Cestou domů do Chicaga, kam letí strávit den Díkůvzdání se svou rodinou, se Neal Page (Steve Martin) ocitne na sedadle vedle hlučného, přesto sympatického obchodníka jménem Del Griffith (John Candy). Neal je zdvořilý reklamní agent, který měl původně cestovat první třídou. Del, který prodává kroužky ke sprchovým závěsům, se s Nealem touží podělit o své cestovatelské zkušenosti poté, co je jejich let následkem sněhové bouře přesměrován. Zatímco se Neal snaží najít způsob, jak se dostane domů, Delovy rady odstartují sled nepředvídatelných katastrof. A jelikož se zdá, že Neal a Del mají patent na to, jak ze špatné situace udělat ještě horší, vyvstává otázka, zda se Neal dokáže dostat ke své rodině včas. Nebo snad bude nucen oslavit Díkůvzdání s tímhle krocanem? (Cinemax)

Han22

Úžasný film, proč tohle nedávají každýho půl roku v televizi? Jak Martina moc nemusím, tak tohle je asi jeho nejlepší komedie, v kombinaci s Candym jsou prostě geniální. Přitom stačí málo - dvojice nedobrovolných spolucestujících kteří se neustále hádají se vydává z New Yorku do Chicaga a mají šílenou smůlu. Ale fakt šílenou.To vše za doprovodu skvělé muziky, která žene příběh dopředu a úplně fantastických scének a hlášek. "Fuck" scéna s ženskou v půjčovně aut, pobyt v motelu nebo šílená jízda vypůjčeným autem se střídají s hláškami typu "Kde máš druhou ruku? Mezi dvěma polštáři. To nejsou polštáře!!!". A navíc to má krásný, i když trošku smutný konec. Parádička. ()

F.W.Colqhoun

Where's your other hand? / Between two pillows... / Those aren't pillows! Steve Martin není špatný herec a jako člověk a tvůrce se projevuje v průběhu kariéry překvapivě inteligentně. Nemohu se ale zbavit dojmu, že se ambicemi v komediálním žánru trochu minul, o čemž mne naposledy přesvědčil skvělou rolí prvotřídní neocon-svině v nedoceněné Uličce slávy Anga Lee. Zde jeho ne úplně naplněné snahy být legrační zdařile a bohatě substituuje scénář, který ocení každý, kdo má alespoň skromné zkušenosti s trampotami na cestách, a John (eye-)Candy, jenž Martinovu neduživou komediální člověčinu bohatě substiuuje. Nestydím se přiznat, že především díky menšíkovské postavě spontánního Dela Griffitha jsem byl na konci skoro dojatý. Milé retro. ()

aLPaC

Přiznám se, že Steve Martina jsem nikdy moc nemusel, ale tady je bezvadnej. Stejně tak John Candy. Chemie mezi borci funguje na jedničku, nechybí řada vtipných momentů. Řekl bych, že Downey a Galifianakis tenhle film nakoukali velmi pozorně. ()

Oralfabet

Ale jo, celkem pěkný. Nijak zvlášť jsem se nenasmál, ale obě hlavní postavy jsem si v průběhu jejich strastiplného putování, docela oblíbil, a brnkání na emocionální strunu mi i přes přehnaně sentimentální hudební podkres nijak zvlášť nevadilo, takže relativní spokojenost. Rád bych se podíval na víc filmů se Stevem Martinem, ale mám takové podezření, že moc nehrál ve filmech, co by se mi líbily. Slabších 7/10 ()

Stocki

Nemůžu si pomoci, ale já jsem nejspíše viděl jiný film, protože sice jsem se párkrát pousmál, ale že bych se za břicho popadal, to tedy určitě ne. Od zdejšího hodnocení jsem čekal cosi zábavnějšího, já se však bohužel místy i nudil. Závěrečných 25 minut jsem musel dokoukat až druhý den, jelikož jsem u toho usnul, takže za mě žádný zázrak (33%). ()

Luqi

Jeden z mála filmov so S. martinom, ktoré fakt stoja za to si pozrieť........... Táto rola mu fakt sadla, o J. Candym ani nehovorím a tak vytvorili dvojcu, ktorá dokázala aj z ničoho spraviť vtipnú scénu............. ()

sebo9629

Veľmi vtipná a príjemná komédia. Zápletka filmu je síce veľmi jednoduchá, ale tento film si s ňou maximálne vystačil a herecká dvojica Steve Martin a John Candy bola vynikajúca... Hodnotenie: 7.8/10 ()

Rokle

Z celkového hlediska příjemná podívaná, která je na mnoha místech zbytečně srážena lacinými vtípky a neuvěřitelnými situacemi. ()

skipercak

Mam rad komedie s Candym, s Martinom, 80te roky a vianocnu atmosferu. Tento film bol pre mna teda tutovkou este pred tym nez som ho vobec videl. Este ked k tomu priratam vysoke hodnotenie a vyjadrenia kolegov o tom ze film je doslova narvany vtipnymi scenami, tak bol film dokonca kandidatom na jeden z najoblubenejsich filmov vobec. No realita je upne niekde inde. Film je nezazivny a s totalnou absenciou vtipnych scen. Ako tak funguje maximalne na urovni nejakej hallmarkovskej televiznej dramy o priatelstve. Dve hviezdy davam len za vianocnu atmosferu a tie zname ksichty. Inac je film absolutnou stratou casu. ()

Empire

Postupem času velice slavný John Candy (teda hlavně v Americe), a až dávno známí Steve Martin v jedné z nejepších komedii vůbec. ()

mi-ib

Skvělý John Candy doplňovaný Stevem Martinem. Komedie mě dobře bavila, ale dostal mě konec, který byl sice velmi banální, ale přesto byl tak dojemný, že by se mohl měřit s koncem Armageddonu. John Hughes a John Candy jsou záruka dobré zábavy. ()

AxelWers

Výborná komédia na predvianočné obdobie. "Del? Kde máš ruku?" "Medzi takými dvoma vankúšmi" ... "To nie sú vankúše!!!" ()

frype

Je to pekná klasika. Veľmi milý film. Steve Martin snáď vyzerá rovnako po celú svoju hereckú kariéru. Vidieť s nim film z rokov osemdesiatych alebo v roku 2000 je asi to isté. Ten človek sa nemení. Dal by som 3 a pol hviezdy ale kedže to nejde tak sa prikloním k tým štyrom. Škoda len krátkeho života Johna Candyho...bol to taký úprimný týpek. ()

pepa3rd

Mám moc rád komedie z této doby a  rád se k nim vracím. Tenhle film jsem ale nějak vypustil z mysli a když jsem na něj náhodou narazil, myslel jsem si, že jsem ho ještě neviděl. Po prvních pár scénách mi ale došlo, že to není pravda, že jen nezaujal natolik abych si ho zařadil mezi srdcovky a o to víc jsem byl zvědavý, zda se můj názor po letech náhodou (jako už několikrát) nezmění. Bohužel musím konstatovat, že až na dojemný závěr je to v podstatě realtivně nezajímavá road movie u které jsem se snad ani jednou nezasmál a to je pro komedii bohužel špatná vizitka, obzvlášť, když ji někteří nazývají jednou z nejlepších komedií 80. let. Přesto musím ocenit oba hlavní představitele a hlavně kvůli nim ještě dávám slušných 60 %. ()

Lumberjack

Filmy s Martinem nebo Candym jsem viděl vždy jen s CZ dabingem (i když ve většině případů dávám přednost originálu), ale tento filmík jsem si sehnal v originále s CZ titulkama a rozhodně to kvalitě tohoto snímku neubralo. Je to milá, pohodová komedie z 80. let, takové se prostě dnes už netočí... ()

Kingjiri

Díky sympaticky vybraný hlavní dvojici to sice byla pohodová podivaná, ale nemůžu říct, že bych se za celou dobu pořádně zasmál. Spíš jsem měl občas jen takovej menší úsměv na tváři a to hlavně při sledování druhý poloviny snímku. Na vině byl podle mě scénář, díky kterýmu zůstala tahle komedie na půli cesty mezi crazy komedií a povedenou dramedy (i když je fakt, že se v tý době dramedy žánr vůbec netočil). Každopádně mi přišel příběh místama dost nedotaženej a až moc jednoduchej. Na jedno zkouknutí slušný dílko, já jsem aspoň zjistil, že Steve Martin a Kevin Bacon vypadaj pořád stejně:) ()

Psycho.R

Při premiéře filmu Na doraz jsem hodně slýchal, že je to podobné právě této komedii, která je však lepší. A musím tomu dát za pravdu. Dlouho jsem Letadla nemohl sehnat, ale konečně jsem je viděl a jsou fajn. ()