zbytecneho a zapomenutihodneho se jen tak nevidi. Formalne by to opet bylo na tri hvezdy, ale to, jaka je to vykaradacka, to mu neodpustim. Dokazu si zive predstavit, jak vznikl scenar. V sobotu si tvurci dali chlapskou jizdu a cuceli na "Barbara Conana". V nedeli pak pokracovali "Gladiatorem" a pred pracovnim tydnem si rekli: prcnem do toho digitalni sopku a mame vydelano na zvanec. Dostal jsem jako divak asi to, co jsem cekal. To, co je v traileru. Bohuzel fakt vubec nic navic. Zcela plytky okopirovany pribeh stokrat videny jinde, prumerne triky, nezajimavi herci... Harington sice mhouri oci jak drsnak, ale narozdil od bozskeho Crowa spis vypada, jak kdyby mel permanentni zacpu, a kdyz uz otevre pusu...brrr. Jeden priklad za vsechny (tri - jinak temer nemluvi): Adewale: "Smrtici rana prijde zpredu. A bude to mou rukou." Kit: "Ne, slibuju ti, ze tva smrt bude rychla. A bude to mou rukou." WTF!! Chapu ze gladiatori nejsou (mo)mentalne vyspeli, ale tohle hranicilo s inteligenci trileteho ditete. Triky a 3D taky zadna slava. Od filmu, ktery by mel byt vizuelnimi orgiemi jsem cekal mnohem vic (mimochodem 3Dcko je temer neznatelne a zmrvene). Zitra uz si z nej nebudu nic pamatovat. Jednoduse proto, ze zde neni nic, co by stalo za zminku. Snad jen podivne scenaristicke faily: napr. to, ze zatimco hl. hrdina zestarne na zacatku o 17let, padousi vypadaji stale stejne; nebo ze celou dobu jsou Pompeje plne lidi, jak zacne vsechno vybuchovat, stale je vsude plno lidi. A najednou rup. Kdyz se ma Milo utkat s uhlavnim nepritelem, mesto je naprosto prazdne. Asi aby meli chlapci vic prostoru. Nebo uz byli vsichni ostatni mrtvi? Kdovi. Historicky je to taky nahouby, pŕotoze krome data a jmena cisare se nic nedovite. Aspon ze nektere sceny stvorili podle realnych mist v Pompejich. Kazdopadne vylet do jejich rozvalin mi prisel vic dobrodruzny nez cely slavny Adersonuv spektakl. [a opet temer totozna profi recenze: http://film.moviezone.cz/pompeje/recenze/ ] ()

Seti

A máme tu dalšího Gladiátora tentokrát s příměsí Barbara Conana, ke konci řádně řízlého 2012 a možná trochou toho Titanicu. Pompeje jsou na jednu stranu tuctové, předvídatelné a slepené z všeho možného, ale na stranu druhou uprašují se svojí rozumnou délkou dostatečně svižně na to, než aby stihly výrazněji nudit. Navíc v kontrastu s nedávno viděným Herculem se jedná o solidní a paradoxněi zábavnou antickou tragédii :-) Díky veskrze sympatickému obsazení, slušné sword akci a velmi povedené hudbě přivřu tentokrát oko a ty tři tam Jonu Snowovi vystřihnu. ()

Standish

Nemůžu si pomoci, ale na mě ten film zafungoval. Očekával jsem pohodový výplach a přesně to jsem dostal. Kiefer Sutherland je parádní a podobnost filmu s různými prověřenými fláky je určitě čistě neúmyslná a náhodná. ;-) ()

Jaccobos

Scénář byl ale někdy až směšný a nebýt těch peněz je to asi béčkový film :) A přišlo mi to hodně podobné jako Titanic - láska dvou lidí rozvíjející se na pokraji dnů přicházející zkázy. Ale líbila se mi Emily Browning. ()

666Carnage

Pozlátko za 100 milionů, který se ani netřpití. Nebejt Johna Snowa a Pana Eka tak mě to asi ani nebaví! Předigitalizováná ptákovina, která absolutně nenaplnila mé očekávání a je z toho akorád fraška. Ona totiž sopka vybuchla jen protože Sutherland poručil :) Anderson přepisuje dějiny to je ale borec. První zkouknutí bylo zklamání, třeba někdy druhé můj názor o kousek zlepší. 45% ()

KoRner

Sopka je spravená veľmi pekne, ale všetko mi tam prišlo akési lacné - kulisy, dej, bitky. Všetko 100x videné v oveľa lepšom podaní už skôr. Pri chovaní postáv sa snáď ani neoplatí si ťukať na čelo. ()

iXtr3m3

John Sníh "zaválel". Síce som mu neuveril toho bojovníka, predsa len Agbaje by ho trhnul na polovicu, ale toto bolo fakt že dobre spracované. Žiaľ forma extrémne prevýšila obsah a tak to aj dopadlo. 70% ()

Loki_Six

"Dajte tomu otrokovi poriadny mec!" Darmo. Ked si raz zvyknes na valyrijsku ocel, potom uz nic ine nie je dost dobre. Najviac mi ale bolo luto Jessicy Lucas, lebo ta je priam fascinujuca. ()

Yangus

Souboje takové zvláštní i když ra velká šarvátka v aréně byla super. Celou dobu to bylo tak na 3* ale ten závěr to u mě vystřelil na 4*. Destrukce podařená o tom žádná ale Římské intriky mi už moc nesedí, naštěstí to bylo krátce i když něco zase až moc, příjezd, setkání, boj v aréně a sopka, to zvládli snad za 2 dny. Ale celkově jsem spokojen. ()

Lucindajet

Jediný co jsem si od filmu slibovala (stejně jako všichni GoT fandové co tohle zkoukli) byl Jon Snow bez svýho hlídkovskýho hábitu se sixpackem a toho jsme se dočkala. Žádný překvápko se nekonalo, bylo to o chlup lepší než průměrné béčko s o něco lepšími herci, kteří to zlepšit stejně nemohli. Oceňuju rychlej spád, i když to znamenalo že si pak fancy lady Emily po dvou mrknutích očkem je ochotna zdrhnout s otrokem a riskovat smrt. Ale kdoví co bych dělala já kdyby na mě páně Harington mrknul. Ten tu fakt vypadá jak Snow v létě, ráda bych ho do budoucna uvítala v jiné poloze než historických psanců, jak by to zvládl, tohle mu jde. Emily, ač jsem se snažila, mi nějak nesedla. ()

Corpsegrinder

Film celkem o ničem a samozřejmě jde hlavně o druhou část filmu kdy se v Pompejích trochu ohřeje. O trochu lepší mi ale přišel i zápas v aréně což byl slušnej masakr. Kefír Šutrland si to dával jak kráva a Jon Sníh zde taky předvedl trochu víc než jen hlídkování u Zdi. Digitální průměr. Doporučoval bych rejžovi držet se špatnejch adaptací Resident Evilu a přenechat tyhle historický velkofilmy Spielbergům a Scottům. ()

Hanys_

Připadá mi to, jako by Anderson někde v baru potkal Emmericha a ten mu dal pár nápadů jak natočit historický katastrofický velkofilm. Výsledkem je neskrývaná vykrádačka Gladiátora, ale zábavná. 6/10 ()

Sutherland a noví Hráči se smrtí

Sutherland a noví Hráči se smrtí