Švýcarák

(festivalový název)
  • USA Swiss Army Man (více)

Hank (Paul Dano), muž vysazený na ostrově, najde na pláži ležící mužské tělo (Daniel Radcliffe). Rozhodne se použít jej jako „pomůcku" při plavbě na pevninu. Když se ale ukáže, že dotyčný muž není zcela mrtev, Hank mu pomůže a spřátelí se s ním. Jeho prostřednictvím se opět seznamuje se světem, jenž na něj čeká... (mac000)

Asmodin

Zvláštní, tenhle film mi i přes některé nechutnosti nepřišel jako nekoukatelný nebo nic neříkající (viz Padesátka - ta je o ničem, a Buchty a klobásy - ty jsou nechutný). Zaujala mě hned ta scéna kdy si Dano osedlal smraďocha Redcliffa a zajímalo mě jestli film bude zaměřený na boj o přežití, sci-fi nebo stírání homofobních představ. Film se ale vydal vlastní neuvěřitelnou cestou a snad nejenom mě donutil k přemýšlení, co nám asi tvůrci chtěli sdělit. Pokud se tedy oprostíte od toho co vás ve filmu pohoršuje zbyde vám příběh o přátelství, kutilství a hledání smyslu života. ()

Milodar

Není to nejdokonalejší film ve svém žánru, ale tu originalitu musím ocenit. Navíc některé scény jsou opravdu dobře udělané, má to spád, pořád se objevují nové zápletky a překvapení. Občas je to hodně přes čáru toho, co je považováno za vhodné. Člověk místy neví, zda se má smát, nebo plakat, zda je to dobré nebo trapné. Za mě spíš víc vtipné a dobré. ()

zelvicka.

Radcliffe teda nic extra nepředvedl, mrtvolností obličeje mohl suplovat Kristen Stewart (tato věta obsahuje prvky ironie). Původně jsem myslel, že se bude jednat o sérii scének, nicméně film byl ještě šílenější. Naštěstí od začátku bylo jasné, že rozhodně nepůjde o vážnou notu, takže v sále bylo ticho málokdy. Ostatně co čekat od režisérů tohoto, když si vezmou jako téma život, lásku, osamění a prdy. ()

NaughtyKoopa

Jestli znáte videoklip "DJ Snake,Lil Jon - Turn Down for What" pak přesně víte v jakém stylu se tahle šílenost ponese. Stojící a hýbající se péra, prdění, konverzace týkající se sexu... Tohle vše na první pohled tvoří jádro filmu, ale v úplném středu naleznete film se srdcem, film o přátelství, které dokáže během té nechutnosti a morbidity i dojmout. Pokud vás tento typ humoru nebere, pak vás nebude bavit ani Swiss Army Man. Já jsem se pekelně bavil stejně jako ti další perverzáci ve Velkém sále. (51. KVIFF) 85% ()

Milky.

Tohle bylo prostě....jiné. Tak fest jiné....nemůžu prostě dát jinak než 5. Ten film mě chytl, ten film se mě dotknul a prostě málokdy jsem emocionálně po filmu takhle v pytli jako po tomhle. A nebojte se toho...dost jsem se i nasmál. EDIT: Po druhém shlédnutí bych nejradši dal 6*. Druhé shlédnutí je oproti očekávání daleko lepší. ()

bobstock

Zapomeňte na Toma Hanske a jeho kulatého imaginárního přítele. Mladý trosečník Hank chce již zoufale skončit svůj život oprátkou, aby jednou provždy vydechl a pustil vlastní výkaly ve spojení s věčností oceánu a vesmíru, když v tom moře vyplaví prdy nafouklou mrtvolu, která navždy změní osud zoufalého samotáře. Začíná cesta k civilizaci, životu, sebepoznání, úvahám o míchání lidských hoven, láskám k cizím, vdaným ženám a masturbací v děku vlastní matky. Sílu příběhu dává neskutečně sympatický Paul Dano a jeho rozkládající se kolega Daniel Radcliff, který touto velmi náročnou rolí, pohřbil celou svoji kariéru slavného kouzelníka z Bradavic a možná i kariéru Leonarda Dicapria. Film je zážitek, který vám díky obrovskému nadhledu Daniela Scheinerta, Dana Kwana a jejich týmu, na chvíli zůstane v hlavě. Poděkování si zaslouží i Cotton Eye Joe a John Williams, protože kdo nezná Jurský Park, ten jako kdyby neexistoval. :) 80% ()

cingi.t

Bože môj. Sú filmy, na ktoré potrebujete trošku odstup, aby sa vám dostali pod kožu. Potom sú tu také, do ktorých treba dospieť, aby nám niečo dali. Existujú aj také, ktoré pochopíš, keď si šľahneš niečo do žily. Každý má svoj význam. Toto nemá absolútne žiaden význam. Od začiatku do konca som nechápala, či toto mysli tvorcovia vážne alebo len na konci bude krátka dokrútka o tom, ako autor tejto totálnej kraviny nevie, čo so životom. Toto je tak zlé, že nieže nechápem, čo je na tom vtipné, ale nechápem ani to, že niekto iný sa na tom dokáže zasmiať a to poznám veľa divných ľudí s rôznymi poruchami a fetišmi. Snaha o originalitu tu prekročila všetky hranice a dostala do úplnej absurdity, ktorá bola len plytvaním peňazí producentov a taktiež mojim časom. 1* je len za to, ako urputne sa Radcliffe snaží zbaviť svojej nálepky najznámejšie kúzelníka, a to hrá „len“ mŕtvolu. ()

Maryinka

Když si začínáte myslet, že jste už viděli vše, tak se objeví Švýcarák. Horký kandidát na nejšílenější film ze všech, které jsem měla kdy možnost zhlédnout. Ale líbil se mi a bavil mě, to jo. ()

dee.n

Vzhledem k tomu, že v poslední době hodnotím filmy podle toho, jestli mě baví, nebo ne, tenhle na víc než tři hvězdy nedosáhne a to asi taky proto, že jsem až moc hodná a navíc mám ráda Daniela Radcliffa. Film se neskutečně táhl a neshledala jsem na něm nic, co by pro mě bylo zajímavé, objevné, obohacují. Snad v momentě, kdy se dostavili do civilizace to začalo být zajímavé, ale to naprosto zničil samotný konec filmu. Takže never more! :) ()

Furmi

Ok tak toto označujem za najpodivnejší film ktorý som videl za posledný filmový rok 2016 a absolútne netuším čo si o ňom myslieť. Hodnotením hocičo medzi odpadom! až 5*. Volím strednú cestu a dúfam že sa z tohto psycha rýchlo spamätám. ()

Copcorn

Za mne nejlepší festivalový film v Karlových Varech 2016. Daniel Radcliffe se mi již nespojuje s malým brýlatým klučinou s hůlkou v hábitu, ale s bezvládným bledým Mannym. Jak již název napovídá Mannyho tělo najde užitek téměř ve všem stejně jako švýcarský nůž. Tento film srší humorem a má takový spád, že za chvíli zíráte na závěrečné titulky s otevřenou pusou. Když už jsme u ukončení. Konec byl pro mne silně emotivní a celkově podtrhl film tak skvěle,že jsem byl neuvěřitelně nadšen. ()

Blueeyes

To je ale děsnej bizár, tehleten Švýcarák. Ocení ho jen velmi malá skupina diváků. Dost možná ho oceňuju skoro jen já. Ale upřímně, pro švýcaráky jsem měla vždycky slabost.  Ne, vážně, v traileru se píše - nic podobného nikdy neuvidíte. Souhasím a nevím jak lépe to popsat.  Pro mě je to jeden velkej úlet, úlet o naději a fakt zvláštním přátelství. ()

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz