blackJag

Žádný zázrak, ale ani opovrženíhodné dílo, nad kterým by si kdejaký amatérský intelektuál musel pocintat bryndák. Táhne to dolů přímá řeč a zbytečně emmerichovsky upnutá destrukce. Kdo ale není cynikem z povolání, může být závěrem pohodlně dojatý. Myslím si, že určitý specifický smutek se z toho Andersonovi podařilo vydolovat. 55% ()

Killda

Televizní look. Vyumělkované. Neskutečná ale NESKUTEČNÁ vykrádačka Gladiátora, za kterou bych se nebál tvůrce žalovat kvůli autorským právům a fakt, že podobné příběhy (ne-li lepší) jsem zvládal psát už ve 12 letech, tomuhle filmu moc nepomáhají. PWS. Anderson by se měl raději uklidit do ústraní, protože jeho režijní taktovka nemá už co nabídnout (a vlastně nikdy ani neměla). Jeho kariéra je pohřbena stejně tak, jako antické Pompeje! ()

V.Silver

Nejdřív jsem dal 3*, ale když jsem začal sepisovat, proč dávám tři, nějak mi došlo, že na víc než 2* Pompeje prostě nemají. Je to škoda, protože ve filmu bylo hodně zajímavých myšlenek, které ale skončili jen u naznačení. Např. mnohem zajímavější pro mě byl příběh gladiátora Atticuse, který měl posledním zápasem získat zpět svou vytouženou svobodu, nebo obchodníka (či snad starosty?) Severuse, který měl plán na rozsáhlou rekonstrukci města - což v obou případech samozřejmě zhatí vulkán. Vedle toho příběh "Mila" (herinkový Kitekat) bylo naprosto nezajímavé, 100x viděné a všemy filmy omílané téma "nesmělý hoch vidí zemřít své rodiče a po letech se pomstí zlému zabijákovi, který se mezitím stal někým strašně důležitým a vůbec neví, že z malého hocha vyrostl ambiciózní fracek). Vadily mi také značně umělé efekty (na kterých to prostě bylo vidět) a jediné, za co dávám filmu body navíc, je použití "The Raven That Refused To Sing" od mého oblíbence Stevena Wilsona v traileru. Pokud chcete pořádnou gladiátorskou řežbu, podívejte se na seriál Spartacus, pokud chcete něco historicky naprosto věrného, pusťte si Řím, pokud chcete krásnou a emocemi nabitou pohádku, pusťte si Gladiátora. Pompeje totiž nejsou ani řežba (gladiátorských zápasů je tam asi tak 5 minut), ani historický film (přátelství mezi otrokem a dominem bylo velice nepravděpodobné, neřku-li o v tomto směru emancipovaných mladých šlechtičnách) ani love story ("zachránil jsi mi koně, tak se do tebe za to zamiluju. Co na tom, že jsi špinavý otrok a já princezna Pompejí, však to je úplně ok.") 35%. ()

kklepkaa

Jediné co stojí za zmínku je sopka samotná a jak se povedlo ukázat jakou má sílu. Druhá linie příběhu byla totální sračka. ()

Autogram

No, môžeme sa vysmievať z divnej kombinácie katastrofického filmu a antiky, ale ono sa to naozaj stalo. Teda pokiaľ vykopávky neklamú, akurát asi nikto nevykopal bozkávajúcu sa dvojicu priamo pri akcii. Očakávanie sopky je veľké, aj ja som po výbuchu túžil čo najskôr, ale inak ako na konci to nemohlo byť. Výbuch na začiatku by asi nebol na mieste a pokazil by tú všemožnú akciu, ktorá bohužiaľ poväčšine nudila. ()

KASUGI odpad!

Slaďoučký cucák Harington, kterému máme věřit roli bijce, co levou zadní vymlátí čtyři gladiátory a ušoplesk Browning ve svižném historickém příběhu. Tak svižném, že se hlavní hrdinové do sebe během pěti minut zamilují a za další čtvrt hodinu už jsou pro sebe ochotni umřít a to se prosím bavíme o téměř reálném čase! Žádné časové montáže ukazující v páru minut dny a týdny. Na co Maximus z Gladiátora potřeboval třičtvrtě filmu, se tady shrne hned v první (a zároveň poslední) bitvě v coloseu... Čtu zde něco ve smyslu, že Anderson umí trikové scény. Kdo? On? Pokud vím, je to práce trikařů a triky dobrý film neudělají. Jistě, teď mě někdo zdrtí, že jiným filmům založených pouze na efektech nadržuju, ba je dokonce vyzdvihuju. Ano, ale pánové Emmerich, Bay a spol. narozdíl od Andersona umí vytvořit atmosféru a akční scény, které jsou zábavné a mají koule. Anderson koule nemá, Anderson má Milu Jovovich a taky zvláštní nemoc opačného vývoje jako z Pultanely. Zatímco kdysi jako mladý natočil nejserióznější film svojí kariéry (Horizont Události), s přibývajícím věkem místo toho, aby zrál, točí samé přiblblé a infantilní střílečko-rubačky. Formálně to na odpad není, ale vykrádání jiných filmů, jak to má Anderson ve zvyku, už tady dosahuje vážně extrému. Definitivně tak potvrdil svůj titul "áčko-rozpočtového" Uwe Bolla. ()

Kosmik 1

Nechápu tak nízká hodnocení. Já dostal přesně to, co jsem očekával. Dostatek akce, perfektně zvládnuté souboje gladiátorů, poměrně ucelený příběh, kousek romantiky a samozřejmě pak očekávanou katastrofu, která to vše dokonává. A ta je zvládnuta doslova pompézně. ;-) Proti hereckému obsazení nemám žádných námitek. Emily je kočka, což vím už dávno. John Snow hraje stejně dobře jako ve Hře o trůny. No a Sutherland je ucházející protivník. Já se dost dobře bavil. Akorát musím zmínit, že velké minus je zde katastrofální český dabing, ale za to tvůrci filmu pochopitelně nemůžou. Nejvíc zmršený je dabing Sněha a pak hned v závěsu Sutherlanda. 85% ()

Akret

První část filmu je poměrně kvalitní podívaná vrcholící bojem v aréně, který je naprosto úžasný. Pak následuje část filmu, která působí jako výsměch při faktu, že se film jmenuje Pompeje a měl by tak být jakýmkoli způsobem spojován se skutečnými dějinami tohoto města. Samotný výbuch Vesuvu je přeefektivizovanou podívanou, která tak bohužel ubírá situaci na reálnosti. No a posledních 20 minut filmu je dějově tak neuvěřitelně hloupých a trapných, až by ten film měli zakázat vysílat do konce. ()

jefff

Od Pompejí lze čekat pouze vizuální podívanou okořeněnou docela originálním prostředím starověkého Říma. Právě vizuál dělá Pompeje koukatelným a příjemným historickým akčňákem, který sice nemá moc uchvátit davy diváků, ale když do toho jdete s jasnou představou, tak vás nezklame. Příběh je ovšem velmi velmi slabý až úsměvný a především skrz na skrz americký. Dějová linie je předvídavá do té míry, že vlastně od první minuty víte, jak to asi celé bude zhruba probíhat. Herecky se docela slušně předvedl Lord Snow Harington, špatné nebyly ani herecké výkony Sutherlanda či Agbaje. Největším průserem celého filmu byla Emily Browing, hlavní představitelka ženské role. Nejen, že nebyla nijak zvlášť hezká, ale její herecký výkon byl katastrofální podobně jako výbuch Vesuvu. Většinu romantických scén naprosto degradovala do poloviční parodie. Její obsazení byl velký omyl. ()

navorski

Erupce skvělá a výborná. Všechno okolo je jak z hloupého televizního filmu o gladiátorech. Jako by někdo prostříhal film o gladiátorech filmem o Vesuvu, přičemž se tyhle dva příběhy vzájemně vůbec neovlivňují. Úplně bez nápadu. Ale Vesuv super. ()

DeathTheKid

Shit, který divákovi ukazuje, že neví, co vlastně je. Je to romantický film? Je to film akční/"historický"? Je katastrofický? Nevím, protože přechody mezi jednotlivými subžánry byly tak násilné a divné, že celkové vzezření působilo opravdu směšně. Navíc postavy neměly co předvést, kromě zde nadstandardního Sutherlanda, zbytek byla jen vycpávka, která měla bohužel hlavní roli. V USA je teď asi SWAG mrdat každý zajímavý námět :))) ()

Lottr

Tohle je pro mě opravdu velké zklamání. Film se celou dobu soustředí na několik hlavních postav a celá přírodní katastrofa a zánik Pompejí se tam jen tak okrajově mihne po šedesáti minutách přihlouplých dialogů o ničem. Ono jen to úvodní seznámení hlavní dvojice je tak přihlouplé a neuvěřitelné, až to bolí. Panička z Pompejí zahlídne špinavýho otroka, celá se rozklepe a je z toho láska jako trám ( nebo jako kámen?). No to bych chtěl v té době vidět. Postavy jsou vykreslené hrozně jednostranně a celá linie filmu je jednoduchá až hanba. Nehledě na to, co všechno bylo tímto snímkem vykradeno.Toho tématu je opravdu škoda a kdo čeká katastrofický film, bude zklamaný stejně jako já. I když možná ne, protože celá tahle podívaná je vlastně jedna velká katastrofa. Dávám 2* ze soucitu a proto, že jsem se na to tak těšil. ()

Georgex

Po létajících vzducholodích ve Třech mušketýrech se nepříliš talentovaný režisér Paul Anderson pustil do Římského císařství a tragédii v Pompejích. Nutno podotknout, že se nejedná o takový propadák, jaký jsem od toho očekával, nicméně s takovým rozpočtem natočit něco, co se na první pohled tváří jako průměrná namixovaná epizoda seriálů Spartacus a Řím? To dokáže jenom Anderson, navíc zmiňované seriály se víceméně drží historických souvislostí a reálií, načež tady můžete rovnou zapomenout. Naopak dostanete velmi naivní a předvídatelný romantický příběh, který bohužel nebo spíš bohudík přeruší erupce sopky, která z hlediska efektů nevypadá špatně, nicméně je schována kdesi na pozadí a větší pozornost dostanou vesměs hloupé rádoby srdce beroucí scény a nudné dialogy. To vše doplňují nevýrazné postavy, kde jedinou zajímavou roli dostal Kiefer Sutherland, který podává zdařilý výkon. Na druhou stranu film má poměrně slušné tempo, takže pokud překousnete zmíněné nedostatky, tak se to dá dokoukat. Moje hodnocení 40%. ()

jenik71

V roce 2005 jsem Pompeje osobně navštívil a prošmejdil tam co se dalo. Už tenkrát mě napadlo, že by nebylo špatné natočit nějaký kvalitní film o zkáze tohoto města. Byla jen otázka času, kdy se do toho někdo pustí a do jakého příběhu se katastrofa zabalí. No a po zhlédnutí tohoto filmu musím uznat, že to není vůbec špatné. Potěší hlavně efekty a výprava, s tím příběhem je to však už trošku horší. Ten je snad až příliš jednoduchý, což mně tentokrát ani moc nevadilo. Divák stejně jenom čeká, až se Vesuv probudí a spustí se peklo... Hodnocení vidím někde mezi 3-4 hvězdičkami a tentokrát zaokrouhlím směrem nahoru. Už jenom za tu vizuální stránku, za záporáka Sutherlanda a snahu něco takového natočit. ()

venca163

Se zasychající kyselostí po právě zakončený minisérii Vodník na jazyku jsem ještě přepnul na Pompeje. Vzpomněl jsem si, že už jsem kdysi kus viděl a navíc jsem si řikal, že trochu bezduchý akce po takový slátanině jako Vodník nemůže uškodit. No, zmýlil jsem se. Upřímně mě přepkapuje, když koukam na náklady/tržby, že si film na sebe vůbec vydělal (i když určitě čekali víc). Přitom to mohlo být takový docela normální béčko, ty prachy tam stejně nejsou vidět. Ale chápu, že bez Kita by na to do kina asi nikdo nepřišel. #tenzgameofthrones #třidébrejle #popcorn (40%) ()

Babous

Předvídatelný kýč, který je ale vlastně docela zábavný. Zvlášť když film sledujete s dobrými spoludiváky, můžete si ho i hezky užít. Sice jsem se často smál u míst, kde to tvůrci zřejmě nezamýšleli, ale jako oddechovka dobré. ()

kenkaku

Pro tentokrát budu hodný. A to jsem se opravdu snažil najít co nejvíc věcí co mě na filmu štvou. Bohužel/Bohudík pan "Resident Evil" zase nenatočil takovou tragedii jak se píše (viz Cinema 4/2014), nebo jak to vypadá na základě čísílek na ČSFD. Jsou tam gladiatoři (takže srovnání s Gladiator/Sparatkus je na snadě) a taky pyroklastická vlna (uplně jsem viděl Dante's Peak), atd. No... a vše výše uvedené já můžu. Sice to je tak nějak dort pejska a kočičky, ale mě z toho zle vážně nebylo :) ()

LadyVader

Musím uznat že jsem čekala že to pošlu do kytek po prvních pár minutách a nakonec jsem byla překvapená, dalo se na to koukat. Ano, JE to klišé na klišé, postavy polchý i přes jejich sixpacky. Ale s tímhle jsem do toho šla. Plus líbila se mi Emily Browning a Kiefer Sutherland, kterej byl prostě jen strašnej hajzl a dával to patřičně najevo :D . Líbily se mi triky, ikdyž místama asi až přehnaně akční, na takovou antiku. Co mě dostalo byl konec, ikdyž jsem to čekala, docela mě to dojalo. (by mě zajímalo kdy jsem takhle vyměkla :) . ()

Sutherland a noví Hráči se smrtí

Sutherland a noví Hráči se smrtí