Karate tiger 3: Pokrevní bratři

• Hongkong Qin xiong di (více)

Will Alexander (Loren Avedon) a jeho starší bratr Casey (Keith Vitali) si poslední dobou moc nerozumí a nedokáží nalézt společnou řeč ani na oslavě narozenin jejich milovaného otce Johna. Když je však John Alexander - bývalý agent CIA – zavražděn, vydávají se bratři po stopách jeho vraha až na Floridu, kde spojí své síly, aby vykonali spravedlivou pomstu. V cestě jim však stojí celý zločinecký gang v čele s ďábelským Francem, který mistrně ovládá bojová umění. Snímek, jehož originální název zní Blood brothers byl u nás uváděn jako třetí ze série akčních filmů Karate tiger. (decouble)

castor

„Pomsta nechodí do penze!“ Uhozený příběh, kterak bratři Will a starší Casey přicházejí o otce, bývalého agenta CIA, kterého po oslavě jeho narozenin někdo zavraždil. Roky si příliš nerozumějí, přitom teď spolu mají spolupracovat. Další ošuntělý VHS kus, ve kterém hrají hlavní roli okoukaná klišé, poměrně špatní herci, laciné kulisy, ale zároveň hbité ruce a vysoké kopy. A nám bylo samozřejmě -náct a tahle chaoticky číslovaná béčka série Karate Tiger jsme milovali. Přidejme spoře oděné ženštiny, zlomyslný dabing Jendy Přeučila a řadu kouzelně hloupých scén: třeba návštěvu „kartotéky“ s TOP SECRET případy nebo řadu „vedlejších“ situací (třeba jak se baví osazenstvo baru, jak Maria skáče do prázdného bazénu, přitom byl ještě před chvílí plný, jak si dvacítka policistů nevšimne, že dvojice vyskočila z letadla, jak Casey na konci poplácává Willovo prostřelené rameno…). Povedl se i ústřední záporák, albín s liščím obličejem Rion Hunter působí poměrně dobře. ()

Karamanlis

Hoci sa Pokrvní bratia odohrávajú na Floride a nie v nejakom exotickom kúte Ázie, spolu s päťkou mám tento tretí diel Karate Tiger najradšej. Veľký plusom je, že všetci zúčastnení protagonisti skutočne ovládajú bojové umenia a počas akčných scén je to aj poznať (faux pasom je snáď jedine viacerými užívateľmi už spomínaný Rionov, zrejme ázijský dablér v zle sediacej parochni)... Kladná dvojica v zložení Loren Avedon - Keith Vitali je super, no famózne duo záporákov stvárnené Rionom Hunterom a Markom Russom ich v tejto snímke zatienilo a mne sa tieto zlovestné postavy páčili viac, než napríklad afektovane sa šklebiaci Blanksov Khan zo štvorky... Pre mňa osobne je preto možno trochu prekvapujúce, že Hunter ani Russo sa napriek svojej charizme a bojovým kvalitám vo svete akčného filmu nikdy výraznejšie nepresadili a role mrazivo pôsobiaceho albína a málovravného svalnatého bradáča zostali dodnes ich maximom na striebornom plátne... ()

Lateef

"Síla pochází ze sudu prachu." Loren Avedon znovu úřaduje, avšak tento díl, který jsem viděl nesčetněkrát, má ještě výraznější prvek: totiž totální šrotovací mašinu Franca v podání bělovlasého Riona Huntera, který vrhá zahrocené šipky, rozdává železné údery rukama a v závěrečném dvojitém duelu v hangáru předvádí skutečné šílenosti (zejména to gumídkovské vyskákání po konstrukci). Děj o pomstychtivých bratrech vykazuje snad všechna možná akční klišé. Ale souboje hardcorový. ()

sniper18

Je to priemerný akčný film s Lorenom Avedonom. Má celkom dobrý príbeh o dvojici rozdielnych bratov, ktorých otec, bývalý agent CIA bol zavraždený zabijakmi vplyvnej zločineckej organizácie, ktorá sa chystá na niečo veľké a tak ju chcú obaja zastaviť, ale každý na to ide inou cestou, no ich cesty sa aj tak prepoja. Spracovanie je ale iba priemerné, dá sa na to bez väčších problémov pozerať, film je pomerne dynamický, ale aj tak to celé pôsobí príliš detsky a tak tu ani nemá čo zaujať. Akcie je tu celkom dosť a nie je najhoršia. Súboje sú svižné a s výbornou choreografiou, ale nebavia ma až tak moc, ako by mohli, sú prispôsobené Hong Kongským hercom, ktorí by z ich potenciálu určite dokázali vyťažiť výrazne viac, tu často až príliš vidno, že na ne herci moc nestačia, jedine Avedon sa celkom drží. A zvyšná akcia ako rôzne prestrelky a podobne je aspoň pozerateľná. Najlepší je asi záverečný súboj v hangári, ale prakticky všetky súboje s Avedonom sú príjemne pozerateľné. Herecké obsadenie za moc nestojí, Loren Avedon aspoň baví v akcii, ale opäť sklame svojim hereckým prejavom, ale nie až tak, ako v predchádzajúcom diely, jeho filmový brat Keith Vitali nestojí za nič, v akcii mu to moc nejde, často používa dabléra a ani jeho postava ma nebavila. Ale aspoň hlavný záporák je celkom zábavný. Réžia je určite sklamaním, mohlo byť z toho príjemné akčné béčko, ale určite nie v takomto hlúpom prevedení a technická stránka je priemerná. Síce je to o trochu lepší diel, ako ten predchádzajúci, hlavne tie zvyšné stránky mimo akcie sú už znesiteľnejšie, ale stále to nie je nič, s čím by som bol spokojný. Objektívna kvalita filmu- 47%, film sa páči mne na 53%. ()

haj

Po akční stránce výborný, souboje i kaskadérský kousky jsou tvrdý, syrový, choreografie slušná a ani příběh vyloženě nenudí. Škoda, že Loren Avedon nehrál tehdy ve víc filmech, co se týče bojovejch schopností ve filmu, tak mi z neasiatů přišel nejšikovnější a jeho Karate Tiger 3-4 v akci o tolik nezaostávaly za velkou částí asijský konkurence. ()

• Niekoľko krát počas filmu si môžete nad hlavami hercov všimnúť mikrofón. (Johnny.ARN)
  • U finálové rvačky v hangáru je možné vidět, že každý komplikovanější úder, zejména kopy, dělá za Keitha Vitaliho asijský stunt. (Raziel811)