Režie:
Václav KrškaKamera:
Ferdinand PečenkaHudba:
Jiří SrnkaHrají:
Zdeněk Štěpánek, Zdeňka Baldová, Dana Medřická, Jiří Plachý st., Eduard Cupák, Blanka Waleská, Václav Vydra ml., Eman Fiala, Helena Krtičková (více)Obsahy(1)
Jeden z mála dokladů, že i v tuhých 50. letech vznikaly jiné, apolitické filmy, byť z dnešního hlediska možná zcela vyšeptalé, s teatrálním přednesem. Fráňa Šrámek poskytl námět k nostalgickému ohlédnutí dávných spolužáků na jednom abiturientském sjezdu, kteří zjišťují, jak jim život neplodně proklouzl mezi prsty. A ani nemají šanci vymanit se z maloměstského sevření. (oficiální text distributora)
(více)Hrají
Zdeněk Štěpánek
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Malér (1965) (TV film)
Císařův pekař - Pekařův císař (1951)
Lucerna (1967) (TV film)
Zdeňka Baldová
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Škola základ života (1938)
Eva tropí hlouposti (1939)
Roztomilý člověk (1941)
Dana Medřická
Československo
Nejlepší filmy:
Kočičí hra (1982) (divadelní záznam)
Sňatky z rozumu (1968) (seriál)
Půlpenny (1974) (TV film)
Jiří Plachý st.
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Císařův pekař - Pekařův císař (1951)
Krakatit (1948)
Daleká cesta (1948)
Eduard Cupák
Československo
Nejlepší filmy:
Tažní ptáci (1983) (TV film)
Kladivo na čarodějnice (1969)
Sňatky z rozumu (1968) (seriál)
Blanka Waleská
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Kladivo na čarodějnice (1969)
Jak vytrhnout velrybě stoličku (1977) (TV film)
Alexandr Dumas starší (1970) (seriál)
Václav Vydra ml.
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Dobrý voják Švejk (1956)
O věcech nadpřirozených (1958)
Přítelkyně pana ministra (1940)
Eman Fiala
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Byl jednou jeden král... (1954)
Limonádový Joe aneb Koňská opera (1964)
Dobrý voják Švejk (1956)
Helena Krtičková
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Měsíc nad řekou (1953)
Z mého života (1955)
Kde řeky mají slunce (1961)
Světla Svozilová
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Sňatky z rozumu (1968) (seriál)
Dobrý voják Švejk (1956)
Hrdinové okamžiku (1961) (seriál)
Ela Poznerová
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Romeo, Julie a tma (1959)
Chudá holka (1929)
Jejich den (1962) (TV film)
Antonín Kandert
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Čapkovy povídky (1947)
Neviditelný (1965) (TV film)
Šťastnou cestu (1943)
František Kreuzmann st.
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Lišák Pseudolus (1960) (TV film)
Cesta do hlubin študákovy duše (1939)
Škola základ života (1938)
Vojta Novák
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Cesta do hlubin študákovy duše (1939)
Hotel Modrá hvězda (1941)
Valentin Dobrotivý (1942)
Marie Rosůlková
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Charleyova teta (1969) (divadelní záznam)
Spalovač mrtvol (1968)
Sňatky z rozumu (1968) (seriál)
Marta Májová
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Škola základ života (1938)
Eva tropí hlouposti (1939)
Daleká cesta (1948)
Gabriela Bártlová-Buddeusová
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
„Pane, vy jste vdova!“ (1970)
Tři přání (1958)
Máte doma lva? (1963)
Antonín Soukup
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
U pokladny stál... (1939)
Císařův pekař - Pekařův císař (1951)
Dobrý voják Švejk (1956)
Rudolf Walter
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Měsíc nad řekou (1953)
Stříbrný vítr (1954)
Z mého života (1955)
Martin Skyba
Protektorát Čechy a Morava
Nejlepší filmy:
Měsíc nad řekou (1953)
Mladá léta (1952)