Mladý architekt na stopě vraždícího maniaka... Během večera, který ambiciózní architekt Terry Lambert tráví s manželkou svého šéfa Sylvií Wentworthovou, se stane něco značně neobvyklého. Jeho milenka spatří z okna neznámého muže právě v okamžiku, kdy se pokouší zabít na ulici dívku. Útočník však Sylvii zahlédne a rychle zmizí z místa činu. Druhý den přinesou noviny zprávu o vraždě mladé ženy. Ve snaze přispět k dopadení vraha, Terry nabídne galantně Sylvii, že na policii bude svědčit místo ní. Když pak má identifikovat neznámého muže, stává se Terry podezřelým, a také se ocitá v smrtelném nebezpečí… Film vznikl podle románu Anne Holdenové "Svědkové". Režisér Curtis Hanson vzdal tímto snímkem hold dílu filmového klasika – režiséra Alfreda Hitchcocka Okno do dvora. Představitel hlavní role Steve Guttenberg (24. 8. 1958) začínal na divadle, filmovou popularitu mu přinesla úspěšná komedie Policejní akademie. (Česká televize)

kenileja

Atmosféra houstla a ke konci se opravdu dala krájet. Z jednoho kouknutí se z okna, jaké se vyskytnou problémy, že? Povedený a promyšlený scénář. ()

Tamdydam

Skvělej film. Obvykle vím tím míň, co napsat, čím víc se mi film líbí. Tady nemám potřebu napsat nic víc, než že je to skvělý film se vším všudy. Snad jen poznámku (decentní skorospoiler), že člověk který nosí kontaktní čočky, má často na nočním stolku i dioptrické brýle:-) ()

epoh

Možná na to vzpomínám s nostalgií na osmdesátky, ale myslím, že mě paměť neklame, že jde skutečně o jeden z nejlepších filmů svého subžánru... ()

Dinsberg

Pro mě tak trochu zklamání. Ne kvůli Guttenbergovi, který se zde opravdu zdatně vymanil z role sympatických rošťáků a dal tušit i dramatickému talentu, ale spíše kvůli slabé tažné myšlence příběhu. Ten mě bohužel nijak nevtáhl do středu dění a nechal mě chladně jako pozorovatele. To se u filmu neodpouští. ()

iz67

Do 2/3 to jde. Má to atmosféru, dokonce bych řekl, že je to jedna z inspiraci pro Blue Velvet. Konec je klasickým b thrillerem se všemi peripetiemi na téma dobrý úmysl a špatná realizace. Takže špatná realizace. ()

Pitryx

Tak rozhodně lepší než „Okno do dvora“. Také je to sice zbytečně zdlouhavé, ale má to někdy spád. Také nejde o nic převratného, ale rozhodně jsem se u toho nudil sto krát méně. ()

PlayEasy

Tak abychom řekli pravdu, čekali jsme něco víc. Nedá se říct, že by to bylo nějaké výraznější zklamání, to zase ne, ale přeci jen trochu jo. Tak v prvé řadě jsme čekali něco alá Okno do dvora (náš drahokam v tomto žánru) či Disturbia, že se vše bude odehrávat pouze v jedné místnosti/budově. Ale ne... Atmosféra osmdesátek z toho dýchá každým coulem, což ale v našem případě není žádný klad, ba spíše naopak, Guttenberg je sice ve své roli docela fajn, ale lze zpozorovat, že se jedná především o komediálního herce (chvílemi se jevil jako šašek) a navíc škatulka Mahoneyho z Policejní akademie mu už zůstane nadobro. Také je škoda, že již od první půl hodinky víme, kdo je vrah, což u nás u vyšetřovaček ztrácí dosti na kvalitě a chtělo by víc přitlačit na divákovo napětí a vůbec všeobecně - jako napínavá detektivka to moc nefunguje. 65% ()

Rutger

Steve Guttenberg nečekaně ve vážné roli, kterou zvládl na jedničku. I po těch letech velice napínavá krimi, kterou si pouštím dost často. ()

Pete

Opět jeden ze snímků, které jsem viděl znovu po více jak 30 letech, a nyní na mě (logicky) působí úplně jinak. Pamatuju si, že jako zhruba 10-letý kluk jsem byl napnutý jak kšandy, a atmosféra filmu ve mně zanechala hluboký dojem. Nyní to vidím trochu jako nějakou povídku od Agathy Christie, na Hitchcocka to nemá rozdílem několika tříd, nicméně pořád je to slušná zábava bez nudných míst, dokonce místy opravdu vtipná (např. detektivové jak z Bláznivé střely). Kolikrát už jsme viděli klišé s falešným obviněním, nebo příběh o tom, kam až člověka zažene třeba i jen malá, zdánlivě nevinná lež? Scénář se snaží všelijak vyšperkovat ohranou zapletku, jenže ta je pak zbytečně překombinovaná, a přitažená za vlasy hlavně v závěru. Za skvělý, přesný casting, a zároveň z osobního sentimentu, musím ale přidat hvězdu navíc. ()

ostravak30

Okno z ložnice po všech směrech působí jako televizní film. Ukazuje se v něm ale, že lhát se nevyplácí. Mě nejvíc překvapilo, jak moc si hlavní hrdinové nepromysleli, co všechno je po svědectví bude čekat. Přece jim muselo být jasné, že pokud Terry pachatele viděl, mohou po něm chtít vizuální identifikaci. Stejně tak nedomyšleně působí i další následné akce a četné překážky naopak spíše prvoplánově. Muž se kupříkladu domluví s obětí, že až ji bude pachatel sledovat tak zavolá policii, ale mě už bylo dávno jasné, že nastane minimálně nějaký problém s telefonem. Nebo mě zaráží, jak si každý bez lístku mohl volně chodit do divadla a zpátky a že si zrzavého chlapa nikdo nevšiml, jak do divadla přichází a jak z něj odchází, ale T. Lamberta viděli hned. Steva Guttenberga si navíc pamatuji z Policejní akademie a nemůžu si pomoci, ale chvílemi se tvářil pořád jako by hrál v komedii. ()

Karlos8

Velmi netradiční podání americké detektivky, která se svou přísahou mluvení pravdy nemá obdoby. Dokázat mluvit pravdu za někoho jiného se může zdát tak jednoduché, ale s dobrým obhájcem, jenž zná všechny vaše slabiny, je to těžší než vystoupat na nejvyšší horu světa. Nakonec, když už fakta, policie i milenka jsou proti vám, tak začnete pátrat na vlastní pěst. I v tomto případě vše naštěstí končí dobře, ale i tak slušný nervák. ()

reiser

Toto je jeden z tých dokonalých amerických filmov. Dokonalých v tom ako tu všetko sedí ako všetko hrá do karát hlavným hrdinom a ak im niečo aj do karát nehrá, je to len preto, aby mohli opäť vyniknúť ich dokonalé vlastnosti. Film, v ktorom auto nechytá práve v ten najnevhodnejší moment, kedy sa hlavný dobrák stretáva so záporákom práve vtedy, keď už nevinná obeť zomiera a práve jemu v rukách, kedy policajti prichádzajú na sekundu presne, ani neskôr, ani skôr a takto by som mohol popísať vlastne celý film. Strašný blud. ()

brasek

Iba priemerná kriminálka, ktorej hlavným pozitívom je že nenudí. Atmosféra krimi thrilleru ostala niekde mimo filmové plátno. Myslím si, že okno cez ktoré sa niekto pozrel v nesprávnu chvíľu tu už bolo a v oveľa zaujímavejšom príbehu ako je tento. ()

Kozlowski8

Sylvie vidí z okna ložnice přepadení a vraždu mladé dívky. Je však vdaná a její vlastní ložnice je zcela jinde, proto podává svědectví o zločinu její milenec. Ten se ale svojí výpovědí zamotává do velkých problémů a násilník mezitím řádí dál...Vcelku dobře vystavěný příběh a - sice ne přímo ohromující a strhující, ale slušná zápletka. V některých dialozích a výrazech hlavních hrdinů (hlavně v první třetině filmu) jsem ale viděl a cítil takovou tu přehrávanou naivitu, kterou vídáme ve starých filmech a jichž je nedílnou a milou součástí. To mám ale na mysli díla o padesát let starší. U tohoto filmu bych očekával modernější projev. Herecky to taky není žádný extra počin. Průměr. 60%. ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis