Nezvladatelný výrostek James Marsden je poslán do městečka, kde jsou všichni lidé neuvěřitelně slušní. Později však zjistí, že cesta k dokonalosti vede skrz lidský mozek a dokonalost může být někdy velice podezřelá! (TV Nova)

molcan2

Veľmi sa podobá na Fakultu z toho istého roku, tento tínedžerský film je dobre natočený Davidom Nutterom. Výsledkom je kombinácia sci-fi thrilleru s množstvom hororového obsahu. Po brilantnom nastavení príbehu sa film pomaly rozpadá na polovicu a stáva sa z neho akčný film s klasickým akčným finále. Tieto nedostatky sú pre tento žáner typické. Tak isto je tu nedostatok vysvetlenia pokiaľ ide o samotný pokus s vymývaním mozgov, ktorý je len naznačený ale nevysvetlený do hĺbky. James Marsden (X-MEN) a Katie Holmes (THE GIFT) tu hrajú nekonvenčne zamilovaných a dostali túto úlohu skôr kvôli svojmu vzhľadu než kvôli svojmu talentu, pretože sú obaja občas drevený a nepresvedčivý. Veteránska podpora prichádza od Steva Railsbacka, ktorý je v podvedomí ako zlovestný policajt, a Williama Sadlera, ktorý hrá prihlúplu postavu (hoci jednej scéne dá gule, tým, že zahlási "Teacher, leave those kids alone!") Bezvýznamný a občas skvelý film ktorý ma tendenciu zasiahnuť viac než sa zdá. ()

ink flo

Když  v úvodu začne hrát  laciná synth hudba autora znělky X-Files Mark Snowa doprovázená předpotopní počítačovou grafikou a dojde vám, že Katie Holmes, která se tu promenáduje v tílku bez podprsenky, tohle natočila souběžně s Dawsonovým světem, tak je jasný, že to bude hodně ultimátní 90s záležitost. Taková zábavná high-school trash variace na Village Of The Damned či The Stepford Wives (a jako bonus jedna scéna totálně vykrádající Clockwork Orange), na které je nejvíc děsivý asi to, že co v ní tehdy prováděl šílený vědec, teď na stejné cílové skupině dosahují pomocí léků na ADHD typu Ritalin (tzn. normalizace neposlušných dětí...s určitými vedlejšími účinky). ()

Heroine

Viděla jsem tenhle film ve správný okamžik na správném místě, takže ve mne provždy nechal hlubokou stopu. I když to není po scenáristické stránce nic velkolepého, něčím mne to dostalo. Temná stránka mládí, neustálá snaha ostatních Tě změnit od základu, a potom když se to povede... Ztráta blízkých lidí, nevratná. Už nikdy se z vymytých mozků nestanou normální děti. Miluju ten film, zvlášť potom nenápadnou postavu U.V., albín který je vždy nad situací. ()

ceBBek

Pro tenhle film mám slabost. Je tam sice plno klišé typických pro béčkový filmy, ale má to atmosféru, která mě vždy vtáhne do děje a nepustí. ()

Carreen

Tak trochu Krysař propojený se Stepfordskými paničkami, ale na teenagerovský thriller to není zas tak špatná kombinace...:o) ()

spacylemon

První den na výšce v elitním kruhu jsem se cítil úplně stejně... roboti, unifikovaní ufoni z úplně jiného světa... co je to za lidi?! ááááárgh! horor! už dost! ()

Pedronaut

Film, který měl ambice stát se kultem. Bohužel, po zásahu studia zůstalo skoro 30 minut natočeného materiálu na podlaze střižny. Škoda, jde totiž o scény, které zásadním způsobem mění jinak více méně nesmyslné motivace většiny postav. Abych citoval epizodu Hry o trůny, kterou taky režíroval David Nutter: "Shame! Shame!" Ale ať vás nemate místní hodnocení: není to hloupý film, děj má spád a všichni herci, od Chada Donellu po Katie Holmes hrají výborně. Pokud očekáváte fajn béčko na sobotní večer, milujete Vřískot, Přízraky nebo Fakultu, budete i tady maximálně spokojeni. ()

HEED

No jo, tématicky je to dost podobné Fakultě, kterou mám teda ale raději. Katie Holmes to sekne. No a scéna v psychiatrické léčebně byla parádní. Dlouho jsem v žádném filmu neviděl. Hlavní hrdina moc neuměl vracet rány, což bylo trochu nudné. ()

TerP

Jak už jsem u jednoho pododného filmu o ''dokonalosti'' pravila: Mě jednoduše baví tyhle vysnívané filmy. Je to takový útěk od reality, a docela mě to i napínalo. Některé pasáže sice byly děsné, ale jinak to celkem šlo. Dávám lehký nadprůměr, zaujalo mě to. A navíc tam hrál můj oblíbenec Brendan Fehr, jiné hodnocení jednoduše dát nemohu :) ()

Cechyno4

Tento film jsem viděl jen díky tv nova, a musím říct, že docela obstojné béčko. Již zmiňované přirovnání k Fakultě je zcela na místě. Navíc se sympatickou Katie Holmes. Dávám dvě hvězdy. ()

FincherD.

Stepfordské dětičky nebo taky Akta X pro mladé. Ale vážně, bylo by to hodně originální, kdyby se tam objevil Mulder se Scullyovou:)) Nicméně, mě osobně tenhle nenáročný, ale velmi zábavný horůrek skvěle pobavil - jede svižně po vyznačené trase bez větších odboček, herecké obsazení je přesné( K.Holmes sluší i role drsňačky), atmosféra podařená. ()

Mark1983

Průměrný horor,který nemůžete moc zkoumat,protože jinak hned řeknete,že je to blbost.Ale jako malého mě to hodně bavilo,dnes na to koukám trochu jinak,ale pořád mě to tak ňak baví,i když o něco méně. ()