V Houstonu a okolí se začínají objevovat zavraždění lidé, jejichž smrt byla způsobena zatím neurčenou zbraní. Detektiv z protidrogového oddělení Jack Caine a jeho parťák Ray Turner mezitím už delší dobu pasou po drogovém dealerovi Victoru Manningovi. Jeho muži přepadli a zabili policistu ve federálním skladu důkazů a zmocnili se velkého množství heroinu. Následně způsobili výbuch, při němž zahynulo několik lidí. V baru má být ukradené zboží předáno kupci, za kterého se vydává právě Ray Turner. Dojde ale k přestřelce, zasáhnou neznámí muži a na místě zůstane několik mrtvých Manningových mužů a také Ray. Kufřík s drogami zmizel. Victor Manning je přesvědčený, že vše mají na svědomí policisté, a přísahá Caineovi pomstu... Caine je odhodlaný smrt svého parťáka pomstít a na partu Manningových „Bílých hochů“ si jaksepatří posvítit. Kapitán Malone mu představí federály, inspektora Switzera a zvláštního agenta Smithe, který s ním má spolupracovat. Smith pedanticky dodržuje všechny předpisy, takže se od Jacka diametrálně liší a zdržuje ho v práci. Jack používá své vlastní metody... Pitva mrtvých ukáže, že byli zabiti podivnou zbraní. Jack Caine brzy přijde na to, že se jedná o obyčejný disk. Jeho přítel, podivínský vědec Bruce, vysvětlí, že jde v zásadě o elektromagnet, který lze naprogramovat k pohonu tak, aby zasáhl lidskou bytost, jejíž tělo vyzařuje také magnetické pole. Ponechá si nalezený disk, aby ho mohl dále studovat. Ve městě jsou nacházeni další mrtví zavraždění stejným podivným způsobem: nejprve byli omámeni silnou dávkou čistého heroinu a pak jim vrah udělal otvor v hlavě... (TV Prima)

dzira

Tak toto je nejlepší tečka za osmdesátkami. Přímo jejich esence. Je tam vše a navíc skvostný hudební doprovod Jana Hammera... ()

lennyd

Jack Caine (Doplh Lungren) je obyčejný Houstonský polda, který se ale díky své smůle na parťáky (moc rychle mu umírají), neustále pohybuje na hraně mezi pochvalou a vyhazovem. Nyní je zrovna na stopě překupníkovi drog Viktorovi Manningovi, když je jeho parťák i s tlupou mafiánů zabit neobvyklým způsobem - jako by rychle pohybující se CD disk všem prořízl hrdla. Cainovi je hnedkonc jasné (je prostě dobrej), že za vším stojí někdo z jiného světa, a Caine si do rajónu hned tak někoho nepustí - a nic na tom nezmění ani jeho nový parťák, agent FBI Laurence Smith (Brian Benben). Ale mimozemský drogový dealer se jen tak snadno nevzdá ... Další z mnoha a mnoha Lungreonových béček, nikterak nevybočujících z řady. I když je pravda, že oproti ostatním toto nebylo až tak blbé, nebyly zde žádné velké kiksy (v rámci žánru se dá překousnout i to, že poldové hnedkonc umí ovládat mimozemské zbraně, a naproti tomu mzákovi nedělá žádný problém automobilová honička). Takže na Lungrena docela dobrý, ale z globálního pohledu jen o něco málo menší sračka než zbytek jeho filmů... ()

ywo666

Film už hodne starý, ale v mnohých smeroch cool. celý čas ma premáhal pocit, že som ho už videl. Každopádne som sa celkom bavil, ale je to dosť lacné staré a občas odfláknuté. Vo svojej dobe to musel byť hit. ()

rockwoman

Vzpomínám si když jsem Temnýho anděla viděla poprvé jak mě tenkrát fascinoval Matthias Hues,byl tak krásně děsivej.Další z mých oblíbených ačňáků, který jsem si přehrávala ještě na mém starém dobrém videjku,budiž mu země lehká. Stejně jako v Zúčtování v Malém Tokiu i tady je Dolph Lundgren k sežrání! ()

noriaki

Dark Angel má všechno. Dokonce i prvky, bez nichž by se v klidu obešel. Připadalo mi to, jako kdybych se díval na filmový spin-off úspěšného sériálu. V příběhu se objevují postavy, které mají s hlavním hrdinou společnou historii a občas se připomene svérázný gang, příliš dobře propracovaný, než aby sloužil jen jako zdroj akčních scén. Díky tomuhle plasticky vykreslenému světu, svébytné atmosféře a skvělé hudbě Jana Hammera, přesahuje snímek svou béčkou kategorii. Dolph Lungren moc dobrých hlavních rolí neměl, ale tahle patří k jeho vůbec nejlepším. ()

PetrPan2

Zajímavé béčko z doby kdy byl Dolph ve vrcholné formě. Scéna kdy vetřelec s vesmíru přepadne, zdroguje hezkou, prsatou blondýnu aby jí pak prorazil lebku a vysál mozkomíšní mok... ta se prostě nezapomíná :o) ()

Všivák

Skvělý akční film, Dolph srší hláškami a vtipem, škoda, že už na to nedokázal v dalších filmech moc navázat. Mé béčkové srdce zaplesalo, ale absolutní endorfinová extáze to není. "Jsem týmovej hráč". "Jseš spíš týmovej sráč". ()

JohnSmith

Klasická béčková akční sci-fi. Kde že loňské sněhy jsou,takový filmy už se dneska netočej.Tehdejší Béčka vypadaj jako výkvět kinematografie vedle toho,co se točí dnes. ()

Diego

Je zajímavý sledovat, že čim novejsi komentar, tim vyssi hodnoceni :D Tohle neskutecna ptakovina, ale kdyz se to na konci zastavi u klasickyho buddy usmevu, rozjedou se titulky a osmdesatkovy song, tak si proste povzdechnete :D i love it ()

Castrator

Zlomek sekundy, Temný anděl, Predátor 2 a mnoho dalších, vše na jedno brdo. Držka z vesmíru si vybrala naši Zem, aby si tu udělala mejdan, při kterém mizí srdce, hlavy nebo celí lidé, a dvojka policistů v tom snaží držce zabránit, nejlépe když jí při tom nakopou prdel. Temný anděl je jedním z těch lepších filmů na toto téma a stejně jako dva zmíněné filmy rychle odsejpá a vzhledem k debilitě tématu i překvapivě baví. Pro nás starší jde o klasiku žánru začátku 90. let. ()

fefee

Klasická retrospektívka Dolpha Lundgrena z dôb VHS akčných béčok, pozoruhodne pozerateľná aj v súčastnosti ale nijak nepopierateľná svojich "nekvalít" 2tr. filmového žánru. (2,5*) ()

VanTom

Typickému sci-fi akčňáku (nějak se zdráhám napsat "béčku") přelomu 80.-90. let dominuje nejen mladý tvrďák Lundgren, ale zejména dvojice výrazných mimozemšťanů se svojí zbrojní výbavičkou (matně si na ně (ni - vraždící disk!) z dětství vzpomínám). "Predátoří" krimi zápletka se sice s logickými detaily nemaže, nicméně parťáci se provokují-hláškují vydařeně a aut tu vybouchlo opravdu hodně. :-) ()

J.Lajner

Dvoumetrový albín z vesmíru, co lidem píchá syntetický herák, pak z nich vysává endorfin a na ruce nosí smrtící rychlopalný CD-metač. To zní jako čirá esence toho pravého sci-fi ducha pozdních 80' let. Ještě aby ne, když kormidlo suverénně třímá drsný polda v podání Dolpha Lundgrena, který kromě hlášek rozdává i frajerské karate kopy. Mezigalaktický dealer to tedy rozhodně nebude mít jednoduché, neb Dolph nemá se šmejdem z vesmíru žádné slitování.  Béčkař Craig R. Baxley, kterého proslavila akční jednohubka Action Jackson (1988), přichází s nenáročnou sci-fi jízdou, slušnou akcí, triviální zápletkou, brakovým rámováním a ikonickým záporákem s tváří Matthiase Huese. Tento levný hybrid dvou divácky vděčných žánrů, celkem zdařile osciluje, mezi přílivem četných explozí a pochmurných sekvencí na hranici hororu. Postavy jsou přímočaré a drží se klasických klišé, typických pro dané žánrové spektrum. Je tu vyšetřování, trocha vědeckého tlachání, arogantní policejní šéf, který řve na své podřízené a stylově zosobněné zlo z vesmíru. Temný anděl je prototyp, poskládaný z náhradních dílů a žánrového šrotu. Díky odlehčené režii, sympatickému obsazení a faktu, že se nebere moc vážně, nabízí pohodový výlet do zlatého období akčního a sci-fi žánru. ()

bizz_mjc

Strašný béčko samozřejmě, ale klasika z dětství, co po letech vyvolá úsměv, ale stále je tak ňák debilně cool. ()

blackJag

Ve své době to v Cinemě dostalo myslím 20%. Už tenkrát mě to překvapilo a v podstatě překvapuje dodnes, protože toto béčko patří rozhodně k tomu nejlepšímu, co Lundgren natočil a pořád se na to dá dívat i dnes (kdy jsou možnosti filmařů úplně někde jinde a přesto v tomto ranku vzniká tolik horších filmů, že se jeden nestačí divit). A zápletka o mimozemském drogovém dealerovi se smrtícím diskem není k zahození, takže to, co je dnes ve filmu hlavně k smíchu, to je ta otřesná ženská móda a ondulované účesy, jinak fakt super. 70% ()

Kosmik 1

"Já přicházím v míru." S tímhle "mottem" vraždí vysoký blonďatý "Anděl" z cizího světa. Po něm však jde další mimozemšťan (aby to neměl tak jednoduché) a oba dva mají parádní bouchačky s nekonečným zásobníkem. Ten zlý má dokonce něco jako vraždící CDčko, no neberte to. Do toho Doplh Lungren jako policajt, který toho blonďatého parchanta nahání spolu s tím dobrým ufounem. No prostě zápletka jako hrom a mě jako malého kluka to tenkrát děsně bavilo. Caine: "Skvělá práce Smithsi. Jak se vlastně jmenuješ křestním?" Smith: "Laurance, přátelé mi říkají Larry." Caine: "Aha, skvělá práce Smithsi!" Z nostalgie 75%. ()

mirec88

Zábavné akčné sci-fi béčko, ktoré má vynikajúce hlášky, skvelý humor a skvelého záporáka s bielymi vlasmi a očami. Film na jedno nenáročné pozretie. ()

m.a.t.o.

„Fuck you, spaceman!" Po scenáristickej stránke je to samozrejme demencia jak traky, ktorá sa snažila zviesť na terminátorskej vlne, no akonáhle sa o slovo prihlási akcia, je to už iné kafe. Až sa mi nechce veriť, že kedysi sa takéto žrádlo dalo natočiť za smiešnych 7 mega. Objektívne by to bolo maximálne na dve hviezdy, ale za suprovú akciu, akú v súčasnej kinematografii už (asi) neuvidíme si film jednoznačne zaslúži vyššie hodnotenie. 55 % ()

jefff

Kapička originality v moři průměrnosti. Tak by se dal označit v souhrnu tento film. Lundgren jako vždy hraje bídně a s ostatními herci je to podobné. ()

ssfan

Tento snímek tady všichni řadíte mezi to lepší od Lundgrena, ale já v Temném andělovi vidím jen další průměrné béčko z přelomu 80. a 90. let. Atmosférou to trochu připomíná prvního Terminátora, ale kvalitou je to o dvě třídy hůř. Ve své době bych tomu dal možná tři hvězdy, ale v roce 2009 už to fakt je hodně velký podprůměr. Bitky hloupočké, stejně jako celý příběh filmu. 40% ze soucitu. 58% je určitě přehnaných. ()