Mládí královny Viktorie

• Česko Královna Viktorie (více)

Anglie devatenáctého století. Mladá Viktorie je právě korunována panovnicí celé Anglie a jejím hlavním úmyslem je taková vláda, jenž zajistí zemi blahobyt a prosperitu. Její rodina a hlavní rádce Lord Melbourne pro ní již také chystají sňatek. Chtějí, aby si Viktorie vzala německého prince Alberta. Viktorie však vidí svou budoucnost jinak a odjíždí na pár dní do Francie. V Doveru, kde se pohybuje incognito, potkává muže, do kterého se ihned bláznivě zamiluje. Později se však za velmi podivných okolností dozvídá, že onen muž je sám princ Albert... (oficiální text distributora)

e(l)a

S trochou objektivity max. 2 hvězdy. Hodně mě pobavilo a snad i zklamalo, že nejen ve filmu je až rušivě vidět, že ho režíroval stejný člověk jako Sissi, ale navíc ve filmu hraje polovina stejných herců jako v Sissi, a dokonce i velká část kostýmů je stejná!!! Resp. v Sissi je stejná jako ve Viktorii. Navíc je to všechno až příliš naivní a zároveň strnulé. Z filmařského hlediska naprosto nic pozoruhodného. Nicméně nutno uznat, a proto bych subjektivně hodnotila mírněji, že pokud člověk k tomuto filmu nepřistupuje jako k filmu o královně Viktorii, ale bere ho jako historickou romantickou komedii, a já ho tak po přečtení zde dostupných komentářů brala, je to vlastně milý film, i když jeden z těch, který brzy vyprchá. Člověk vůbec o nic nepřichází, když tento film mine. Nimécně musím říct, že němčina z úst anglické královny byla nesnesitelná, takže jsem nakonec skončila u českého dabingu. ()

maruli

Když se nechcete dívat na srdcervoucí drama, ale příjemný příběh, po kterém vám zůstane lehký úsměv na rtech, je tento film správná volba. Je milý, laskavý, trochu dojemný a hlavně stráááášně romantický. A Romy je stejně éterická a křehká a jako z cukru, jak jsme zvyklí.. takže líbilo, a velmi :-) ()

xxlch

Pokud tendle filmík neskouknete, pak jste o nic nepřišli.Romy je stále stejně krásná,příběh dostatečně romantický,ale to je tak vše.Nedělní nudné odpoledne to ale celkem osvěží. ()

Teachman

Námět a zápletka: 5/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 4/10 ... Didaktický potenciál: 4/10 ... Celkový dojem: 4/10. ()

Karja

Ačkoliv Romy Schneider patří mezi mé oblíbené herečky, přiznám se, že se mi na tento film dívat moc nechtělo. Koupila jsem si ho už hodně dávno, zařadila mezi ostatní, ale nepustila. Ale když nadešla nouze největší, odhodlala jsem se. A vůbec toho nelituji. Romy jakožto princezna nezklamala. Vdávat se v roli anglické královny ani trošku nechtěla a už vůbec si nechtěla vzít někoho z princů, které ji podsouvali. Film je z dílny režiséra Ernsta Marischky, který o rok později s herečkou natočil princeznu Sissi. A jako v několika jeho filmech si po boku Romy i tady zahrála její matka Magda Schneider. ()