Horor Kočovníci smrti je celovečerním debutem známého amerického scenáristy a režiséra Johna McTiernana (PREDÁTOR, SMRTONOSNÁ PAST, HON NA PONORKU). Francouzský antropolog Pommier (PIERCE BROSNAN) před svou záhadnou smrtí v nemocnici „vdechne“ vlastní duši lékařce Henleyové. Žena pak v halucinacích prožívá jeho vzpomínky a vydává se na místa, která Pommier navštěvoval. Zjistí, že muž objevil v ulicích Los Angeles tajemné mladé lidi, kteří nepotřebují spát ani pracovat a kteří se zabývají výhradně zločinností. Jde o zlé duchy z nomádských pověstí, o jejichž existenci se antropolog dozvěděl při svých výzkumech. Bytosti zvané Inuádi se zhmotňují do lidské podoby v ulicích moderního velkoměsta a likvidují každého, kdo odhalí jejich pravou identitu. (oficiální text distributora)

lennyd

Když do nemocnice dovezou potlučeného muže, ujímá se jej Dr. Flaxová. Ta zjišťuje, že muž, ač vypadající na bezdomovce, je známý doktor archeologie, Jean Pommier (Pierce Brosnan). Brzy ale Pommier umírá, a těsně před smrtí pošeptá doktorce několik francouzkých slovíček. Od tohoto okamžiku začíná mít doktorka halucinace, vídává přízraky podivných lidí, a zdá se, jako by prožívala stejný příběh jako před ní doktor Pommier ... Přiznávám, čekal jsem od filmu mnohem mnohem víc. Je jasné, že to byla McTiernanova prvotina, ale hned následující Predátor byla naprostá bomba. Nevím, proč by mě měla vystrašit banda feťáků v kožených bundách (teda, v reálném životě by mne asi vystrašila, ale tak nějak jinak), ale jako hororový element nikoli. Navíc jsem nějak nemohl v tomto filmu přijít ani na chuť Pierci Brosnanovi, kterého jinak povětšinou můžu. Hvězdička navíc ale za docela nápaditý konec! ()

JohnSmith

McTiernanova prvotina je děsná slátanina a obrovská podivnost. Sice to místy trochu napínavé bylo, ale celkově bída. ()

Han22

No tohle byla teda blbost. Od McTiernana, který točil poté jeden vynikající film za druhým (a skončil ještě příšernějším Rollerbalem) jsem čekal něco trochu víc. Dostal jsem nudnou, nepochopitelnou mysteriózní hovadinu, kde jako hlavní zlo (ne)fungují motorkáři/nomádští duchové. Hvězdička za pěknou atmosféru nočního města, hudbu a překvapivě skvělého Brosmana. ()

dopita

Debut Johna McTiernana není takovej průser jako třeba debut Jamese Camerona (Piraňa II), ale i tak je to kravina, která postrádá napětí i akci. ()

Eraserhead

Nejzajímavější na tomto extrémně nudném filmu je to, že ten samý John McTiernan dokázal krátce po něm natočit dva z nejlepších akčních filmů 80.let. ()

Oralfabet

Na mém oblíbeném podcastu Blank Check právě začala minisérie o filmech Johna McTiernana, a tak jsem se rozhodl kouknout na jeho debut. No, po shlédnutí tohohle filmu by si asi nikdo nepomyslel, že o rok později natočí jednu z největších klasik akčního žánru. Tohle bylo prostě celkem o ničem. Námět sám o sobě není úplně nezajímavý, ale film vlastně nemá žádného protagonistu, žádný opravdový konflikt, vlastně ani děj... Scény s titulními Nomády působí spíš úsměvně, než děsivě a Brosnanův hrozný francouzský přízvuk (proč vůbec bylo potřeba, aby hrál francouze?) taky nepomáhá. Občas to ale aspoň vypadá celkem obstojně a atmosféru už tady McTiernan jakžtakž navodit umí. Psát scénáře ale očividně ne. 3/10 ()

Deratizer

V první řadě se škatulka horor k tomuto filmu nehodí, protože tam nic hororovýho není. Člověk jen od začátku filmu čeká, že se začne vylupovat nějaká smysluplná logika, děj, či akce a vlastně je to po celý film jen o nějakých vidinách a o čem film je jako celek, jsem pochopil jen díky tomu, že jsem si o něm přečetl. Sem tam se vyloupne pohodová nálada a atmosféra při záběrech na velkoměsto, kde jsem se i zasnil, ale ničím jiným mě film nedostal. Dokoukat se to dá, ale v mým případě spíše ze zvědavosti, co se z toho nakonec vyklube, ale jinak nuda bez napětí a strašidelnosti, když už se tedy mluví o žánru horor obecně přiřazenýmu k tomuto filmu. ()

helloween93

Debut Johna McTiernana a mladý Brosnan, zajímavý námět, z kterého šlo vyždímat víc. Konec filmu je trochu k pousmání. Shlédnuto na AMC. 2* ()

helraiser

Opravdu slušná podivaná která by rozhodně neměla uniknout pozornosti žádnému hororovému fandovi. Já byl spokojen skoro ve všech ohledech a rozhodně nelituju peněz které jsem do toho investoval. ()

Paesant

Bohužel, tenhle film "nemá citrón", jak říká sestra Berta. Hvězdu za táhlý kytarový sóla, co značí přicházející zlo a druhou za další idiotsky originální "urban horror" invenci 80. let. ()

Dr.Loomis

Tak celou dobu koukám na film kde se prolínají sny ze skutečností a naopak,pak zas vše obráceně a najednou když už přichází rozuzlení film skončí,z hororem to nemá nic společného,nějaké prvky tam jsou v toto filmu ale to je tak vše,za mě 50% a to se držím hodně nahoře,jelikož to není film točený někdy v této době. ()

J.Mayen

Taky jsem měl ze začátku dojem,že Brosnan je jenom lákadlo, když po pár minutách filmu zaklepe bačkorama,ale nakonec se flashbackuje a Brosnan je spolu s Anne Downvou hlavními hrdiny.Ale, mýma očima viděno nesouhlasím,že jde o dobrý film, celý film se točí kolem party motorkářů (duchů indiánů? nebo eskymáků či čeho) a jejich stalking ze strany Brosnano jako francouzskýho archeologa,docela mě pobavil ten český dubbing,když se Brosnan a jeho žena snažili "mluvit"anglicky a dabéři tak infatilně ráčkovali,až mi bylo kolikrát trapně,ale tak to je věc dubbingu. Děj je nudný, nezajímavý, nevim jestli jsem něco podobného už neviděl,ale mám dojem,že rozhodně ne originální, celkově pro mě podprůměr. ()

brasek odpad!

John McTiernan a jeho absolútny prepadák. Nezrozumiteľná a nestráviteľná prvotina, bez atmosféry a bez príbehu. Celé je to silne zmätené. ()

MiniRecenze odpad!

Bývalý agent Bond pobíhá do poloviny filmu po Californii a fotí pankáče, jak jezdí v autě, poslouchají hudbu, tančí, sem tam někoho sejmou.Pak film přestane dávat smysl a nudu vystřídá dezorientovanost... NESMYSLNÁ NUDA!!! 0/10 ()

Chicharron

Je to evidentně béčkový film, který kdyby režíroval John Carpenter, od kterého si patrně vypůjčuje hrátky a agresivním davem motorkářů, mohl možná i dopadnou lépe. Je to bohužel stěží dokoukatelná slátanina s již poněkud povadlou kráskou Lesley-Anne Down a vycházející hereckou super stal Pierce Brosnanem, který toho ale ve filmu zase tak moc nepředvede... ()