Film ZABIJÁK režiséra Johna Badhama je věrným remakem úspěšného francouzského snímku "Brutální Nikita". Znovu se v něm setkáváme s osudem mladé punkerky (tentokrát se jmenuje Maggie), která je odsouzena za vraždu policisty k trestu smrti. Dostává ale ještě jednu šanci - bude žít, pokud začne pracovat pro vládu jako zabiják. Šaramantní Amanda ji promění v elegantní a velmi ženské stvoření, agent Bob zajišťuje její profesionální výcvik. Po absolvování speciálního kursu opouští Maggie středisko a začíná žít obyčejným životem - ale jen do chvíle, kdy přichází první "úkol"... Maggie poznává, že za svůj život a svobodu musí zaplatit až příliš vysokou cenu. (oficiální text distributora)

POMO

Remake kultovej Bessonovej Nikity hollywoodským remeselníkom Johnom Badhamom. Keby som nepoznal originál, prišiel by mi ako štandardný hollywoodský akčňák so zaujímavým námetom. Keďže ho ale poznám, príde mi ako recyklovaný odvar skvelého originálu bez náznaku autorského dotyku. Moje 3* sú iba kompromisom pre tých, ktorí Bessonovu Nikitu nevideli. ()

mira.l

Ani nevím pořádně proč, ale já tomu nakonec ty poctivé tři dám, na 4 to ale nebude:). Zpočátku to na mě působilo jako béčkovej dosti nevydařenej brak z první půlky "devadesátek", ale postupně mě to docela vtáhlo do děje. S představitelkou hlavní role Bridget Fonda jsem měl zpočátku trochu problém, v pozici kriminální trosky vypadala dost nelichotivě a ve chvíli, kdy z ní začali "dělat dámu" mi až na hezké nohy poněkud připomínala ... jak to kulantně nazvat...Dustina Hoffmana v Tootsie...:), ale postupně jsem si na ní zvykl. Asi si budu muset doplnit "vzdělání" o francouzský originál. ()

papaguy

O dvě ligy horší, než francouzská verze. Nepřekonatelná atmosféra Bessonova filmu je ta tam. Ale i ta americká má nakonec něco do sebe. Plakát s Fondou mě pronásledoval celou pubertu, a teď, když jsem shlédnul film, kterého se týkal, jsem za to rád.:-) Fonda je takové ošklivé káčátko s jiskrou v oku. Možná není bůhvíjak fenomenální herečka, ale sexepíl se jí tedy upřít nedá. A role agresivní holky s bouchačkou (nebo spíš kanónem) v ruce jí padla jako ulitá. Po srandovním úvodu – přepadnutí obchodu smažkami (srandovním ve smyslu působící dojmem nějakého laciného tv-seriálu), přichází další část – přerod feťačky na disciplinovanou agentku – se kterou si dal Badham o něco více záležet, než Francouzi. Trošku otevřený konec naopak více vyznívá ve francouzské verzi, která není tak "happyendově" doslovně ukecaná, jako ta USA. Z Badhamova filmu jsou občas citít dozvuky osmdesátkového nevkusu (což je docela zajímavé na to, že jsme již v roce 1993) – v oblečení, účesech, hudbě... Také mi není moc jasné, proč se autoři namáhali s vlastní syntezátorovou hudbou aspirující na zlaté maliny, když tam mohli nechat celou dobu nechat znít nějaké reálné songy, které mají k příběhu vztah. V celkovém dojmu se mi i americká Nikita líbíla – ač o hodně méně, než francouzská z 1990. Holt ta látka má svou sílu a asi by to musel točit úplný břídil, aby z toho vzniklo něco nekoukatelného. ()

Falko

Uznavam, ze niektore akcne sceny boli pritiahnute za vlasy a aj hudba od Hansa Zimmera bola niekedy divna, ale nasiel som chvilkami aj pekne melodie. V druhej tretine sa trosku akcne tempo spomalilo, ale vobec mi to nevadilo, pretoze som v Bridget Fonda nevidel len vrazdiaci stroj, ale aj cloveka, ktory tuzi po laske. Okrem toho mi Bridget najviac utkvela ako casnicka v romantickej komedii MUZE TO POTKAT I VAS (1994) po boku Nicolasa Cagea, ktory sa s nou chcel podelit o 2 miliony dolarov :-) Dalej ma milo prekvapila uloha chameleona Harveyho Keitela ako Viktor cistic a skutocne som mu to zral :-) Reziser John Badham dnes uz nataca len nejake epizody serialov, ale najviac sa mi pacila od neho komedia o robotovi Johnny 5 s ludskymi myslenim a citenim CISLO 5 ZIJE (1986). Neskor natocil este par akcnych komedii a thrillerov, napr. POLDOVI V PATACH (1991) s Michaelom J. Foxom alebo V POSLEDNI CHVILI s Johnnym Deppom... 06.08.2009 ____ Bridget Fonda - (Maggie Hayward / Claudia Anne Doran / Nina) +++ Gabriel Byrne - (Bob) +++ Dermot Mulroney - (J.P.) +++ Miguel Ferrer - (Kaufman) +++ Anne Bancroft - (Amanda) +++ Harvey Keitel - (Viktor čistič) +++ Michael Rapaport - (Big Stan) +++ Produkcia: D.J. Caruso +++ Hudba: Hans Zimmer +++ ()

Hogun

Klasický americký remake. Skopírujeme pôvodný scenár, pridáme nepresvedčivé herecké výkony, celé to okoreníme zbytočným pátosom a trapnými "cool" scénami a dostaneme hodne priemerný snímok made in holywood. Ak ešte ku tomu poznáte aj pôvodnú predlohu, tak aj ten priemer bledne ako tri krát precedený čaj. 3/10 ()

• Natáčelo se od 30. března do 22. června 1992. (BMW12)
  • Pracovník pokojové služby v hotelu v New Orleans je režisér snímku John Badham. (Narcis)