X-Men: Nová generace

USA, (2017–2019), 21 h 1 min (Minutáž: 43–45 min)

Tvůrci:

Matt Nix

Předloha:

Stan Lee (komiks), Jack Kirby (komiks)

Emma Dumont, Jamie Chung, Stan Lee, Amy Acker, Natalie Alyn Lind, Stephen Moyer, Sean Teale, Coby Bell, Blair Redford, Jeff Daniel Phillips, Percy Hynes White (více)

Série(2) / Epizody(29)

Žalobce Reed Strucker má chránit obyvatele před mutanty. Když se ukáže, že jeho syn Andy je také mutantem, dává se celá rodina na útěk. Nejdříve měl síť mutantů zničit, teď je sám potřebuje... (TV Prima)

Likan7

Celkem fajnová rodinná xmenovská záležitost, která ale ztrácela šíleně moc bodů zoufale pomalým tempem. Těch 29 dílů by se dalo natřískat do poloviny a byl by z toho skvělý seriál. Takhle se furt jen čeká na něco co přijde za jeden dva díly. Postavy nejsou špatný, ale bohužel ty nejhorší jsou v hlavních rolích. Celý seriál se točí kolem rodinky, která je složená ze zoufale nesympatických a hrozných herců, který hrají nesympatické postavy. Ani Amy Acker, kterou mám moc rád z Lovců zločinců, tu v roli mámy není nějak zajímavá. Seriál byl násilně ukončený po druhé sérii a moc mě to ani netrápí. ()

Renie42

Líbí se mi to, má to spád a děj, občas se to vrací do minulosti, aby se člověk mohl trochu seznámit s těmi postavami, co tam jsou. Jen nevím správné časové zařazení, jestli je to po éře x-manů, kde to vedl profesor X, tak to je pak hodně do budoucnosti, protože filmy s x-meny byly jako v nepříliš vzdálené budoucnosti. Ale na to koukání to vlastně nemá vůbec vliv. Viděla jsem pouze první sérii. ()

ostravak30

Nejsem si 100 % jist, že fanoušci X-Menů nebudou zklamáni. A nevypadá to, že by tenhle seriál měl být tečkou za sérií X-Men. Seriál je takovým klasickým počinem, kterých z USA v žánru fantasy přicházejí už skoro desítky. Krátká stopáž každé epizody tak, aby se děj posunul co možná nejméně dopředu. K tomu rozvinutý děj mnoha postav, místy dramatický a hlavně nesmí chybět nezbytné časté dějové zvraty. A heleme se, v posledním díle se skoro všechno vyřeší. Bez nejslavnějších X-Mens už to nemá úplně tu potřebnou atraktivitu a seriál tak působí čistě jen jako doplněk slavnější série. Ona ani výprava není z nejsilnějších. Celý děj se odehrává na několika místech, která se občas mění. Je ale těž těžké ho zařadit chronologicky (možná ne pro ty, co viděli všechny filmy). Před kterým filmem začíná a kde končí? Co se vlastně stalo před seriálem? Dozvídáme se, že k něčemu došlo a najednou jsou X-Meni doslova naháněni jak dobytek. Pokud to správně chápu, děj zůstal otevřený, takže možná vzniknou další série, ale kdo ví... ()

blondboss

Ach jaj .... kultovú filmovú sériu sa tvorcovia očividne snažia zhovadiť novým béčkovým seriálom s tak mizernými efektami a priemerným scenárom, že to až bolí. Myšlienka novej generácie je fajn, ale prečo to robiť tak hlúpym spôsobom. Snáď sa to ďalšími sériami zlepší a ak nie, tak snáď nové filmy nebudú nejako nadväzovať na tento naozaj priemerný seriál. 50 % Update po druhej sérii: Z mizernej prvej série sa tvorcovia prepracovali k slušnému áčkovému seriálu (aj keď treba uznať, že efekty ostali na podobnej úrovni), prepracovali viac dej, aby nakoniec celý seriál ukončili. Trošku divné, ale očividne to nemalo sledovanosť aj napriek zvýšenej kvalite. 70 % ()

Pavlo

Nie je to také zaujímavé ako Agents of S.H.I.E.L.D. Hlavná téma je stále udržanie rodiny a priateľstiev vo víre rôznych udalostí. I keď je tam veľa "skratiek" na posunutie deja (niekedy rušivé), dobre sa pozerá na seriál. Oddychovka a dôstojné pokračovanie X-men deja, ktoré neurazí, ale nezanechá ani "marvel brain wash"- tzn. že by ste to chceli vidieť každý mesiac aspoň raz. :) ()

DobraVila

Som skutočne veľký fanúšik Marvelu. V posledných rokoch odviedli fakt výnimočnú robotu, ale toto sa ani zďaleka nepodarilo. Seriál je veľkým sklamaním, stráca ako po dejovej stránke, tak aj dialógmi. Veľmi zlé obsadenie, žiadny výrazný herec, skrátka veľká nuda a trápenie. Po Logenovi sa každý z nás tešil na nové príbehy o X-menoch, toto sú len dve hviezdy zo súcitu. Škoda. ()

Milsa

Nie nepomýlil som sa. Obe série za 5 a celý seriál za 4. A to len preto, lebo dnes je v móde nijaký seriál nedokončiť a seknúť to len tak. Posledný diel druhej série je trendom dneška a opäť sa jedná o nedokončený seriál. Takže nevieme, čo sa stalo a čo malo byť v tretej sérii. Hanba tvorcom. ()