V Houstonu a okolí se začínají objevovat zavraždění lidé, jejichž smrt byla způsobena zatím neurčenou zbraní. Detektiv z protidrogového oddělení Jack Caine a jeho parťák Ray Turner mezitím už delší dobu pasou po drogovém dealerovi Victoru Manningovi. Jeho muži přepadli a zabili policistu ve federálním skladu důkazů a zmocnili se velkého množství heroinu. Následně způsobili výbuch, při němž zahynulo několik lidí. V baru má být ukradené zboží předáno kupci, za kterého se vydává právě Ray Turner. Dojde ale k přestřelce, zasáhnou neznámí muži a na místě zůstane několik mrtvých Manningových mužů a také Ray. Kufřík s drogami zmizel. Victor Manning je přesvědčený, že vše mají na svědomí policisté, a přísahá Caineovi pomstu... Caine je odhodlaný smrt svého parťáka pomstít a na partu Manningových „Bílých hochů“ si jaksepatří posvítit. Kapitán Malone mu představí federály, inspektora Switzera a zvláštního agenta Smithe, který s ním má spolupracovat. Smith pedanticky dodržuje všechny předpisy, takže se od Jacka diametrálně liší a zdržuje ho v práci. Jack používá své vlastní metody... Pitva mrtvých ukáže, že byli zabiti podivnou zbraní. Jack Caine brzy přijde na to, že se jedná o obyčejný disk. Jeho přítel, podivínský vědec Bruce, vysvětlí, že jde v zásadě o elektromagnet, který lze naprogramovat k pohonu tak, aby zasáhl lidskou bytost, jejíž tělo vyzařuje také magnetické pole. Ponechá si nalezený disk, aby ho mohl dále studovat. Ve městě jsou nacházeni další mrtví zavraždění stejným podivným způsobem: nejprve byli omámeni silnou dávkou čistého heroinu a pak jim vrah udělal otvor v hlavě... (TV Prima)

flanker.27

"Trochu jsem ti ho načal..." Film z víceméně stejné kategorie jako The Hidden, tedy akční horor o boji zlého a dobrého mimozemšťana na zemi, do kterého se zaplete i pozemská spravedlnost. Zde ovšem na rozdíl  od The Hidden zahyne mimozemský polda skoro na začátku a zbytek práce je pak na těch pozemských a FBI (která tu ovšem není právě sympatická). Co se týče hodnocení, Snaží se být temnější a osudovější, ale jinak je to spíš o bojových uměních a Lundgrenovi než o sci-fi. Jak si to pamatuju tak mě to jako kluka docela bavilo, ale žádný trvalejší dojem to na mě neudělalo. ()

ConanVJ

Já přicházím v míru, vyhrál jsem a mezitím spousta aaaaaaaaaa, uhhhhhh, uaaaaa - to jsou jediný výrazy a slova, který pronáší debil z vesmíru v podání Matthiase Huese coby ultimátního záporáka. Skvělá role. Tento filmek je klasická devadesátková béčková akčňárna, plná skvělých hlášek a pěkné akce (hlavně na konci). Dolphík je na stopě vrahů svýho parťáka a přitom vyfasuje novýho. Nejen ledajakýho parťáka, ale otravnýho z nejotravnějších kravaťáků z FBI, Smithe, který vše donáší svému nadřízenému. 70% filmu vám bude Smith opravdu pít krev. Filmek má pěkné tempo a vždy se u něj skvěle bavím. Hlášky znám už dávno na slovo, ale to mi vůbec nevadí, protože je to pro mě už zažitá klasika a jeden z nej Dolphíkových filmů. Dnešnímu publiku asi moc neřekne, ale nám pamětníkům VHSek od intersonicu vždy zvedne náladu. Za mě jasných 100% :) ()

Enšpígl

Dobře Dolphe vole, život se nikým nesere, tak proč by si měl mimozemšťan myslet, že on je vyjímka. Opravdu musím Dolphíka pochválit, pokud dojde na bitky nedává moc šancí a okamžitě šéfuje situaci. Film příjemně utíká, nuda nehrozí, hláškuje se, akční se, zkarátka jednoduchej, ale poctivej scífko - akčňáček z dob, kdy ještě akční filmy necenzurovali učitelé z mateřských školek. ()

Shaqualyck

„Jdi do p*dele, vesmířane!“ aneb 80´s forever :-) Tak konečně v tom mám jasno. Dříve než se bělovlasý stratég Karel Brückner proslavil jakožto trenér naší kopálistické repre, zahrál si pod pseudonymem Matthias Hues nekompromisního meziplanetárního experta na narkotika, který za všech okolností přichází v míru a s rychlopalným kvérem v ruce:) Film má navzdory poněkud dementní zápletce rozhodně své kouzlo, dýchá z něj bezstarostný esprit osmdesátých let, akce má grády, na trhavinách se evidentně nešetřilo a hláškující Dolph Lundgren je se svou na hnědo obarvenou patkou prostě k sežrání. Z nostalgie za tři. ()

PKD

Drogový dealer z kosmických dálav vs. božský šwéd no.2. jak mi ho překřtil kdysi kámoš na učňáku.;-) Ten 1. je Max von Sydow, pokud by vás to zajímalo, jakože ne.:) Majitel titulů z matematiky, fyziky a chemie na Královském Technologickém Institutu, zde sice ještě nevypadá tak úžasně drsně jako např. v Expendables a zde jsem si ho překřtil na Kena (nedivím se, že dělal modela:) ale ukáže zde i romantickou polohu (eeew:) a s přehledem nakope ufounský zadek démonickému Huesovi (když ten mimozemský polda, co po něm jde, žalostně selže a Cain to za něj musí řešiti) který sice tvrdí, že ,,Přícházím v míru´´ ale to je lež, jako věž. Možná, že by se to za celý film asi oposlouchalo, ale vždy mne mrzelo, že to zhruba od pol. přestane říkati a jde rovnou na věc. Pak tu též máme mimořádně ošklivého mr.MXYZPTLKa ze Superboye (nebo vůdce dětí z TOS dílu Miri, jak chcete) a hudbu od našeho ´´krajana´´ J.Hammera ml. Příjemná oddychovka, která si na nic nehraje a uplyne dřív, než stačíte říct...Lundgren. A ano, zákl. námět je sice možná ujetý a tak, ale jak píše kolega Flipnic, je rozhodně neotřelý a neokoukaný. V té době tedy určitě. A to se cení. ()

• Natáčalo sa od januára do apríla 1990 v Texase, USA. (m.a.t.o.)
  • Votrelcova zbraň je upravený samopal Calico M950. (m.a.t.o.)