V Houstonu a okolí se začínají objevovat zavraždění lidé, jejichž smrt byla způsobena zatím neurčenou zbraní. Detektiv z protidrogového oddělení Jack Caine a jeho parťák Ray Turner mezitím už delší dobu pasou po drogovém dealerovi Victoru Manningovi. Jeho muži přepadli a zabili policistu ve federálním skladu důkazů a zmocnili se velkého množství heroinu. Následně způsobili výbuch, při němž zahynulo několik lidí. V baru má být ukradené zboží předáno kupci, za kterého se vydává právě Ray Turner. Dojde ale k přestřelce, zasáhnou neznámí muži a na místě zůstane několik mrtvých Manningových mužů a také Ray. Kufřík s drogami zmizel. Victor Manning je přesvědčený, že vše mají na svědomí policisté, a přísahá Caineovi pomstu... Caine je odhodlaný smrt svého parťáka pomstít a na partu Manningových „Bílých hochů“ si jaksepatří posvítit. Kapitán Malone mu představí federály, inspektora Switzera a zvláštního agenta Smithe, který s ním má spolupracovat. Smith pedanticky dodržuje všechny předpisy, takže se od Jacka diametrálně liší a zdržuje ho v práci. Jack používá své vlastní metody... Pitva mrtvých ukáže, že byli zabiti podivnou zbraní. Jack Caine brzy přijde na to, že se jedná o obyčejný disk. Jeho přítel, podivínský vědec Bruce, vysvětlí, že jde v zásadě o elektromagnet, který lze naprogramovat k pohonu tak, aby zasáhl lidskou bytost, jejíž tělo vyzařuje také magnetické pole. Ponechá si nalezený disk, aby ho mohl dále studovat. Ve městě jsou nacházeni další mrtví zavraždění stejným podivným způsobem: nejprve byli omámeni silnou dávkou čistého heroinu a pak jim vrah udělal otvor v hlavě... (TV Prima)

majo25

Povedal by som tuctové akčné béčko s nádychom sci-fi, v ktorom hl. hviezda - Lungren v netypickej roli policajta (ktorá mu mimochodom vôbece nereže) - sa snaží nakopať zadok mimozemštanovi fičiacom na endorfíne z heroinu. Námet vyznieva trochu bláznivo, že? Bohužiaľ sa tu nedostáva priestor osobným súbojom, tých pár otočiek od Lungrena je dosť málo. Skôr sa tu vsádza na vybuchovačky, ktoré sú ale efektné, a sčasti humoru. Taký nenáročný filmík. ()

Anderton

V detstve som mal z toho dosť husté nočné mory, samozrejme hlavne z toho mimozemšťana, dnes má každý náročnejší filmový fanúšik nočné mory z Lundgrena. Ale ako čisté guilty pleasure by som si to o polnoci kľudne pozrel. VIDENÉ ZNOVA 1/20: Tak ani po tridsiatich rokoch nemením nič na názore na tento mix sci-fi, gangsterky a krimi. Lundgrenov nový parťák je tak zle obsadený a otravný, že som sa vždy tešil, kedy títo dvaja nebudú spolu na plátne. Ale nasledoval vždy prestrih na mimozemšťana, pri ktorom stále musíme znova a znova sledovať, ako prevádzkuje svoj nemenný rituál na nešťastných obetiach. ()

Luk80

Lungren se vrátil z africké pouště, kde působil jako Rudý Škorpion do města. Tady se utkává s mimozemským hovadem v podání Matthiasa Huese. Ten pumpuje do nevinných obětí dávky heroinu a potrpí si na hlášku - já přicházím v míru. Temný anděl je celkem v pohodě, až na parťáka od CIA, který se tady choval jako připosraný fracek. Hues byl na zaporáky jako dělaný a to ho doprovází celou jeho skoro Intersonic kariérou. ()

ecceHOMMO

Tak tento film som ako malý dakedy hltal: skvelá akcia, vynikajúce sci-fi nápady parádny mimozemský zloduch... ..a vetu "Já přicházím v míru"...si pamätám dodnes ...a teda z nostalgie a dobrých spomienok na tento film dávam hviez koľko dávam ( ikeď ak by som to videl dnes jedna hviezda by bola asi navyše) ()

Shaqualyck

„Jdi do p*dele, vesmířane!“ aneb 80´s forever :-) Tak konečně v tom mám jasno. Dříve než se bělovlasý stratég Karel Brückner proslavil jakožto trenér naší kopálistické repre, zahrál si pod pseudonymem Matthias Hues nekompromisního meziplanetárního experta na narkotika, který za všech okolností přichází v míru a s rychlopalným kvérem v ruce:) Film má navzdory poněkud dementní zápletce rozhodně své kouzlo, dýchá z něj bezstarostný esprit osmdesátých let, akce má grády, na trhavinách se evidentně nešetřilo a hláškující Dolph Lundgren je se svou na hnědo obarvenou patkou prostě k sežrání. Z nostalgie za tři. ()

• Natáčalo sa od januára do apríla 1990 v Texase, USA. (m.a.t.o.)
  • Craig R. Baxley mal režírovať aj iný film o votrelcoch nazvaný Man to Man v produkcii Joela Silvera, ale projekt bol zrušený niekoľko dní pred natáčaním. Zahrať si v ňom mal aj Dolph Lundgren. (m.a.t.o.)
  • Matthias Hues nosil v roli zlého mimozemšťana boty které mu k jeho úctyhodné výšce 196 cm přidávaly dalších 7 cm. (POciSEM)