Věřte nevěřte

• USA Beyond Belief: Fact or Fiction
Mysteriózní / Thriller / Fantasy / Horor / Sci-Fi
USA, (1997–2023), 49 h (Minutáž: 44–60 min)

Série(6) / Epizody(51)

MarekT

Pro mě taková vstupenka do světa dospělého filmu. Dnes bych to asi už nesledoval, přece jen, trošku naivity se tam nachází, ale když mi bylo devět, znamenal pro mě tento seriál a středeční večery u něj strávené to samé, co pro mě dnes znamenají hororové klasiky jako např. Ptáci. Pochválit musím i nezapomenutelného Jonathana Frakese. ()

Matrinx

Jeden z mých nejoblíbenějších pořadů, až to znovu budou dávat, tak určitě zase kouknu. Můj snad nejoblíbenější příběh byl ten s tajemnou stařenou na hřbitově, v dětství jsem se fakt bál :D Do dnes si říkám, že mám štěstí, že nejsem taková svině jako ten hrobař :) ()

miciveres

Boli tam niektore vyslovene dobre pribehy, ale bohuzial aj tie horsie... To iste by sa dalo povedat aj o hereckych vykonoch. Vzdy nejaky opticky klam na zaciatku, potom 5 neuveritelnych, ale aj uveritelnych pribehov a na konci sme sa dozvedeli, ktore pribehy sa naozaj stali a ktore sa stali len v hlavach scenaristov:) A k tomu este skvela uvodna a zaverecna melodia. ()

Kolikokoli

Na tomto seriálu jsem vyrostla. Poprvé jsem ho viděla někdy v pěti letech (díl s vlkodlakem) a musím říct, že jsem si ho ihned zamilovala. Jenže mělo to svo následky :). Ono pouštět pětiletému dítěti seriál, ve kterém se dějí nadpřirozené věci, lidi umírají, v zrdcadle se objevují duchové atd., není zrovna nejlepší nápad. Ale jinak mě to bavilo, výměnu moderátorů jsem přes srdce přenesla a děsivé historky jsem ráda vyprávěla kamarádům. Dodnes sice nesnesu zrdcadla v ložnici, ale jinak ***** ()

WolfR

Skvělý seriál zabývající se nezvyklými jevy a záhadami u kterých vás mnohdy zamrazí, velmi dobrý koncept. Navíc Jonathan Frakem je skvělý moderátor! Avšak, ke konci seriálu již schází více originality a nápadů, 4 hvězdy. ()

KajusaK

1 řada - dobré příběhy ale James Brolin katastrofa, prostě mi tam nesedí, jasně a jednodušše řečeno. Tohle je jeden z nejstrašidelnějších seriálů co znám:)) .. Měli by jsme se vrátit zpět do roku 1997 a točit dále takové seriály a filmy. 2,3,4 řada - Skvělý Jonathan Frakes!!! Tak to má přesně vypadat..Některé příběhy byly opravdu dost děsivé (halloweenský strašák, hrobník..) ()

E=mc2

Ja som to sledoval...super serial..a vzdy ma zneistil ten Frakesov usmev..sakra..:) Byl to fakt..nebo vas pouze vodime za nos, t ose dovite na kocni poradu:)..:))) ()

MJMilan

Co se mi na tomto pořadu nelíbilo, že ty příběhy, které byli jakože pravdivé byly na podkladu jedna bába povídala ... asi tak, můj děda toho taky napovídá hodně z dob svého mládí a na Vás je, jestli tomu věřit budete, nebo nebudete ;-) ()

veertiik

Na tenhle seriál jsme koukali celá rodina. Běželo to vždycky večer. To mi bylo asi 15 a když jsme pak se ségrou šli spát, tak jsme se kolikrát báli. Dneska už se sice nebojím, ale seriál má pro mě pořád kouzlo jako hrom. Stačí zaznít úvodní znělka... ()

sir-dave

Jonathan Frakes pouští 5 strašidelných ukázek a my můžeme hádat která byla a nebyla fikce. Popravdě skoro vždy jsem trefil špatně. Ty nereálné se vždy ukázaly jako pravdivé. No těžko říct, jak moc se zakládaly na pravdě. Z některých mi kdysi naskakovala husí kůže. Ani zub času jim moc tajemna nesebral. ()

HorrFi

Pro mě je tohle legendární seriál.. nikdy nezapomenu na tu úvodní znělku která mi jako malýmu klukovi nahánela hrůzu.. na tenhle seriál mam opravdu hodně krásných vzpomínek.. ()

matezzz

Některé příběhy až sprostě neuvěřitelné (resp. velmi těžko uvěřitelné) a čouhá z nich vypočítavost... avšak naštěstí jich není příliš mnoho. Naopak je zde celá řádka příjemně tajemných povídek, u kterých výjimečně i zamrazí... každopádně dobrá zábava a dobrý nápad s tím, že nevíte, zda-li se jedná o příběh podle skutečné události či ne. Rozhodně bych nesouhlasil s přídomkem "dokonalý seriál"... ()

Decker

Nektere pribehy jsou velmi nadprumerne, jine a to bohuzel ve vice pripadech prumerne ci spise podprumerne. Jinak pro trekkie fanousky bude lakadlem Jonathan Frakes coby uvadec :-) ()

Copacabana

Keď som bola malá, chodievalo to dosť často v TV, tento seriál bola jedna z vecí, na ktoré som sa v TV neskutočne tešila. Vynikajúci nápad s tým, že hádame či sa udalosť naozaj stala, dodáva celému punc originality. Všetky časti som isto nevidela, ale aj tak je to nezabudnuteľný seriál. Každopádne by ma ešte zaujímalo, z kadiaľ všetky tie príbehy majú. ()

filmmovier

Většinu epizod jsem viděl minimálně třikrát. A kdybych to viděl po sté, myslím, že by to zůstalo na čtyřech uhodnutých příbězích. Z těch příběhů mám pokaždé opravdu příjemné mrazení v zádech... Doslova. A pekelný moderátor Frakes se na to zatraceně dobře hodí. Moje oblíbené příběhy: Děsivý komiks, Bubák ve skříni, nebo Děsivá jízda podzemkou. Je jich víc, ale tohle jsou opravdu ty top. ()