Keď ku koncu služby pätica mužov zákona posedáva v jednom z menších podnikov, ani vo sne by ich nenapadlo, že ich spiatočná cesta na základňu sa výrazne skomplikuje. Z vysielačky sa totiž znenazdajky ozve jedna z hliadok, ktorá žiada o pomoc pri preverení známej adresy, o ktorej medzi ľuďmi traduje množstvo strašidelných historiek. Napriek tomu, že sa ani jednému do danej akcie nechce, osud to zariadi inak. Po nešťastnej nehode neďaleko tajomného domu neostáva skupinke policajtov nič iné, ako splniť svoju úlohu. Tentoraz sa však stretnú s protivníkom, na ktorého výzva "v mene zákona" určite platiť nebude! (*CARNIFEX*)

SeBig odpad!

Odporná sračka, která kazí význam slova žánru horor. Tohle není horor. To natočil nějakej uchyl, co má v hlavě asi totálně nasráno. Parta taliánských fízlů jede na zátah do nějakýho starýho hauzu, kde si je (až na konci) podá nakej gándhi glum a dělá s nima různý, hnusný prasárny. Já snesu krev a gore, ale tohle prostě je film od nemocnýho dementa. ()

rollman1

Turci tentokrát nestojí za pultem aby nám připravili náš oblíbený kebab, ale stojí za kamerou a pocty jsou spíš negativní než pozitivní. Proč? Protože prvních 50 minut se seznamujeme s postavami, o kterých stejně ani potom nic nevíme a zbytek filmu, ač atmosféricky to není úplně zlé, taky nepředvede nic, co by mě položilo na má chlupatá záda. Gore taky není bůhvijaké a klíč zapíchlý v hlavně hlavního bosse(BOŽE, TO BYLA DRŽKA) mi spíše přišel jako vtip. Celková pointa je velice předvídatelná a ke konci už jsem se spíše trápil nudou. Takže sečteno, podtrženo. 50 Minut nic, 40 minut menší nic s dávkou hnusu a atmosféry. To bych radši dal ten kebab. ()

Morholt

Upřímně řečeno příliš jsem nechápal, na co se to vlastně koukám, ale pokud bych z toho měl vypreparovat nějakou kostru, tak by to asi bylo "fízlové jdou do pekla". Jako stylovka by se mi to i zamlouvalo, atmosféra by byla a nějaké to gore se taky našlo, ačkoliv bych ho uvítal víc. Nicméně absence nějaké výraznější dějové linky filmu strašně scházela a zmíněná pozitiva nebyla zase až tak pozitivní, aby jí dokázala zcela nahradit. Průměr. 50% ()

maddy

Ak má pamäť neklame pravdepodobne moje prvé stretnutie s tureckým hororom. Nie s tureckým filmom ako takým, ale vyslovene žánrom horor. Je však možné, že tie predošlé turecké pokusy boli tak márne a zabudnuteľné, že som ich radšej nadobro vytesnil z pamäte. A v prípade Baskin tak urobím určite tiež, pretože toto bol skutočne HOROR, avšak nie v tom pozitívnom slova zmysle. Dokonca v tomto prípade výnimočné súhlasím do posledného slova s komentárom verbala, aj tým ako tie svoje komentáre píše, i keď mne tento štýl vyjadrovania nie je blízky. To nadšenie pár hororových expertov z CSFD, ktorých hodnoteniach a komentáre pravidelne sledujem v prípade Baskin skutočne nechápem. Pre mňa to bol akurát tak turecký nezmysel, kde sa dobrú hodinu absolútne nič nestane, iba partia tureckých polišov do nekonečne kecá prihlúple žvásty (napríklad sa dozvieme, že jeden z nich pretiahol she-male, čo je fakt veľmi hodnotná informácia) a v druhej polovici so vstupom do pekla sa tam preleje pár tekutín krvi a to je celé. Nemá to žiadnu poriadnu story, scenár, ani vizuál, dokonca ani gore nie je nič extra, nie je to nijako znepokojujúce, atmosférické alebo napínavé, jednoducho nič. A navyše to ešte skončí tak priblblo že až. Hľadať za tým niečo viac, nebodaj nejaký art? Ale prosím vás! Chápem ten „art“ napríklad v prípade hororu The Witch, ale Baskin nemá s artom ani vzdialene nič spoločné. Uznávam a rešpektujem, že každý má iný vkus, ale v prípade Baskin skutočne nedokážem pochopiť akékoľvej nadšenie. CELKOVO: 1* (2/10) ()

topi

Turci jedou!! Pro mne obrovské překvapení! Určitě to chce zkouknout ještě jednou, protože je to docela psycho. Každopádně jako horor Baskin funguje na sto procent. Napínavé a temné s výtečným vizuálem a nápaditou kamerou, která hraje fakt velkou roli. Vše umocňuje temný soundtrack, který ve scéně vydloubávání očí použije i kultovní motiv z filmu Cannibal holocaust. Velmi působivé!! Něco málo k ději : parta policajtů dostanou hlášku, aby vyšetřili událost v jednom starým baráku, kde se začnou dít podivné věci... ()

stuntmanMIKE

Horor ? Thriller ? Skor by som to zaradil do dokumentarneho zanru z cyklu Transitom cez Turecko. Ked uz je ta nova doba...Europu zachranuje turek, tak som si aj vacsi optimista povedal, ze skuknem nieco, co mi prezradi co to o tom multikulturalizme. A nebol som veru sklamany. Naplnilo to moje ocakavania do bodky. Bolo to inteligentne az strach....dokonca som sa dozvedel aj nejaku tu novinku, o ktorej som sice tusil, ale az teraz sa to oficialne potvrdilo. Hovorim o strate panictva bezneho moslima v najblizsej biofarme. Co je vsak dolezitejsie k pointe celeho filmu som sa nedopracoval (myslim, ze vzhladom na hodnotenie tunajsej elity som sa ani nemal), cele to malo zmysel ako integracia ciganov a veru to nezachranil ani Vin Diesel v ulohe hlavneho zaporaka. ()

TheDon

Trailer slibuje libovou procházku krzevá turecký inferno. Bohužel zůstalo jen u slibů. Pětice zoofilních policistů se žene v tisíc let starým transitu, popěvujíc si Tarkana, vstříc nočnímu případu. Nechci moc spoilerovat, jen prozradím, že na ně čeká dvojče Vina Diesela s neuvěřitelnou skoliózou. Ale abych jen neplival, musím vypíchnout obě oči za hustodémonskou atmosféru a za baterkovanou, která mohla být trošku víc využitá k nějaké krvavé lekajdě. Nebyla. Enyvej to nebylo úplně debilní a s gore bych klidně i daleko víc přitvrdil. I tak mi z toho vychází silná troječka. 60% P.s.: všichni se třepou na Magi, já to očekávám s despektem, protože jak je někde napsaný jméno Baldwin, tak to nikdy nevěstí nic dobrýho...(naštěstí to trochu vyvažuje to první jméno...Madsen) ()

honajz2

HOROROVÝ VÝBĚR, ZEMĚ Č.41 - TURECKO - Can Evernol je turecký Panos Cosmatos, lepšÍ přirovnání pro něj nemám. Sice na tom vizuálem není až tak, ale stejně jako on mu podřizuje naprosto všechno, tudíž berte nebo nechte být. Mě tenhle styl moc nesedí a pouhé opájení solidní výpravou, hezkými barvičkami (a dobrou prací s nimi) a neustálým duněním mě bralo jen v pár scénách, nejvíc ke konci při tom rituálním masakru, kde jsou zdařilé gore scény, ale zbytek filmu mě nechával chladným. Přičemž bych ho hodnotil výš, protože občas z něj vzejdou skvěle vystavěné a působivé scény, ale vadí mi, že ze slibného námětu vylezla jen unylá báchorka bez jakýchkoli příčin a hlubšího propracování scénáře. A stejně jako u Cosmatose si z toho časem vybavím jen výraznou výpravu, ale nic víc a nejspíš ani nic moc konkrétního. Určitě mě ale zaujalo, v jistém slova smyslu, jak i sem pronikla typická turecká pomalost a i tenhle horor svým tempem nikam nespěchá - oslovit mě vše ostatní a měl bych z toho upřímnou radost. Takhle to musím ocenit jen objektivně. Lepší 2* ()

Rodriguez

Velmi zvláštní horor, který se rozjíždí až od poloviny filmu. Od té chvíle si budete přát, aby ten popcorn někdo snědl za Vás! 50% ()

dubinak

Na Baskin jsem se těšila jako kdysi v dětství do pouťového domu hrůzy. No tak jsem zase rychle vystřízlivěla. Děj mi přišel opravdu totálně o ničem, zajímavé to začalo být až od čtyřicáté páté minuty a zase to rychle přešlo. Co můžu pochválit jsou kostýmy a masky, se kterými si bylo očividně vyhráno, ale to přestárlé mimino bych vyškrtla. Nemůžu říct, že se mi turecká představa pekla nezamlouvala, beztak to prostě fakt mohlo mít lepší myšlenku, lepší spád. Z tohohle se postupem času stal hororový brak s dobrou hudbou podobné It Follows. A ten závěr si taky mohli nechat. A mimochodem, Turci mají fakt nechutnej smysl pro humor. ()

PavelVanekArt

,,Peklo není nikde pod námi. Každý si ho neseme v sobě." Na tenhle nezávislej nízkorozpočtovej flák syrovýho masa jsem se těšil jak žid na chanuku. Originální námět, temné zpracování, praktické efekty, Turecká filmařina a znepokojivé scény. To všechno tam je. Ale tak na 50%... Skupina čtyř policistů na noční směně dostane hlášení, že v jisté oblasti došlo k nepokojům a je potřeba posilu. Policisté Arda, Yavuz, Apo a Remzi se tedy vydají na místo, které je však už delší dobu opředeno tajemnou legendou. Pokud si některý z nich do osudné noci myslel, že zná pojem peklo, tak teď ho pozná i z pravé podstaty. Partička policajtů vstoupí do samotného pekla. Celkem jednoduchý, ale sakra originální motiv. Už od první scény se buduje solidní napětí a to drží a drží... dokud se nerozplyne. V půlce filmu jsem začínal pociťovat jak atmosféra slábne a napětí se vytrácí. Na konci už nic z toho takřka neexistovalo, což je obrovská škoda a jedno z největších negativ. Fakt obrovská škoda. Co mi ještě nepohladilo zvrácenou dušičku tak to, že se to do půlky táhne jako smrad (kvůli již zmíněnému napětí) a od půlky to zase rychle uběhne. Pravdou jest, že první půlku se buduje sakra solidní tísnivá atmosféra turecké oblasti uprostřed prdele světa, temné povídačky, divné chování obyvatel a naprosto dechberoucí detaily, které atmosféru tak moc zahušťují, že to bylo na erekci (satanistické předměty a celkové pomrkávání na solidní kostýmy a rekvizity). Do toho se tam míchá i trocha té fantasmagorie. V druhé půlce to začíná ale hodně ubírat na atmo a na napětí. Přitvrzuje se však na démonickém ztvárnění brutality (živé mrtvoly v pytlech), utrpení (porcování), scenérii (místnosti pokryté... asi hovny) a maskách. Ty masky... špičková práce. Po technické stránce je film vysoko nad průměrem. Kamera hezky využitá, střih klasicky hororový (nebojí se ukázat něco víc), hudba doprovodně temná a neklidná a herci makali jak měli. Se scénářem se moc asi dělat nedalo (původně měl být Baskin jen short film) a něco se tam prostě vecpat muselo. Lehkým plusem na umírajícím konci je... takovej liliput. Nevím kdo to byl, ale na Ďábla bych nesázel, spíše nějakej fanatik. Je tohrozná turecká tlama a seděl tam jak hrnec na prcinu. Suma sumárum, když tak přemýšlím, tak jo, stálo to čekání za to. I když jsem čekal maličko víc ohledně samotného pekla, gore a neklidných momentů. Dalo se z toho vytřískat o něco víc. Za techniku, masky a temnou první polovinu dávám 4* a.k.a 70%. ()

Aargh

Slušný námět, zajímavé prostředí, většinou dobrá hudba, dobrý twist na závěr. Ale špatná režie, špatní herci, špatná kamera a hrozně pomalé tempo. Když konečně dojde na nějaký horor, působí to amatérsky až směšné. Aby ne, když záporáka uděláte z tureckého Jirky Krytináře. ()

Sfinkter

Dle zdejších vyjádření jsem čekal spíše amatérský brak, ale návštěva pekla v tureckém podání je poměrně silným zážitkem. Své mouchy má a nechutností pár lidí odradí, ale jako morbidní alegorie úpadku film funguje. Obzvlášť u tohoto snímku je dobré se předem seznámit se záměry a myšlenkovým podkladem tvůrců, jinak může mnoho věcí vyznít extra samoúčelně - a je pravda, že některé scény jsou velmi nechutné. ()

TKKMR

Úchylné a zvrhlé, ale nesprávnym smerom, postavy v podaní tureckých hercov sú necharizmatické a sotva zapamätateľné. Ak má však niekto náhodu náladu pozerať sa na pospevujúcich tureckých bachráčov, tak nech sa páči... ()

bizz_mjc

Asi bych si měl tu čtvrtou hvězdu ušetřit, protože skoro první polovinu jsem jen čekal, co z toho vzejde, ale pak Baskin dostane grády a... atmosféra mě úplně pohltila (plus parádní masky a výprava - tady je z režie cítit fanoušek žánru), i když je skoro prosta nervy drásajícího napětí a originalitou to tu také neoplývá. Nicméně i tak těžce přemýšlím, kdy jsem za poslední dobu viděl lepší okultní vejškrabek. Další plusy za určité surreálno a mysteriózno i trochu toho gore a sexu. Komu se líbil Seventh Moon nebo má rád Zombieho filmy, neváhejte. ()

666Carnage

Turecký gore horor, který má co nabídnout. Sice se ze začátku trošku nudíte ale pak si Vás film vtáhne a má super atmosféru a rozhodně kdo nemá žaludek na gore ve stylu střeva, sra*ky a litry krve, tak ruce pryč. Nemá to nijak zvláštní příběh ani vysvětlení ale rozhodně by na to měl mrknout minimálně fanoušek hororu. Za mě příjemné překvapení potom všemožným patoku co teď leze ven a spatřuje světlo světa. 75% ()

Corpsegrinder

Většinu času jsem z toho filmu měl dojem starý Itálie maskovaný za Turecko a myslim že nebudu sám, barvy v hodně záběrech tvoří takovou tu klasickou italskou hororovou atmosféru a samotnej námět k tomu taky nemá daleko, vše podtrhuje naprosto luxusní hudba kterou má na svědomí Ulas Pakkan ve spolupráci s Volkan Akaalp kterej dělal muziku už do předchozího stejnojmennýho kraťasu. Rozhodně se nejedná o film kde budete vyplácaný z toho jak krásně je to natočený a sednete si na prdel z hereckejch výkonů, paradoxně je ten film dost nepříjemnej a stupňuje se to až do konce kde z toho kolotoče šíleností budete chtít pryč. Ale neni právě tohle klíčový u hororu? Několik hodin po zkouknutí se stále necejtim zrovna vesele když si na film vzpomenu. Část kdy se ukáže co se vlastně v baráku děje je prostě super a konečně je zde zase horor kde se člověk může bát obyčejnejch zmagořenejch lidí. A poslední třetina kde babyface rozjede řetězec hnusáren už to jen krásně uzavře. P.S. Bloodyho schopnost imitovat komentáře zdejších hlupáků je na Oscara :)) ()

AdamesWWE

[3/10] Tento horor vyzeral dosť sľubne a mohla z toho byť pekne krvavá jazda, miesto toto to bol ale veľmi slabý horor, bez poriadneho príbehu a s nezaujímavými postavami. Zbytočne dlhý úvod, kým sa začne niečo diať ubehlo dobrých 45 minút a ked konečne prišlo na krvavé scény tak síce brutalita bola dosť veľká, miestami odporné scény, ale bolo ich málo. Lahko zabudnuteľný horor, ktorý aspon vizuálne bol vcelku vydarený. ()