Otec se svým synem a dcerou se dostávají do tábora Arawak, kde si chtějí užít klidnou plavbu lodí po jezeře. Jejich bezstarostné chvíle končí ve chvíly, když se jejich loď srazí s motorovým člunem, což má za následek tragickou událost - smrt jejich otce. O několik let později se na toto místo vrací další návštěvníci, ale jejich příjezdem se zde rozpoutá krvavé peklo. (Chupacabre)

kajda.l

(Homo)sexuálně nekorektní slasher bez sexu!? Asi ano. Slasher bez koz? to neberu! Mužské postavy do jedné k zblití, nejen úchylným outfitem, ze kterého mi bylo víc šoufl, než z kostýmů z brazilské gay parády. Ženské postavy na tom nebyly o moc lépe, šeredné závistivé a blbé. Naštěstí hlavní "hruška" s překvápkem povětšinou jen někde seděla, blbě čuměla s vyvalenýma očima a vyslovila asi tři holé věty. Za což díky, jelikož dialogový průjem ostatních neherců byl tristní. Ono povětšinou ani o dialogy nešlo, většinou se jen banda idiotů nesmyslně přeřvávala a dělala nesmyslné věci. Na filmu mě vlastně zaujaly dvě věci a to perfektní masky! (obětí) a také bych rád viděl do hlavy pana(í) Hiltzika, který před a v době natáčení patrně trpěl těžkou krizí vlastní sexuální identity. Nehororové, odporné, zvrhlé, nekoukatelné a zvláštní. Laciné slashery hlavně 80' let mám rád, ale tohle bylo příliš divné. A tak zatím nehodnotím, pocity však jsou spíše odpadové. A ne, po opakovaném projetí filmu tento slasher opravdu nic nenabízí a naopak postádá to hlavní...KOZY! Takže za 20% ()

matestlust

V tomhle případě bohužel nejde přihlédnout ani na rok výroby,ani na všechny okolnosti,že slasher byl tehdy sice už známý,ale ne ještě uplně zaběhlý žánr.Každopádně jsem měl chvílema pocit,že sleduju jednu z prvotin od Tromy a to jen díky vážně hodně gumáckých hereckých výkonů v čele s vedoucím tábora Melem,smutné je to,že narozdíl od tromácké tvorby,zde se to snaží brát vážně...Nezachrání to ani pár pěkných zabití... ()

DanteZ

Ukázková sračkovitost slasherového subžánru, která se musí vidět kvůli geniálně nezámyšleného posledního záběru. ()

Seabeast

Bohužel, naprosto nezáživný a ubíjející slasher, který je navíc pěkně mizerně zpracovaný. Scénář a herecké výkony je škoda slov hodnotit, protože jsou děsivou ukázkou toho, jak by to nemělo vypadat. Shovívavý nebudu protože v první polovině osmdesátek se dají najít o dost zábavnější horůrky. Zde navíc první hodinu se opravdu nic moc neděje, krom "minimalistického" řádění vrahouna, které se spíš rozjede později. A ještě k tomu veškeré mordovačky probíhají v drtivé většině mimo kameru a vlastně jich tam tolik není. Na Sleepaway Camp je nejvíc opěvované "šokující" finále, které sice nic nevysvětluje, ale může překvapit. Zas tak kulervoucí mi ani nepřišlo, aby bylo nutné celý film přetrpět a počkat si na něj. To už rovnou "vyjůtubujte" pětiminutový souhr. Ztráta času. ()

corpsy

Fuuuh! Tak ten koniec, ten koniec! Kvôli nemu dávam 3*, zabite ma fakt som to netušil. Ale hlavne to zobrazenie, vizuálne a zvukovo, fakt podarené. Zvyšok filmu je klasický slasher, nič viac nič menej. ()

Astaroth12

Najprv som videl všetky ostatné časti okrem toho 30 minútového.A konečne sa mi podarilo pozrieť aj tento.Už na začiatku som pochopil že film bude chýbať podstatná časť logiky.No tu Angela začala ,jej bitúnok začal písať svoju históriu.Má to 31 rokov a tak k tomu pristupujem,keby to bola nová snímka nemala by u mňa šancu a Angela tam bola ešte mladučká a skoro vôbec nič nehovorila.Tá pointa po nej sa mi mala vykriviť sánka ale to sa nestalo.Už som ju začal tušiť vtedy,keď jedna z namyslených čupiek jej vyčítala že nechodí vôbec do sprchy a vzápätí tam bola krátka spomienka na detstvo a tam to bolo už jasné.Tých vrážd tam nebolo veľa a aj niektoré sa tvárili čisto ako nehoda a nie ako chladnokrvná vražda.Táto časť je na dobrej úrovni ale aj tak to nieje nič výnimočné.Tu to začalo ale škoda že to tu aj neskončilo.Ked si niekto chce pozrieť camp horor nech najprv dá šancu The Burning a práve tu ma mrzí že nieje pokračovanie. ()

jarkolar

Pěkná atmosféra, žádný dlouhý otravování se úvodem do dejě, prostě přímej spád, kterej jenom potěší. Hezký provedení vražd, kterých je opravdu spousta, mě u tak starýho hororu hodně mile překvapilo. Nejlepší scéna pro mě určitě ta s kuchařem. Ta nejhorší pak určitě ta finální. ()

Zayl

Sleepaway camp je klasickým zástupcem kempového slasheru, který si jednoznačně bere inspiraci ze známějšího 'FRIDAY THE 13TH'. Vrah zde v žádném případě nedosahuje kvalit Jasona (to nikdo :-) ), ale i tak jsou vraždy efektní, nápadité a oběti neumírají během pár sekund. S hereckými výkony to je sice na čtýru, ale to už je v tomhle subžánru celkem standard. Menší výtku bych našel v celkem pozitivním duchu, takže o navozování strachu tady nejde mluvit, přesto jde podle mě o příjemnou vyvražďovačku a hlavně závěrečná scéna se musí vidět. ()

kobejn odpad!

Z dnešního hlediska má film hodnotu pouze jako studijní materiál a doklad toho, jak to určitý konkrétní období v USA vypadalo, jak se lidi oblíkali, jak se chovali, jak mluvili ap.. Takže jako dokument jistě poučné, ale jako hraný film otřesně špatné. Jde o právem zapomenutý brak. Závěrečná "šokující pointa" byla tak blbá, že jsem rovněž na to koukal s otevřenými ústy dokořán s nevěřícným výrazem, jen na ten existenciální výkřik jsem se nevzmohl. ()

kaylin

Já vím, že to je způsobeno i tím, že jsem měl na film tu správnou náladu, ale mě bavila jeho poetika, bavila mě jeho atmosféra, a nakonec i ten finální twist, který jsem bohužel znal dopředu, což mě trochu mrzelo. Ale to má člověk z toho, že kouká na dokumenty o slasherech. „Sleepaway Camp“ mi ale přišel jako dobrý slasher, a i když není tak explicitní, je nápaditý. ()

Gorehound

Ďalšia z mojich srdcoviek, tentokrát s trošku pomalšou atmosférou, ale prepracovaným príbehom a samozrejme nezabudnuteľnou záverečnou pointou. Nechýba tá neopakovateľná 80´s atmosféra a vynaliezavé vraždy, samozrejme sa to všetko odohráva v krásnom lesnom prostredí. Vždy si tento film rád pozriem znovu. ()

raimi

Vynikající a hodně ujetý tábornický slasher. Na svou dobu celkem odvážný (ale není to v množství gore). Fantastická béčková atmosféra 80. let a úžasný outfit většiny protagonistů (u mě jasně vede vedoucí ve svých červených trenýrkách), bavil jsem se hodně, takže za 5. Obskurní klasika. ()

K.I.N.G.

TENTO FILM JE JEDEN VELKÝ NESMYSL! ..Zhruba na stejné úrovni, jako první Pátek třináctého s tím, že mnohem záživnější, ale s neuvěřitelnými logickými dírami. Sleepaway Camp (Prázdninový tábor) je strhující a poměrně odvážný Slasher, kdy jsou některé scény zobrazovány opravdu dost dobře a neskrytě, což věru u amerických slasher hororů té doby nebývá pravidlem. Ovšem tím všechny klady končí a je tu to hlavní, to, čím je tento snímek tak výjimečný a to je to, že ten film je prostě největší paradox, co jsem kdy viděl. Už v jeho průběhu můžete zaznamenat logické propasti, velké jak Mariánský příkop a co teprve, až zjistíte, že vrah je ten, kterého jste z pádných důvodů vyloučili hned na začátku a měli jste minimálně 5 extrémních důvodů, proč to nemohl být on, prostě to nešlo. To však tvůrce vůbec netrápilo, tak hlavně že máme šokující konec. Cítím veliký rozpor při hodnocení tohoto filmu, ale musím uznat, že to byla vynikající zábava. ()

honajz2

Ty vole, to snad byla komedie, ne? Ani hororem bych to pořádně nenazval, leda tak až v závěru, jinak sledujeme drama o jedné strašně uzavřené holce, která je na úžasném letním táboře, kde je spousta šikany, idiotů a debilních vedoucích, kteří chodí v strašně úzkých kraťasech a všichni vypadají jako banda teploušů a se kterými ani tři vraždy nehnou a chovají se jako by se nic nedělo. A korunu tomu nasazuje vrchní vedoucí, který jednoho kluka, kterého podezírá ze všech vražd, div nezmlátí do bezvědomí. A taky je tu pedofilní kuchař. Kemp snů, ne? Sen každého dítěte, takové místo. Ne, ty vole, já jsem sice v životě na žádném letním táboře naštěstí nebyl, ale tohle mi přijde strašně přehnané, proto si myslím, že to celé je komedie. Ale co jsem koukal, tak pokračování už se jako komedie prý berou. Tohle je hlavně romantické drama o strašně zamlklé a divné holce, co většinu času jenom čumí, jako kdyby právě umřela nebo z ní byl robot, k hororu to má hodně daleko, leda by to byl horor pro Disney Channel (a popravdě jsem jenom čekal, kdy se tam začne zpívat). Konec měl vyděsit, ale děj naprosto neuzavřel. Sice mě to bůhvíproč nenudilo, ale bát se u toho fakt nedá. Tím, jak to celé vypadalo, mi to připomnělo film Killer Workout, který byl taky strašně debilní, ale bavil jsem se nad tím, jak je špatný a dal jsem mu 3*. Sleepaway Camp hodnotím úplně stejně, ze stejných důvodů. 3* ()

Martin741

A mne sa to pacilo. Hoci ide len o slasher /este aj ten ma podzanre/ - slashery zacali pre mna kultovym Friday13th, potom sa s nimi roztrhlo vrece, teda najma v USA - som rad ze jestvuje nejaka taka krajinka na tejto planete co sa vola ze USA - vzniklo to este v hlbokej totalite za komara /komunistov/ - no a v superiacom ZSSR by taketo horory nemali sancu, ze jo. Film zacina pomaly, tempo je take kadejake, rozplazle, - jo a ta posledna scena je extra bruta, to suhlasim. Treba pozriet. U Friday 13th slo este o planovane vrazdy, vslovene gore veci, ktore si Dzejsn aj uzival - tu ide skor o vrazdy - nahody. neplanovane, ale stanu sa aj take. Preto take vysoke hodnotenie . 74 % ()

Rodriguez

Při úvodu jsem si hnedle vzpoměl na Pátek třináctého 80" (nic podobného jsem do té doby neviděl) a musím uznat, že sem se u toho parádně pobavil (myslim v kladném slova smyslu). Perverzní kuchař, spolubydlící na přes držku, paranoidní ředitel tábora a hutná atmosféra, která tento snímek provází je neopakovatelná! 90% ()

David.Darco

Atmosfericky sa sleepaway camp drží statočne. Lrostredie summer campu a vyvražďovačka to je moje. Inak vraždy sú celkom bez nápadu a logiky, s výnimkou tej v sprche. Tá má aspoň ten nápad. Záverečný twist dnes pôsobí veľmi zvláštne. Je bizarný ako prasa, zároveň humorný (toto so zvratmi robí čas), ale predsa len by som ho nechcel mať ako fotku zavesený nad posteľou. Zub času je neúprosný. ()