„Čtyři vraždy stačí, drahoušku“

• angličtina Four Murders Are Enough, Darling
TV spot

Učitel Georg Camel ze Springtownu marně usiluje nejen o pozornost žáků k veršům Shakespeara, ale také o pozornost šéfredaktora místního časopisu k básním, které píše. Rád by upoutal i redaktorku společenské rubriky Sabrinu. Vše se změní, když u dveří do bytu najde mrtvolu doktora Portera, otráveného lupiči kvůli šeku na milion dolarů. Nechápající učitel se nečekaně ocitá uprostřed bláznivého boje o peníze, který svádějí gangsterská banda ze San Boniga, v čele s Josém Antoniem a michiganská banda, kterou vede mladá Kate Draixová. Obě jsou přesvědčeny, že George má šek a snaží se ho získat. Obě za něj zaplatí kauci, když ho policejní komisař Brooks zatkne a obviní z vraždy. Muž je sice na svobodě, jeho trable však teprve začínají. V domě, ve kterém bydlí, se totiž ubytují členové obou gangů. Učitel si zatím užívá nečekanou popularitu vraha. Všichni ho znají, někteří se ho bojí, někteří si ho začali vážit a Sabrina, která ho dosud přehlížela, je jím okouzlena. Jenže praktiky padouchů jsou značně nevybíravé, a tak téměř kdykoli otevře dveře, vypadne z nich nějaká mrtvola. Do městečka se mezitím sjíždějí policejní posily a zabijáci. Ti se postarají o dostatek mrtvol, které mohou být připsány na vrub nic netušícího učitele. (TV Nova)

Suchoš

Na tuhle výbornou českou komedii jsem se koukal po docela dlouhé době, a přestože již od dob mého dětství ztratila trochu ze svého kouzla, rozhodně vás nezklame a náramně pobaví. ()

lapatata

Můj nejoblíbenější český film. Výborná parodie se skvělým vtipným a zároveň vkusným humorem, tedy něčím, co v porevolučních českých filmech žalostně schází. Oceňuju také skvělé herecké výkony - nemá smysl jmenovat, protože opravdu všichni herci jsou naprosto vynikající. ()

LOVE VOLE

Závěrečná honička v autech a rvačka v koupelně nemají chybu a obdoby. Hlášek už tu bylo vyjmenováno dost, ale i tak jich ještě zbývá pěkná řádka, mě spolehlivě rozesměje Jarda Moučka coby ostrý gangster s jeho prohlášením - jsem vyučen krejčím ve Vídni! ()

ydenbroy

excelentní komedie, která si utahuje ze všeho a ze všech. herci se ve filmu neskutečně vyřádili, neuvěřitelná souhra. ()

karel63

pokračování příště... to je na konci filmu, ale žádné nepřišlo a žádné ani nepřijde. Toto je kultovní film, který nemá obdoby a mít nebude. Geniální. ()

Felliniclub

Jak známo, my jsme všichni GO-GO a ručník končí. Vraždící monstrum, učitel George Camel (Lubomír Lipský), je tak trochu duchovním bratrem Jáchyma Hoďhodostroje. Osud jim prostě přeje. Působí jako katalyzátory dění a v Camelově případě tak dojde k rozsekání hned dvou mafiánských band za účasti hromady ručníků a krabice mýdla. Přízeň krásných žen zaručena. Bytná paní Rosůlkové je skvostem a korunou filmu, neboť nakonec, ať děláte, co děláte, mýdlu a ručníku neuniknete. Závěrem snad jen - VZZZZZZ --- BANG --- BANG. ()

solver

Toto dílo mi připadá jako nejlepší český film všech dob. Nějaký S tebou mě baví svět (komedie století) vedle něj úplně bledne. ()

Otan

Snad typická ukázka soc.komedií,kdy se tvůrci velice zdařile vyhnou všemu co jinak té době bylo poplatné.Tento film mě zatím nikdy nezklamal,zřejmě pro skvělí výkon drtivé většiny herců,pro mne především Josefa Kemra. ()

2sistem

Jeden z nejlepších českých režisérů. Zábavná krimikomedie s komiksovým nádechem. Výborný herci, výborný film. ()

iveta234

Lubomír Lipský a Jiřinka Bohdalová prostě září vždy a všude....není co dodat, prostě nádhera, super kouknutí. ()

jarynzlesa

Nadčasová komedie s těmi nejlepšími herci své doby. Parodie na bondovky v českém komiksovém vydání. U tohoto filmu se budete bavit i po desátém shlédnutí. ()

Rotsby

Bing, bang, bam! Tuhle komiksovku muzu! Dal bych pet hvezd, kdyby mi neprislo, ze to ke konci ztratilo na zabavnosti. ()

boudic

Podle mne nejlepší Lipského komedie, dokonale napsané, dokonale zahrané, k tomu kulisy ve stylu amerických interiéru té doby. Svým způsobem nejlepší česká crazy-komedie. ()

Retro biják 60. – 90. let

Retro biják 60. – 90. let