Torkild, vodca gangu kodaňských zlodejíčkov, túži uskutočniť  svoj posledný zločin, ktorý mu zaistí bezstarostný život v cudzine. Stretne ho šťastie v podobe Muža z Fara, bezcitného kriminálnika, ktorý ho najme spolu s tromi kumpánmi, aby ukradli vrece so štyrmi miliónmi dánskych korún. Štvorlístok sa rozhodne utiecť do Barcelony. Cestou sa im však rozbije auto, pričom objavia opustený dom, ktorý býval reštauráciou.  Tak sa im ponúkne  šanca vybudovať si rodinný život, ktorý im vždy chýbal... (Film Europe)

Hapretor

Místy vtipné, místy dojemné. Pohodový film na nudné odpoledne nebo před spánkem pro relax. Výborný to však není. Jen takové dobré, s emocemi. To kouzlo dlouhého přátelství tam jasně sálá. ()

Adm.Nelson

Veľmi pohodový film, kde mi nesadlo úplne všetko, ale napriek tomu dávam 4 hviezdy, podobne ako Torkildova blonďavá exka. Miestami mi to trochu pripomenulo Šulíkovu Záhradu. A taká scéna s vyfukovaním vajíčok je strašný nárez. 8/10 ()

brumbrum odpad!

Na zaciatku dnes bezna gangsterovka - drogy, prestrelky, nasilie, mafia. Potom obcas usmevne, clovek sa nadeja, ze sa to zacne lepsit, pretoze boss sa snazi zmenit svoju partiu na lepsie - toto ma potencial netradicne usmevnej gangsterovky, takze pozerame dalej, ako vospol pomedzi preklinanim a chlastanim a strielanim renovuju styria zmrdanci lesnu krcmu. Posledna polhodina: NEPOZERATELNE. Zastrelena vevericka. Do hlavy strielane kravy, vcetne krcu a poskoku, ako krava nadskoci, ked jej vystrelia mozog medzi ocami - kto zijete trocha blizsie v prirode a vidate kravicky na ceste po okoli, bude vam zodpovedne zle z tohoto. Ale este to graduje. Postrielane vtaky. Psychopati. Krv. Drogy. Tehotna zena, planujuca krasnu rodinku a jej sex nad partiou podpitych kriminalnikov, az sa prasi z plafona. Dakto sa hra s pouzitou frcgumou. Chlast a nasilie, samovrazda dietata. WTF!?!?! Ky skurveny psychopat toci tieto sracky??? Preco to ma kurva take dobre hodnotenia tuna? Kde to v riti zijeme, ked sa taketo hovna tocia a plati sa za ne a ludia to skatulkuju "KOMEDIA"? Je mi dost zle. O D P A D. ()

Rockerman

Blikající světla jistě nejsou tak vtipné, jak pozdější Řezníci nebo O kuřatech a lidech, ale zato příběh je kvalitnější. Je to vlastně o tom, že i gauneři, zloději a vrazi můžou být kamarádi co drží při sobě, byť to někdy dávají najevo hodně drsným způsobem. Polepšení zločinců a idylický téměř "rosamundopilcherovský" závěr je úsměvný a předznamenává to, že pan Jensen bude točit podobné absurdity i v dalších letech. ()

Ombak▼Penari

Ty čtyři ujetý gangsterský pitomce prostě nejde nemilovat. Jejich snaha mít restauraci uprostřed lesa a začít nějaký normální život po letech zlodějiny a střílení, je dokonale dojemně tragikomická. Ale když čtyři chlapy fakt táhnou pohromadě, tak se povede leccos. Vlastně celkem citlivý snímek o partě kluků, co neměli kam jít, dali se dohromady a vydrželo to přes všechno zlé i dobré. I přes to, že každý z nich je vlastně docela pošuk. ()

dakarin

Dáni a Švédi jsou prostě jiní, ne horší ani lepší, ale jiní... jinak vypadají, jinak se vyjadřují, jinak myslí. Tento film je vzhledem k místu původu velmi slušný. Není to zázrak, potřebujete hodně trpělivosti a shovívavosti, však několik scén vyvedených ;-) především zdivočelý myslivec zachraňuje nejen povedenou čtyřku, ale hlavně 3 hvězdičky :-) Za převážně dementní pohledy do dětství se nelze zlobit, to je povinná úlitba aktuálně oblíbenému hledání příčin oslin poctivě oslím způsobem - s tím se nyní moc dělat nedá :-( ()

duffi

Váhal jsem nad 5 hvězdičkami, ale nakonec dávám 4+, je to opravdu dobře natočené a zahrané, čekal jsem co z toho vyleze a výsledek opravdu stojí za shlédnutí. ()

ecis

Zase prijemna europska, tentokrat danska zmena. Najdolezitejsie pri tomto filme je preorientovat sa na uplne iny styl krimi ci gangsterky na aku sme zvyknuty z hollywoodskej produkcie. Jemny pribeh o priatelstve s drsnymi, ale zaroven humornymi scenami a melancholickymi navratmi do minulosti, ktore sa mne osobne najviac pacili. Jednotlive postavicky si perfektne vybrane a najdu su sympatie u divaka velmi rychlo. ()

markotter

2. den po sobě dánský film - a musím říct, že tenhle vyhrál nad "kdo je tady ředitel". Prostě mi byla mentalita těch bláznů bližší. I když bylo zajímavé porovnat 2 filmy ze stejné země a objevovat, že jsou vlastně v mnoha ohledech stejné, i když tolik odlišné. A mnohokrát mě během filmu napdalo, jak jsem rád, že žiju ve staré dobré pošahané Evropě a ne v Americe...:-) ()

Mr. Kodama

Večerní odreagovačka s vynikajícím Madsem Mikkelsnem, plná zábavných scén. Flashbacky postav prokladájící děj, vypravějí, poměrně nostalgicky, vedlejší dějovou linii o vzniku přátelství,což kontrastuje s hrubostí dospělosti postav. 80% ()

Veronica27

Band zlodějů se rozhodnou, že svůj poslední kšeft trochu pozmění a utečou i s pořádným kufříkem peněz.Co, ale osud nechce..auto se jim rozbije a zůstanou trčet v lese, kde objeví polorozpadlou chatrč.Což jim vnukne nápad, že by jí mohli předělat na restauraci.Během děje se nahlíží i do let jejich dětství, které nebylo nějak růžové." V hluboké noci tvých dětských let blikají světélka hravá jak tenounké plamínky vzpomínek, když srdce se na útěk dává.Kdo s tebou chce sdílet noc i den,ten nikdy celou tě nemá, tvůj život zůstal v záři luceren a duše tvá navždy je němá..." I přes rozvařené, nevalně oloupané brambory,jim dávám všem a hlavně Madsovi za jeho cholerickou povahu ve filmu, která mě skvěle bavila 5 hvězdiček. ()

netWoor

Jeden superlativ dám: výborně zahrané (teda až na tu střelbu v hospodě) a natočené. Jenže ... i když je každá postava svým způsobem dement, komedie to určitě neni. Spíš film k zamyšlení. Pro filozofy. A jak už to u takových filmů bývá, pro ty, co filozofovat zrovna nechtějí, je příliš nudný a bez děje ... ()

junxi91

Torkild, vůdce gangu zlodějíčků z Kodaně se rozhodne, že po čtyřicítce se vykašle na zločineckou kariéru a místo toho se usadí někde v zahraničí. Nicméně, na své narozeninové oslavě dostane od mafiánského bosse nabídku, která se neodmítá, a tak musí se svými třemi kumpány spáchat poslední zločin své kariéry. Dluží mu totiž prachy. Torkildovu skupinu tvoří Torkild, Peter, Arne a také Stefan. Tito čtyři měli za úkol ukrást 4 miliony dánských korun a tyto peníze odevzdat bossovi. Během akce dojde k přestřelce a Peter to schytá do nohy. Skupina se pak nečekaně rozhodne si peníze nechat a začít nový život někde v cizině. Vzhledem k Peterovu zranění se usadí ve starém zanedbaném venkovském domě, kde se chtějí skrývat několik týdnů předtím, než budou pokračovat do vysněné Barcelony. Stefanovi se ale moc nechce, protože je zamilovaný, a tak nakonec dotáhne svou přítelkyni do baráku. Peterovi zase chybí kokain a Arne je pořád na všechny nasraný. Torkild chce, aby trávili čas sledováním filmů a četbou. Jejich známými se stanou místní lovec a doktor, který ošetřuje Petera. Hoši se vrhnou do rekonstrukce domu a chtějí z něj udělat restauraci, která zde dříve bývala. Nicméně, jednoho dne je chtějí oloupit dva cucáci a ti odejdou s nepořízenou, zato však v Kodani nabonzují mafiánům, kde se hoši skrývají. Jsou zde také často vzpomínky na nepříliš harmonické dětství a mládí jednotlivých postav. Ve filmu se nešetří sprostými slovy, černým humorem a střílením po všem, co se hýbe. Nakonec však hochy dožene jejich minulost a boss z Kodaně se svým gangem si je najde. Celkem povedený a dle mého gusta vtipný film o krásách života mimo civilizaci a o tom, že se ze čtyř lupičů mohou stát provozovatelé restaurace, lovci a kuchaři.  ()

Šňůra

Napůl vážná, napůl veselá dánská gangsterka, která místy i donutí se na chvilku zamyslet nad tím, zda není třeba taky změnit zbůsob života a třebas i radikálně. Každopádně je potěšitelné, když se v záplavě americké produkce najednou vyloupne příjemně osvěžující evropský film. ()

frydus

Vydarená dánska oddychovka. Luxusné postavy a výborné herecké obsadenie, cez hlavnú štyrku, “špičkového“ lekára Karla až poľovníckeho “profíka“ Alfreda. V blikajúcich svetlách je dosť momentov, ktoré mi utkveli v pamäti a musel som si ich prehrať znovu. Dáni, to sú páni. Pri Kárlovej prednáške som pociťoval potrebu zbehnúť do záhrady a vykopať si svoju dieru – “Teraz máme skutočnú chladničku ... No a čo ??? Pivo sa chladí v zemi ! Môže trvať roky, kým nájdeš správnu hĺbku pre seba. Jedného dňa jedno vytiahneš, napiješ sa a ocitneš sa v nebi. Zabudneš na svoje trápenie. Zmieriš sa so sebou. Zaplaví ťa pocit šťastia. Šťastie vychladené v zemi !“ Blikajúce svetlá mi nevyrazili dych, nie je to absolútna dokonalosť, ale veľmi príjemne som sa odreagoval. ()