Z Dustyho (Mark Wahlberg) a Brada (Will Ferrell) jsou teď kámoši, zvlášť když se Dusty vykašlal na svou dlouho pěstovanou image bouráka, a Brad přestal dělat psí kusy, aby se mu v tom vyrovnal. Dokonce se rozhodnou, že letošní Vánoce stráví všichni pohromadě jako jedna velká šťastná rodina, i s oběma manželkami a všemi svými i vyženěnými potomky. Plán dostane zásadní trhliny ve chvíli, kdy se na svátky pozvou jejich otcové. Copak, s vřelým a milujícím Bradovým tátou (John Lithgow) by v tomhle směru nebyl žádný problém. Horší to však bude s Dustyho taťkou (Mel Gibson), což je ultimativní tvrďák, který neuznává fyzický kontakt a s malými dětmi je schopen vtipkovat o mrtvých prostitutkách. Dusty se mu vždycky chtěl vyrovnat a teď se bojí, že ho svou vyměklostí totálně zklame. A ještě víc se obává toho, že otcova přítomnost promění idylické Vánoce ve válečnou vřavu. A přesně k tomu vše nevyhnutelně směřuje, protože ani Brad a jeho tatínek nechtějí v téhle nelítostné bitvě tahat za kratší konec provazu. (CinemArt)

zdeny99

Příjemná vánoční komedie o čtyřech chlapech (biologický otec, nevlastní otec a jejich otcové), kteří spolu tráví první společné Vánoce. Biologický otec i nevlastní otec (Ferrell a Wahlberg) si spolu rozumí, což vůbec nemůže rozdýchat namachrovanej (za to suprově zahranej) Mel Gibson. Jo, ten se mi líbil, jakej byl frajer. A Ferrel klasicky vtipnej, ten nic jiného snad neumí. Tohle se fakt povedlo. [5009. hodnocení, 8206. komentář, 59%] ()

Hapretor

Úplně jiné, než jsem si představoval. Nudné, stupidní, málo vtipné, místy mi to přišlo i úchylné ... hrůza ... jedna hvězda za Gibsona ... na svůj věk pořád frajer ... ()

Rathalos

O trosku slabsie ako jednotka,ale ja som sa bavil a to vyborne,vianocna komedia,ktora je vtipna,pohodova a cloveku zlepsi naladu a skrasli den ci vecer,no a nemozem zabudnut na partiu hercov,voci ktorym nemam ziadne vyhrady,ratali sa mi...:-) ()

Olík

Když jsem si u prvního tátova návratu domů (r.2015) lehce povzdechl, že jsem čekal trochu divočejší jízdu, tak tady se mi dostalo měrou vrchovatou. Ferrell s Wahlbergem pozvali do klubu další táty, rutinéry Gibsona s Lithgowem a šílené hry byly započaty. Opravdu jsem se bavil…..humor sice jednoduchý, ale zato přesně na komoru a hlavně od startu po závěrečné titulky. Ne, tohle není žádný Alfonso Cuarón….tohle je (a promiňte mi ten výraz) prostě PRDEL!!!! A i takový druh zážitku si zaslouží klasifikovat nadstandardním hodnocením. ()

P.J.2

Jednu za obsazeni, jinak nebylo možné dokoukat do konce z důvodu abnormálního množství patosu, moralizace a Amerického vlastenectví. ()

helloween93

Paramount už v listopadu 2017 vyslal do kin pokračování komedie Daddy’s home, kde nabobtnalo obsazení a všechno se snaží být ještě víc crazy než v jedničce. Mel Gibson byla překvapivě dobrá castingová volba, Ferrell opět funguje jako generátor cringe momentů, v čemž mu zdatně pomáhá John Lightgow. Ačkoliv z tohoto sequelu měla být vánoční trvalka, tržebně film trochu zklamal. U Paramountu nic nového. 3* ()

moviechecker

Výborne pokračovanie, dokonca predčilo nielen očakávania, ale aj jednotku. Mel Gibson tam perfektne zapasoval a aj keď nemám komédie Willa Ferrrella moc rád toto sa im podarilo. Jedine čo ma sklamalo bol herecký výkon Alessandry Ambrosio, pokiaľ sa to dá považovať za výkon :-D. Radšej nech zostane vo svete modelingu. Neviem či jej nakázali takto hrať alebo je proste len prirodzený talent. ()

Torgal

Nakoniec som sa bavil o chlp viac ako v prvom diely, za čo sa film môže poďakovať hlavne Melovi Gibsonovi a tomu, že ma zastihol v takom rozpoložení, že som sa blahosklonne smial aj na plytkom fyzickom humore. S blížiacim sa koncom ale zábavnosť postupne upadala, lebo sa ešte začali riešiť aj seriózne témy ako depresie po rozvode a spoločný spev "Do they know its Christmas" bola trapárna. Na Neesonov fiktívny biják by som sa ale mrkol rád :-) 6-/10 ()

Kingjiri

Mark Wahlberg a Will Ferrell už se (logicky) téměř vůbec nešpičkujou, jenže ani nově příchozí postavy žádný zábavný "střety" nebo situace nevyvolávaj. Nejvíc mě to mrzelo kvůli Melu Gibsonovi, na kterýho jsem se hodně těšil, přičemž právě jeho postava vybízela k posíílení komediální složky, ale jeho potenciál se ve scénáři nepodařilo vytěžit. Nakonec o něco slabší než jednička, dvě silnější hvězdy. ()

dalziel

Do They Know It's Christmas? z nákupného strediska...🎄Scény sú sentimentalne,trápne a chvíľami aj trochu zábavné.Slabý scenár a ešte slabšia réžia je cítiť počas celého filmu. ()

Hpatrik

Na úrovni těch nejtrapnějších "Sandlerovek", a na dno už to opravdu není moc daleko... snad v dalším pokračování se tam dostaneme?! Jednu za Mela, kterého to očividně "bavilo". ()

HenryIvan

Musím priznať, že sa mi to páčilo viac ako jednotka. Čo nemusí nutne znamenať niečo špeciálne, keďže jednotka bola šedí priemer, no ono to v podstate pochvala je. Slušné doplnenie o postavy dedkov. 65 %. ()

chrispe

Bez znalosti jedničky nemůžu porovnávat, ale mně se to líbilo. Párkrát jsem se fakt zasmála (pusa otce a syna mě vždy bezpečně dostala) a navíc se to odehrává o Vánocích, že jo. Výplachová oddechovka, s tím jsem si to pouštěla a toho se mi dostalo. Jen ten Gibson mi tam přišel jak pěst na oko, minimálně ho mohli ostříhat a učesat. ()

tranquill

"Mám rád i Tebe... To odvoláš!" A neodvolám, druhý film mne vskutku pobavil více než první. I díky účasti dalších hereckých hvězd. ()

Porp

Willa Ferrella mi začína byť fakt ľúto. On hrá v každom filme toho istého magora. Amerických komédii sa trochu bojim, kvôli humoru, ktorý ide často cez čiaru. Ale tu mi prišiel úplne nezávadný. Nič explicitné alebo extrémne trápne tam nebolo. Skôr mi vadili tie typy charakterov, ktoré reprezentovali jednotlivý herci. Teda aspoň niektorí. Najnormalnejší mi prišiel fakt asi Mark Wahlberg a aj tá jeho bývalá žena (jednotku som nevidel). Chlap, ktorý časom pochopil, že nie je treba si stále niečo dokazovať za každú cenu. ()

Demonic189

Oproti zábavnej jednotke neuveriteľne primitívna, trápna a nevtipná druhá časť, ktorú som mal asi 5x chuť konečne vypnúť. Prvá polovica je ešte ako fajn a gágy relatívne dobré, ale to, čo sa deje v dej druhej, nemá nič spoločné s komédiou. Ak pokazí niečo Mr.Bean, človek to berie akosi tak prirodzene, ale to čo tu stvára Ferrell je ubohé a tak umelo našrubované. Už to viac nechcem nikdy vidieť! PS: sorry Mel... ()

Likan7

Jednička byla fajnová oddychovka, ve který bodoval hlavně drsňák Mark Wahlberg. Ten je sice i ve dvojce, ale jeho roli frajera tu přebral jeho otec, Mel Gibson. A tady začínají problémy, který se s filmem vezou až do závěrečných titulků. Rodinné poselství bylo sice už v prvním dílu, nehrálo ale na tak otravnou pilu jako tady a když to už vypadá na nějakou zábavu (hádka u betlému), všechno vyjde do ztracena. Alespoň s příchode Johna Ceny jsem čekal, že to dokáže trochu okořenit, jenže místo toho jsem dostal příšerný finále někde v obchodním centru. Film má sice pár solidních momentů (řezání stromku nebo wtf scénu (ale pořád celkem vtipnou) se sekačkou, bohužel to už ale nejde moc zachránit a dostal jsem sequel, který je naprosto zbytečný a nedosahuje kvalit průměrné jedničky. ()

Trixinka

Netradiční případ, kdy pokračování o něco překonává původní film. Jen velká škoda nevyužitého potenciálu hor a sněhu. Jedna scéna ze svahu byla hoodně málo. Dalo se z toho vytěžit více humoru a vtipných scén. Mel Gibson se mi konečně zase po dlouhé době zdál, že si hraní užíval naplno a jeho hlášky byly super. ()

gemi

Ano, JE to lepší než jednička, a to o dost. Zatímco jednička je vztahově karikovaná, dvojka je mnohem uvěřitelnější, civilnější. Bez jedničky by ale tak dobře nefungovala. Každopádně příjemná vánoční komedie, která svým charakterem navazuje na klasiky typu National Lampoon. ()

Mel Gibson se vrací do války

Mel Gibson se vrací do války

01.05.2018

Určitě si pamatujete, jak Mel Gibson před dvanácti lety upadl v hollywoodskou nemilost. Jeho kariéra byla 10 let prakticky v limbu, v roce 2016 ale natočil Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny a téměř vše… (více)

38. Zlaté maliny - výsledky

38. Zlaté maliny - výsledky