Hvězdná brána: Třetí říše

• USA Stargate Origins

Hvězdná brána se otevírá, aby jí poprvé prošel člověk. Když profesor Langford se svou dcerou Catherine po několikaletém bádání stále nemohou přijít na to, jakou funkci brána má. Vstupuje na scénu šílený nacista Brücke, který profesorovi ukáže, jak bránu zprovoznit a jako znalce starých jazyků ho donutí cestovat na druhou stranu, do říše boha Raa. Jeho dcera Catherine, kterou s sebou nevezmou se ale vypraví otce zachránit na vlastní pěst. Brücke na druhé straně přesvědčí vládkyni Aset, aby si podrobila poslušný národ a udělala z něj vystrašené otroky, které použije v boji o moc. Brücke má ale velké oči, jeho šílené představy o tom, že je bůh brzy narazí a nakonec se profesoru Langfordovi podaří Brückeho odstranit. Ještě ale nemá vyhráno. I když se s Catherine najdou a podaří se bránu znovu otevřít, pronásledují je bojovníci věrní bohu Raa... (TV Prima)

ESNYR

Plivanec do tváře. Možná by se dala "ocenit" snaha pokračovat, nebo v tomto případě předkračovat ?, ve známé značce a já nemám nic proti, jenže to by musely tvůrci trochu více zapracovat na příběhu. Pokud bych to měl vzít pod křídla já, vzal bych příběh ERNESTA a rozvinul ho trochu do detailu. Tohle špatné příběhové klopýtání a snaha o to ukázat nám více ze světa kruhu bohů, mě nijak neoslnilo a na konci ještě naštvalo, protože použít klišé "ztrátu paměti" aby se dalo navázat na seriál z 97 je prostě smutnou ukázkou nulové snahy o to nám dát něco víc než jen známou značku. Mohl bych se pokusit dát 1 hvězdu ale to by musely tvůrci udělat 100 minutový TV film a ne 10minut jeden díl x 10 dílů tápání v temnotě. Nebudu to hodnotit. ()

brasek odpad!

Po troch dieloch končím s týmto paškvilom, žiaľ inak to neviem nazvať. Ak táto miniséria má zaujať a dať základ niečomu dlhotrvajúcemu tak to je omyl roka. Pôvodné hodnotenie bola jedna hviezda, ale za čo?! ()

Clara_Oswin odpad!

Ne. Prostě ne. Hodně jsem se snažila najít cokoli, kvůli čemu bych mohla dát alespoň jednu hvězdu, ale marně. Příšerné a do očí bijící efekty by se daly přejít, přeci jenom budget je budget a s tím se asi nic moc nadělat nedá... Ale herecké výkony, které by snad byly lepší, kdyby do hlavních rolí obsadili loutky (přeci jenom by to ve Stargate nebylo poprvé, že) a scénář jako od dítěte, co se sotva naučilo rozeznávat písmenka, to fakt ne. Trapné vtipy (a vlastně skoro nic jiného), neskutečně stupidní vystupování postav (náckové otevřou bránu, projdou na jinou planetu a unesou Langforda, tak co uděláme? Půjdeme za nimi a budeme řvát jak na lesy a celou dobu se hádat o tom, jak kdo umí střílet a kdo kde našel kýbl s vodou... jako vážně?), naprosté vykašlání se i na detaily (jednu vteřinu okno otevřené a za ním tři měsíce a výhled, na dalším snímku jsou zatažené závěsy--- ne, fakt si nemyslím, že ohlídat si alespoň tohle by jim mělo zruinovat rozpočet), i naprosté nesmysly (Pozemský Měsíc vychází na cizí planetě? Really? ) a to ani zatím nezmiňuji dost drsné nabourávání SG-1, vzhledem k tomu, že tvůrci stále tvrdí, že to vyjasní. Jestli to vyjasnění bude dávat smysl podobně jako současných pět dílů SGO, tak potěš koště. Zkazili Star Wars, dobře, to přežiju. Zkazili Star Trek, to mi vadí dost. Ale že mi zkazí i Stargate, to jsem nečekala a to tvůrcům vážně neodpustím. Ne vždycky je lepší něco než nic, a než SGO, to měli celou SG radši nechat důstojně skončit. Možná je čas začít tvořit nové příběhy a vesmíry, než kazit a degradovat ty staré, ne? ()

LeniRo

Mno... Co k tomu říct... Neočekávala jsem příliš, ale i tak to bylo velké zklamání... První polovina série nezáživná, spíše sitcomově dělaná, kdyby to od začátku zachovali ve vážnějším duchu, možná by udělali lépe. Od nulového počtu hvězd to zachraňují tři poslední epizody, ve kterých se tvůrci vzpamatovali či co a točilo se ve vážnějším stylu a hned to bylo snáze koukatelné, hlavně byly vynechány rádoby vtipné scény :) ()

DJMaroko

První tři díly dávaly trochu naděje, ale čtvrtý díl je už komedie. Vzhledem k tomu, že každý díl má čistého času cca 8-9min. tak to určitě dokoukám do konce. U osmého dílu vidím jisté zlepšení zajímá mne konec nicméně kvalita scénáře a dialogů je stále hrozná. A to zatočení kamery na konci každého dílu je hrozné. ()

Dvorka96

Pokud se mě někdo zeptá, jaký je nejhorší seriál ze světa Hvězdné brány, bez rozmýšlení mu odpovím, že tento. Po oznámení seriálu a shlédnutí traileru, jsem byl na větvi z toho, že po skoro deseti letech výjde nový seriál. Pak ale přišlo zklamání v podobě prvních pár epizod, které úplně zničily logiku daného univerza, která byla budována přes dvacet let. Vykoupením pro tento webseriál je to, že poslední tři epizody spravily to co sedm předchozích způsobilo, a dočkali jsme se i relativně smysluplného závěru a navázání na původní film a seriál. Bohužel vypadá jako fanmade, protože rozpočet je strašně zkrouhlý, tvůrci tím dosáhli toho, že původní Hvězdná brána vypadá lépe než toto i po dvaceti letech, a to radši nebudu zmiňovat zvukové efekty, protože když ani hvězdná brána nezní tak, jak by měla, tak je něco špatně. Nezbývá jen doufat, že další iterace seriálu z tohoto vesmíru dostane výrazně větší rozpočet a nějaké ty herce co umí trochu hrát. ()

jirkahorn

Jako velký fanda SG ve všech podobách jsem si tohle samozřejmě musel dát, jako jednohubku. Musím říct, že jsem se hodně bál, když tu tolik lidí psalo o tom, jak si to protiřečí s původním filmem ve spoustě věcí, ale nakonec byl důvod jiný - spousta lidí jenom komentuje něco, na co se ani nedívali. Tohle je pro fanoušky a pro fanouška snad těch (nakonec většinu stopáže neurážlivých) 100 minut nemůže být žádný nepřekonatelný problém. Protože kdybych to neviděl celé, tak by mi mi to opravdu nezapadalo do sebe a byla by ztráta času se dívat. ()

Ace.A.T.L. odpad!

Jako sklaní fanoušek SG unverza bych si nikdy nepomyslel, že dám na SG seriál ODPAD, ale došlo k tomu. Než takhle zmršit něco tak úžasnýho, to bych to radši převedl do komiksový úrovně. Tohle je hloupý, trapný, okavidně totálně levný a hlavně je to naprosto zbytečný. Nemá to smyslem žádnou návaznost na cokoliv z těch "opravdových" SG počinů a jen to cokoliv z SG myšlenky uráží. Za mě rozhodně ODPAD! a V ŽÁDNÝM PŘÍPADĚ NEDOPORUČUJU ()

Scaevola

Hned na úvod poznamenám, že jsem viděl sestřih upravený do celovečerního filmu, leč netuším, zda to mohlo můj názor jakkoli ovlivnit. Mnohem větší práci totiž odvedla nostalgie po oněch deseti letech, která zvláště z počátku, kdy se šermuje odkazy a narážkami na okultismus, Indiana Jonese, nacistické výstřelky a úvodní díly seriálu fungovala na jedničku. Jenomže po nějakých dvaceti minutách se okouzlení vyčerpá a zbydou hloupé dialogy, špatné kulisy a levná výprava (goa'uldům už ani nežhnou oči!). Nicméně slouží ke cti tvůrcům, že v maximální možné míře alespoň zachovali kánon, byť tím scénář občas trpí. Škoda pokusu, který vyšel na prázdno, fikční svět hvězdných bran by měl pravděpodobně ještě co nabídnout. ()

intheend

Tak tohle je hodně smutnej pokus o návrat k SG. Po všech stránkách katastrofa a jediný co stojí za zmínku je původní hudba. ()

UncleMorty

Zklamání, značce Stargate prostě webserie o desiti minutach škodí všema směrama (ono to universum zrovna maly neni), nehledě na to, že kvalita tohoto serialu je zkopavana neskutečně dolu jeho provedením. Cele to působí jako levný cheesy fan projekt, jehož údělem bylo dát vědět, že Stargate ma vlastní streamovací službu a šmitec. ()

Pizavo

Takže... všichni byli jistě nadšení, když se dozvěděli, že bude MGM pokračovat v natáčení SG. Česká republika má celkem velké zastoupení ve světě, co se SG fanoušků týče. Největší slabostí Stargate Origins je určitě velmi nízký rozpočet, který je velmi znát, protože efekty opravdu nedosahují úrovně fenoménu, kterým se Stargate stal. Celkově je děj poněkud zamotaný, ale doporučuji nezanevřít na něj ihned po prvních několika minutách nebo dílech a shlédnout všech 10 dílů, protože posléze do sebe vše zapadne a vše se vyjasní. Můžu jen říct, že děj Stargate Origins je pravdu překvapivý. Nyní znovu zopakuji to, že to celé táhne ke dnu nízký rozpočet... Díky konečnému "rozuzlení" by se dalo přemýšlet možná i nad čtyřmi hvězdami, ale nedostačující efekty snižují kvalitu na dvě až tři hvězdy. Přesto si Stargate Origins nezaslouží být zavrhnut a dávám mu tři hvězdy (pokud by to bylo možné, tak tři a půl hvězdy)... 3* ()

pvlkohout

Z tohoto seriálu mám celkem smíšené pocity. Na jednu stranu jsem rád, že se kolem Stargate něco děje. Celkem bych mu i odpustil slabé herecké výkony a efekty, které odpovídají financím co tvůrci měli. Ale celková naivita postav a to jak porušují kontinuitu danou filmem a předchozími seriály mi vadí... Po pěti zhlédnutých epizodách tomu dávám 50 % a budu sledovat dále a doufat že kvalita půjde nahoru a ne dolů... // Shlédnul jsem to celé a hezky to vysvětlili takže to už není v rozporu s událostmi ve filmu/seriálu. Přidávám jednu hvězdu a doufám, že ještě někdy něco natočí... :) tohle bylo moc krátké :( ()

zekon odpad!

Přijde mi to že se banda studentů Famu domluvila s amaterským divadlem z Liptákova že zkusí natočit a v PC sestříhat svůj seriál. Obloukem vyhnout!!! ()

Bull2

Od fanouška Stargate: Na střelbu z tyčové zbraně stálo za to si počkat. Průměrnou podívanou pak už jen zachraňuje relativně vtipně podaná diplomatická setkání nacistického velitele s královnou. Nebýt kultovního odkazu, nebylo by proč tohle natočit. Jenže jako fanoušci silně strádáme jakéhokoliv počinu z našeho oblíbeného světa a tak dáváme zavděk i těmto "stvořením". ()

mikruu odpad!

Abych toto veledílo mohl ohodnotit, musel bych zabrousit do vod ženské anatomie z oblasti gynekologie. Totální odpad. Seriál Hvězdná brána jsem sledoval poměrně svědomitě. H.B. Atlantida už mě nebral Viděl jsem jen pár dílů. A Hluboký vesmír... Ten už jsem ani nerozkoukal. Ale na Třetí říši jsem se vydržel dívat třicet minut. A nedal jsem to. Totální odpad. ()

Sashmen13 odpad!

Tohle by měl být zločin, takové naprosté zprznění nelze tolerovat. Chápu, že herci musejí nějak žít, ale pokud někdy osobně potkám někoho kdo se na tomhle zločinu proti samotné existenci inteligentního života podílel, neřeknu mu hezké věci. Děs. ()