Jídlo, s.r.o.

(pořad)

Pořad Peklo na talíři na Stream.cz si za dobu své existence stačil vybudovat kultovní pověst. Jídlo, s.r.o. ale chceme pojmout trochu jinak. Už nechceme jen o "šmakuládách" mluvit, už nechceme jen číst etikety a rozčilovat se nad nimi. Teď vyrážíme do terénu a chceme se dozvědět všechno o základních potravinách jako je mléko, šunka, pivo, párky, chleba atp. Jak se vlastně vyrábí? Jak se liší výroba "šmakulády" a kvalitního produktu? Je kvalita opravdu o tolik dražší? Půjdeme do největších továren v zemi, které denně vychrlí tuny stejného výrobku, půjdeme i do domácích výroben, kde tradice a kvalita jdou ruku v ruce. Půjdeme se ptát do supermarketů, které produkci domácích výrobců ovlivňují víc, než si lidé myslí. Budeme pátrat po legislativě, která výrobu upravuje. Je dostatečná? Kdo je zodpovědný za mezery nebo nelogičnosti v zákonech, na které doplácí spotřebitel? To všechno chceme zjistit. A pokud možno také změnit. (StreamCZ)

silak_xup

Další super pořad od Vaňka, který nás nechá nahlédnout do různých továren a výroben všech možných pokrmů (podíváme se i do Itálie). Dost mě zaujaly díly o šunkách. Jako milovník dobrého jídla a pití mě tyto pořady obecně baví, u Jídla s.r.o. se člověk dozví i spoustu zajímavostí nejen o samotném jídle, ale i z prostředí a různých procesů velkovýrobců a malovýrobců. Problém typického českého spotřebitele bohužel byl, je a bude ten, že si raději koupí BMW které si bude každý den leštit před svou panelákovou garzonkou, jen proto, aby prostě ,,nějak vypadal´´ a večer si dá k jídlu párky ze semletých kuřecích kostí nebo podobnou sračku aby měl na benzín. Pyramida priorit u nás je trošku obrácená, než by podle zdravého rozumu, dle mého, měla být :-) Tak dobrou chuť. ()

Reiner

Ale kdeže!! To už není Peklo na talíři, které mělo svou váhu a hlavně přínos! Tohle je naučná stezka pro ty, kteří chtějí vidět (jak jinak, než) šokující ... třeba průběžně separované kuře. Ale jaký to má přínos pro mě? Žádný. Éčka a prohřešky firem v minulém pořadu byly daleko přínosnější a navíc i zajímavé. Tohle je jen domluva mezi p. Vaňkem a firmami, které mají zájem o nějakou tu reklamu… 1* ()

Mograine

Romana Vaňka žeru. Sice má tvář jak od krému na boty, ale to nic nemění na tom jak úžasně umí propagovat skvělá jídla a taky dokonale znehodnotit všelijaké chuťovečky s pochybným složením. Za mě plná palba. ()

Matamoroz

R.I.P. Výborný počin, polopatistickým způsobem ukazující jak se co dělá. Kvalita, respektive záživnost, sice krapet kolísala díl od dílu, ale obecně 75% - 100%. Velká škoda, že takový populárně naučný projekt vysoké kvality musel jít ze Streamu pryč, zatím co se uvolnil prostor nevtipným, amatérským, trapným a nic neříkajícím omylům jako Míra Čech. Svět se zbláznil, držte se. ()

Nerdvana

Ale jo, dá se to vidět. Ale!!! : Krutopřísné a trapné komiksové entrée jste si mohli odpustit. Pokud jste ostřílení publicisté a teda mluvíte o drsné realitě a "pravdě", pak jste všem těm zvířatomilům, co žerou šunku, měli ukázat, jak se poráží prase. A také ego pana Vaňka, které nabírá dost na rozměru, by zasloužilo nasekat na holou! ()

dmatejek777

Koukám na to jen kvůli možnosti podívat se do provozů potravinářských podniků. Jinak opět strašně nesympatický moderátor, kterej se někdy chová fakt divně. ()

HakitoCZ

Oproti Peklu na taliri jde o ukazky, jak se jidlo pripravuje. Ne to spatne, hnusne a odporne, ale veskere. Masla, syry, vajicka.. Jednoduse informativni porad. Osobne bych ocenil otazky vice k veci a brani veci trosicku vic do hloubky. ()

DanielW94cz

Další skvělí počin Romana,a Streamu.Není potřeba více psát kdo se podívá na pár dílu,třeba o slivovici tak pochopí vysoké hodnocení pořadu.100% ()

Nýdnol

Nemůžu si pomoci, ale s dalšími a dalšími díl mám pocit, že se nám Mr. Vaněk pěkně zaprodává a zaměřuje se na velkovýrobu viz díl o müsli od Emca. Pravý opak toho, co dělal v Pekle na talíři. ()

Mark1983

Docela si oddychnu u podobných pořadů, ač jsem vášnivý jedlík :-D tak mě baví koukat se na výrobu jídla či laskomin :-D ()

Jeldi

Zatím to ještě není nic tak šokujícího, ale on si ohňostroj taky nevypálí nejlepší petardy jako první. ()

buryman

Vaněk na jednu stranu nadává na šmejdy,radí jak kvalitně jíst,jak nekupovat draze.Na stranu druhou sám děla reklamu na předražené trouby a spotřebiče a vede semináře kde radí lidem jak předraženě prodávat žrádlo lidem. Tak dělám to a nebo ono. Proto pořady sním beru s težkou rezervou.JInak spiš doporučuji pořad --Potraviny, a.s. ()

LOUNAS

V prve rade musim rict ze Vanek je pro me osobobnost, ktera je nekdy slovne ostrejsi, ale neni to primitiv jako hulvat Polraich, porad ma diky nemu stavu a ma prehled v tomto odvetvi. Vzdy mi kazdy dil perfektne priblizi vyrobni postupy zabery a neodbytnym moderatorem, ktery jim hrabe do vyrobni linky (ikdyz casto vypadaji ze by mu po te ruce necim prastili), aby si o dane fazi vyroby pohovoril a rekl jak je na tom chutove. Je pravda ze "Peklo na taliri" byl lepsi porad. ()