Chlapec Billy Chapman uvidí vraždu svojich rodičov Ellie a Jima zlodejom v obleku Santa Clausa. Billy svoju tragickú mladosť strávi v sirotinci uzavretý do seba, ale musí čeliť aj častému týraniu. Po odchode si nájde prácu v miestnej predajni, kde má za úlohu taktiež nosiť oblek Santa Clausa, čo v ňom prebudí silné spomienky na tú strašnú udalosť. Billy začne zabíjať... (LaciLC)

Blazkowicz

Dívat se na to dva dny před Štědrým dnem, tak jako já, spíš nedoporučuju. Ne že bych dostal strach ze Santy, u nás chodí Ježíšek, ale tak znepokojený jsem u filmu už dlouho nebyl. Hlavně ten začátek je fakt silný. Na druhou stranu je dost přehnané, že jakmile si kluk oblékne kostým Santa Clause, tak hned zmagoří, ale co už. Místo rychlého konce bych radši viděl, jak si Santa pěkně pohraje s matkou představenou. I přes absenci nějakého většího gore, je to nadprůměrný slasher a navíc má toho správného ducha Vánoc, takže příjemně naladí na Vánoce. 3+* ()

george16

Jeden z klasických a poctivých slasherů staré americké produkce. Dobře vykreslené pohnutky vraha a vcelku i pochopitelné a pak hezká jízda - punish ! No ještě že santa u nás nechodí :) ()

meisje

Jako horor bych tomu dala jednu hvězdu, ale za pobavení musím dát druhou. Oceňuju, že režisér ušetřil následovníkům práci a natočil rovnou vlastní parodii :-) ()

Nikolas__

Každý hororový fanoušek co tohle ještě neviděl, by to měl ihned změnit - tohle je totiž totální pecka s dobrým záporákem, a kvalitním scénářem. Atmosféra je taktéž poměrně povedená a jedná se o jeden z nejlepších slasherů osmdesátých let, což znamená hodně, jelikož to byla doslova doba slasherů. Klenot mezi vánočními horory! ()

sibskyn

Cože?! Malý klučina, který uvidí vraždu svých rodiču chlápkem co je převlečený za Santu, a pak v dospělosti v obleku Santy místo dárků rozdává rány sekerou? No proč ne! Vlastně je to skvělé! ()

MFZB

Po veľmi dlhom čase konečne nejaký parádny slasher. Od filmu som veľa neočakával, lebo nápad zo Santa Clausom sa mi zdal dosť chujovský, ale povedal som si, že si to pozriem a oplatilo sa. Nápad bol fakt zaujímavý a taktiež príbeh bol dobrý. Na 80-te roky to musel byť asi drsnejší film, teraz mi to až tak veľmi nepripadalo. Dosť jasne vidno na Director's cut verzii, že je to ona, lebo niektoré scény (samozrejme tie brutálne) vyzerajú ako z filmu zo 60-tich rokov, zlá kvalita. Hudba ako taká sa dala, len pri tých niektorých vraždiacich scénach mi išla dosť na nervy. Taktiež sa mi tunáka pozdávala tá nepredvídateľnosť v niektorých okamihoch, hlavne tam ku koncu to bolo také, že niektoré boli predvídateľné vcelku a iné zasa nie. A čo sa mi hádam najviac videlo, tak ´to boli zrejme tie nahé ženské, na ktoré sa dalo v jednotlivých scénach dívať prakticky celú stopáž. No uvidíme, čím prekvapia ďaľšie diely... ()

Kontryhelka

Vynikající horor,parádní vyvražďovačky, super šílenec a mstitel. Má vše co kvalitní slasher má mít a i dobrou atmosféru 80 let. ()

montel

Na Štědrý den je osmiletý Billy (Danny Wagner) svědkem brutální vraždy svých rodičů. Vyrůstá tedy v dětském domově, kde každé Vánoce prožívá děsivé duševní muka. V 18 letech Billy začíná pracovat v jednom obchodě, kde ho majitel donutí převléci se za Santa Clause. To v Billym vyvolá velikou zuřivost a stane se z něj vraždící mašina...Pěkná první polovina se vyvine v bezduchou vyvražďovačku s jakýmkoliv smyslupným nápadem. Na ta dobu možná výborný slasher. Dnes průměr. 50% ()

AmunRa

Výjimečně vyvražďovačka s myšlenkou. Nebyli by to američani, kdyby za vším nestálo trauma z dětství, přesto je tento splatter nejen plný brutality, ale má i uvěřitelné postavy a motivy. ()

uprchlice

"Silent night, deadly night" se mi vryla do paměti. Začátek příběhu je děsivý, i když se vlastně ještě nic neděje. Jelikož film byl v originálním znění, není divu, že mi nahnal husí kůži už na samém začátku. Děj příběhu začíná s příjemnou rodinou, která má dva syny Billyho a Andyho. Když jedou navštívit dědečka do blázince, malý Billy s ním na chvíli zůstane sám. Ten děda naháněl hrůzu a o to víc, když jen pootočil očima. Aby to bylo děsivější, děda ho polekal svojí historkou, že Santa Claus zavraždí zlobivé děti a tím dítětem je i Billy... Film si vážně dobře vyhrál s vraždami i příběhem. Vraždy jsou hodně násilné a solidní. Popravdě jsem čekala blbost, ale dostala jsem kvalitní a dobře propracovanou vyvražďovačku, kde se nám vrahova tvář ukáže už v téměř polovině filmu a divákovi je jasné, kdo bude vraždit po celý film, jen jak uvidí začátek ;-) Pro milovníky (nejen) slasheru je "Silent night, deadly night" jako dělaná a nejen po štědrovečerní večeři... ;-) ()

TroyCastor

Pro mě mega příjemné překvapení. Totálně nadčasový slasher! Vraždy propracované mňami mňami...100% popcorn zábava... ()

balstar007

Krásný napínaví vánoční horor který jsem kdy vyděl. Pěkný děj. Střídá se tu pěkně pozitivní chvýle z zápornými děsivými chvilkami a to se líbý. Za tento horor musím Charlesa E. Sellier Jr. pochválit. 77%. ()

mdf

Slasher z 80.let,viděno až nyní,takže ten odstup let, je sice znát, ale i tak to nebylo špatné. Parohy by měly být v každém baráku. ()