tXtX

Tínedžerská adaptácia na inváziu lupičov tiel zo stredoškolského prostredia od autora kultového slasheru VRESKOT. Čiže opäť Williamson vo svojej najlepšej forme trieskajúci jednu hlášku za druhou, navyše s perfektne vykreslenou partičkou postáv, ktorej kraľuje debutujúci Josh Hartnett a mladý Elijah Wood. Do toho všetkého vydarená Rodriguezová réžia, super kamera (pozor!) a namakaný soundtrack, ktorý počúvam dodnes. Totálna srdcovka môjho mládí na ktorú nedám v žiadnom prípade dopustiť. Zlatá éra teen hororov.. vráťte niekto čas, chcem mať opäť bezstarostných 15... ()

biggerg

Dodnes nám doma originál VHS od Intersonicu. Tento film je pre mňa priamo naviazaný na pubertu kedy som si ho dával tak raz do týždňa. Dodnes ho poznám celý od začiatku po koniec, a pre mňa Rodrigézova top scifárna. A ešte hlavne prvý film kde som ofiko počul slovo KOKOTE vo filme :D ()

Miso1985

Tento typ filmov moc nemusím ale Fakulta ma bavila.Málokedy býva aj školské prostredie tak slušne využité.Aj keď ako skoro vždy je to natočené tým typickým americkým štýlom.Ale tu mi to nejak nevadilo.Scenárista sa síce moc nezapotil,každému musí byť od začiatku jasné ako to zhruba bude prebiehať aj ako to asi skončí.Ale ako vravím nejakým zvláštnym spôsobom to tu proste funguje.Partička študentov sympatická,nikto mi vyslovene na nervy neliezol čo pri tomto type filmu je skoro zázrak. ()

Dalajlada

Není to nic převratného, ale je to zábavné a člověk si u toho oddychne. Vzhledem ke stáří se dá i mluvit o dobrých efektech. ()

martin2702

Docela dobrý horor rad se na něj vždy podívám docela pěkné obsazení a dobrý nápad chvílemi to bylo pitomí ale ušlo to. ()

RodUsher

Velice příjemný další zářez Kevina Williamsona do devadesátkového hororu. Není to tak skvělé jako Vřískot, ani tak temné jako Tajemství loňského léta, ale kvalita je vysoká i tak, hlavně díky režii Roberta Rodrigueze. Jedná se o film nesoucí se ve stejných manitelech jako výše zmíněné - něco se děje na střední škole a divák musí přijít na to, kdo je hlavní záporák. Skvělá zábava a potěší mladý Elijah Wood a Josh Hartnett, který koncem devadesátek byl všude. ()

MaxBodycount

Scenárista Williamson si požičiava z Lesterovho Class of 1999 /natočeného v roku, do ktorého sa datuje aj pôvod scenára k Faculty/ a spolu s Rodriguezom napĺňa časovú kapsulu esenciálnymi deväťdesiatkovými klišé od stredoškolského kastového systému, cez dobovo coolový soundtrack až po obsadenie Cley DuVall ako podivínky čítajúcej ...ehmmm...Heinleina. Predpoklady stať sa klasikou však aj vďaka záveru, do ktorého zablúdil Navigátor z Duny zostávajú nenaplnené, pretože, akokoľvek zábavná, Fakulta je stále iba rehashom Bodysnatchers filmov pre generáciu tupých retardov. Moment filmového blaha: T-1000 si užíva zápas. ()

Duffman 97

Není to čistý horor......spíše hororová komedie.Williamson opět ukázal že mu Metahorory prostě jdou a dělá si tu srandu z The Thing,T2,Akty X,Scream a spoustu dalších klasik.Bohužel před finálem jakoby film ztrácel tempo.Naštěstí tu je final fight,který byl zábavný. ()

CSGoddess

Jeden z hororů z 90 let co se povedl a je velká škoda že Rodriguez už takovéhle filmy netočí namísto těch sraček pro děti co točí teď. Puberťáky sice v hororech nemusím ale tady mi nevadili. Nejsem sice fanda Wooda od dob kdy hrál v pičovském Pánu cinkrdlátek a Harnett už dneska dávno zapadl někam do sraček ale tady mi oba kupodivu přišli v pohodě. Navíc horory o vražedných emzacich miluju od dětství. A do toho super muzika od Offspring. Akce ani humor zde nechybí. Takže za mě jeden z nejlepších devadesátkových hororů. ()

Bertramm

Jo to byly časy. Časy, kdy i sci-fi béčka byla naprosto parádní. V roce 98 šel do kin tento klenot a i přesto, že jsem si říkal jaká to byla blbina i když pořád nápaditá a originální blbina... stejně, furt bych si nedokázal představit, že v roce 2024 někdo snad bude chtít natočit remake i když tak skvělé jednohubky ale pořád jen jednohubky. No což, to je jen důkaz o totálním úpadku a lenosti nynějších tvůrců, kteří jsou spokojení se snyderovsky uplácanou digisrágorou. Škoda. Remake bude ale hovadina to je už teď jasný ne? Ne? ()