Blue Ruin

(festivalový název)

Dwight je tulák stranící se společnosti, který žije u pláže, jídlo hledá v popelnicích a spí ve starém, zrezivělém autě. Jeho bezvýznamná existence je narušena zprávou, že jeden muž z jeho minulosti byl propuštěn z vězení. Dwightův smysl života se přes noc náhle změní a za účelem pomsty se vrací do rodného města ve Virginii. (dresi)

hufnagel

Nezávislý a celkom vydarený pokus o tom ako sa bezdomovec stáva amatérskym pomstiteľom.Na druhej strane dej bol poňatý celkom zaujímavo,ale s dosť nezáživnými postavami čo mu dosť ubralo na kráse. ()

987Castiel

Spracovanie žánru lahodné. Veľmi jednoduchý dej s pekným finále, ktoré bolo asi najkvalitnejšou časťou filmu. Všetko sa mi páčilo, kamera, herec, aj niekoľko nezmyselných scén. Škoda že sa Dwight na konci neriadil radami svojho buddyho, ale asi chcel aby to takto dopadlo. Zabila to nuda , pomalý dej a príšerný nedostatok napätia. ()

BrusVejn

Další z radov indie filmov, ktoré sa snažia byť akýmsi (pseudo) umením. Treba povedať, že ma film veľmi bavil...asi tak pol hodinu. Blue Ruin sa vleče ako sopel a to má len 90 minút, takže tak. Ale keď človek prežije tie útrapné chvílky nič nediania sa na obrazovke, tak sa mu pred očami zjaví docela podarený revenge thriller, ktorý však vo svojej podstate bohužiaľ pôsobí (nechcene) veľmi genericky. ()

Sharlis

Som pekne nasratý! Film začína dobre a nastolí dobrú pointu, tešíte sa čo budeďalej, ale posledná tretina ubieha strašne pomaly i keď je vám už jasný koniec. No a po tom čo ako kokot čakám 30 minút na poslednú prestrelku, tak (KONEČNE) mi ju ani neukážu! To už nevyšli peniaze z rozpočtu? (!) Spoiler: Posledná scéna a finále filmu je zrobené tak, že kamera natáča zvonka okno, v ktorom sa pár krát zabliskne a potom už len ukážu telá. Prečo tomu zrobili tak sračkový koniec práve vo chvíli keď to malo vygradovať?! Green Room bol špičkový komorný thriller, ale toto sa na to nechytá ani zďaleka. +1* za No Regrets, to je jedna z mojich top piesní. ()

punco odpad!

Keď partia absolútne nesympatických hercov bez štipky talentu prikývne (pod)priemernému režisérovi ktorý sa rozhodne napísať tak otrasne kostrbatý a nezáživný scenár, aby hrali v tom najpomalšie odsýpajucom hnuse v ktorom nefunguje ani jeden dialóg a ani jedna scéna, vznikajú takéto sračky. Film v ktorom nefunguje absolútne nič. Nechápem ako saulnier mohol po takomto hovne natočiť o 5 rokov výborný Hold the Dark.. ()

stanyko

Nie zeby to bolo vyslovene zle, pomale tempo tu celkom sedelo. Ale pribeh mi prisiel prilis slaby, mal som o cosi vacsie ocakavania. Este jedno negativum bol zvuk, herci si neskutocne mrmlali takmer nic som im nerozumel a musel som zapnut titulky.. ()

Anatar

Ackoli mam revenge rada, hlavni hrdina se choval jako idiot a byl totalne nesympaticky. Navic film se tahl az moc a byl predvidatelnej, takze 40% je maximum co muzu dat. ()

ostre_pero

Áno, môže byť. Macon Blair exceloval, vadilo mi akurát priveľa krvi, aj keď rozumiem, čo tým tvorcovia chceli povedať. Príjemné prekvapenie! ()

Snakefinger

Vynikající podívaná s totálně nesympatickými herci, a to bez jediné vyjímky. Harmonie násilí, kamery, hudby ale bohužel i prázdných scén a zbytečných proslovů hlavního antihrdiny. ()

Yamatosan

Nechytlo. Ale nemůžu říci, že je to špatné. Prostě zvláštní, pomalé, a ten neskutečně otravný chlap - to prostě musí být schválně! ()

lestatos

Veľmi nečakané prekvapenie v podobe tohto nezávislého dielka. Ani plachý outsider nemusí byť človek bez jasného životného plánu. Podivín Dwight žije životom bezdomovca a zdanlivo ničím sa nelíšiace dni plynú jeden za druhým až kým sa nedozvie, že prepustia z vezenia vraha jeho rodičov. To už sa Dwightove dni prestanú podobať a udalosti naberajú kruté obrysy jasného plánu. Dopadne to zle pre všetkých ale osobne si myslím, že Dwight splnil čo potreboval a odchádza spokojný. 70% ()

Cyklistka

Dost napínavá revenge road trip story. Člověk drží palce outsiderovi a málem mu nahlas napovídá, co dělat, protože 1) hlavní hrdina občas působí trochu jako ťulpas, 2) divák má z tepla obýváku dokonalý přehled o půdorysu baráků a potenciálních zbraních vevnitř. ()

pravda1

Dvakrát som pri tom zaspal takže som si to musel vrátiť a s trápením dopozerať.Nudná rozťahaná kravina...... ()

patho666

Začiatok dobrý no s pribudajúcimi minútami sa dostavuje nuda, hlavný hrdina má také svojské čaro,má vsebe niečo z Mr. Beana. ()

hindator

4- Příjemné překvapení. Chvílemi jsem nadával, proč dělá hlavní hrdina tak nelogické věci, ale potom to zapadlo do celkového obrazu amatérského mstitele. Škoda druhé poloviny, kde už těch náhod bylo trochu moc. ()

Fresh Film Fest uvede v Praze téměř 100 filmů

Fresh Film Fest uvede v Praze téměř 100 filmů

15.09.2014

Přes 90 celovečerních a krátkých snímků, které nejsou běžně v kinech k vidění, zajímavé filmové osobnosti od nás i ze zahraničí, a řadu doprovodných akcí nabídne program 11. ročníku mezinárodního… (více)