Znuděný úředník (Griiffin Dunne) se pozdě v noci vydává na barové dobrodružství nočním New Yorkem. Během noci se mu stane řada příhod, které mu s vtipem připravil škodolibý osud. Protože když je po zavíracích hodinách, platí jiná pravidla. Newyorský filmař Martin Scorsese oceněný za tento film cenami Independent Spirit Awards a soškou v Cannes za nejlepší režii natočil ve svém oblíbeném městě černou komedii, ve které se může stát cokoliv. V příběhu o tom, co vše se může zvrtnout uvidíte také Rosannu Arquette, Lindu Fiorentino, Teri Garr, Catherine O'Hara, Cheeche & Chonga a další, se kterými se nešťastný hrdina setká. Scorsese prohlásil, že scénář Josepha Miniona byl sestavený jako puzzle, vše do sebe nakonec krásně zapadlo. (Magic Box)

TheSpearCZ

Tohle se stát naživo, tak je z toho historka jako víno. Dobrý námět o stereotypním úředníkovi, kterému se během jedné noci dějí absurdní a nešťastné příhody, které neberou konce. Hodně se mi tu líbí samotná první polovina, kdy je to celé jen o dvojici Griffin Dunne a Rosanna Arquette, kteří tu mají kouzlo, ale jak se postupem času přechází i na další postavy, které jsou velice nesympatické a začne se utíkat, tak to už není ono a začne to i nudit. Škoda, že to je něco mezi thrillerem a komedií, Scorsese měl udělat buď to nebo ono, spíše bych z toho já osobně udělal větší thrillerovku. Čisté 3* ()

Viperine

Už dlouho jsem neviděla nic tak vyváženého. Všeho dost, ničeho moc. Scénař neotřele vtipný a chytrý, postavy trefně obsazené a dobře zahrané, příběh roztodivný.. Bizarní, oduševnělá a svým způsobem povznášející zábava. ()

Joll

Po dvou dnech se vracím a mění hodnocení ze 4 na 5 hvězd! Tento film mě prostě dostal, ze začátku je to podivná až nudná podívaná, která vám i přes tyto dva nepříliš lichotivé přívlastky nějakým způsobem nutí se dívat co se sakra z toho divného filmu vylíhne a jak běží čas a události se stávají stále absurdnějšími vy zjišťujete že jste zcela vtažení do téhle filmové hříčky, že vám ta bizardní shoda náhod vůbec nevadí a že naopak se pro vás stává neobyčejně poutavou. Občas se mi zdálo jaky by na mne dýchl Lynch v komediálním pojetí. Prostě zkoukněte a uvidíte, protože tento film se velice těžko popisuje. ()

helloween93

Scorcesova představa o noci, která se vám za život přihodí jen jednou (alespoň doufejte). Plejáda komických figurek s nimiž za tu noc přijdete do styku je pestřejší než výběr v Tescu. Skvělý film z 80. let o jedné fakt špatné noci v New Yorku. 4 hvězdy zasloužené. ()

GOREGASM

Další Martyho skrytý klenot. Brilantně hektická a zatraceně černohumorná komedie s prvky dramatu, ale šlo by to říci i obráceně. Pekelné tempo řetězí řadu nešťastných okolností, kterými si prochází hlavní postava s až kazisvětskou radostí a tlačí ústředního nebožáka směrem, který si máloterý smrtelník zaslouží. Martymu to ovšem díky jeho zběsilému pojetí šlape jako ten nejnadupanější motor od Forda, a když přijde konec, řeknete si, že podobně ironickou jízdu, která parádně vystihuje onu nicotnost v mnohamiliónovém New Yorku, jste ještě nezažili.95% ()

Mánička

Už sa vám niekedy stalo, že až absurdné množstvo po sebe nasledujúcich náhod vám znemožnilo dopracovať sa k nejakej prachobyčajnej záležitosti? Tu máte uletený príklad. Scorseseho odľahčená jednohubka, v ktorej vás nezabudne pretiahnuť temným zákutím jeho domoviny a ešte si popritom vhodne i nevhodne zavtipkuje. Dojem z filmu mi trochu pripomínal Lynchovu víziu v Blue Velvet - kontrast medzi obyčajnou dennou idylou a súhrou nešťastných náhod a lá "v zlom čase na zlom mieste" priamo v temnote noci. ()

yVANs

Líbil se mě jeden moment ve filmu "Eyes wide shout" - film je skvelý, ale ten kousek na mě velice silně zapůsobil. Tento film je celý o tomhle pocitu. Noční New York může být podle všeho docela zkličující místo. Tvůrci natočili film, který kouzlu New Yorku "after hours" skládá opravdový hold. Všechno perfektní do nejmenšího detailu. Co taky jiného od Scorseseho čekat. ()

Ondr@932

Výborná černá komedie !! Takovou noc bych tedy opravdu nechtěl zažít :-D Film jsem si opravdu užil, byla to zábava ten film sledovat. 90% ()

VyViteKdo

Bizarnost nad bizarnost. Ale je to něco jako Pulp Fiction, člověk se do toho prostě musí dostat. Příběh stylu to nevymyslíš mě neskutečně bavil a občas jsem i chytal záchvaty smíchu a hlavou se mi honilo: "Co se to sakra děje?" Za mě je to za čtyři hvězdy, doporučuju lidem s pořádným smyslem pro humor :) ()

Biopler

Ukážka režisérskeho majstrovstva v podaní Scorseseho v príbehu, ktorý je bizarným sledom udalostí zaváňajúci mnohými prvkami skôr typickými pre tvorbu Lyncha. Mám na mysli hlavne herecké obsadenie svojských postavičiek a ich vedenie po šachovnici príbehu. Bavilo ma sledovať celú story, pri ktorej som v poslednej tretine pochopil, že najväčšou výzvou bude dielo rozumne a uspokojivo ukončiť. Tá záhadná punkerka, ktorá kvázi zachráni Paula je ako blesk z jasného neba dolepená do príbehu, no a ten záver... na jednej strane úžasný nápad akoby zhmotniť ochromenie hrdinu konať v situáciách do pozície nehybnej sochy, na druhej strane Paulovo dvorenie čudnej starej dáme je na pováženie. Ináč to Martymu celkom dobre do seba zapadá, spleť postáv a ich prepojenie je dosť pútavé a zábavné, obzvlášť ma pobavila barmanka, ktorej spomínané kopírovacie schopnosti zohrali neskôr svoju rolu. Žonglovanie so žánrami je zvládnuté veľmi dobre. ()

Shizle

After Hours je v rámci dosavadní Scorseseho tvorby rozhodně tím nejunikátnějším filmem, zároveň ale i těžce žánrově definovatelný. Samotná zápletka je docela banální, samotářský úředník Paul (Griffin Dunne) se vydává na noční výlet do okresu SoHo v New Yorku za vidinou nezávazného sexu s dívkou, s kterou se dříve náhodně seznámil v kavárně. Když ale zjistí, že slečna tak úplně o sex nestojí, a že je mentálně nevyrovnaná a zničená, rozhodne se Paul utéct do nočního centra SoHa. Na neštěstí pro něj se ale všechno vyvrbí tím nejbizarnějším způsobem, a až do rána musí Paul překonat nejednu léčku osudu. Film jako takový je od začátku do konce poutavý, a stopáž 96 minut mu sedí jako ulitá. Scorsese ukazuje že dokáže krásně balancovat na pomezí absurdní komedie, a nikdy nespadnout do úplného nonsensu bez hlavy a paty. Také je zde užito spousty chytrých payoffů, viz taxikář, těžítko, nebo samotná socha, které mají největší zásluhu na té komediální stránce. Zároveň film dýchá silným surrealistickým dojmem, a od cca půlky působí jako čistě snová snůška několika ztřeštěných událostí. K tomuto snovému dojmu skvěle dopomáhá práce se světli a kamerou. Noční, dekadentní, ale vcelku klidné ulice Manhattanu, jsou autenticky vyobrazené, a osvětlení zejména pouličními lampami a různými LED panely doplňuje vizuální stránku a elegantně dopomáhá onomu surrealistickému a dekadentnímu nádechu. V pozadí hrající lehce znepokojivé, tlumené tóny v kombinaci s rychlou autorskou hudbou, ozývající se z jukeboxů a nočních klubů, už jen podtrhují finální atmosféru filmu. Pro mě se jedná zatím o největší překvapení v řadě skvělých Scorseseho filmů, a rozhodnout se mezi čtyřkou a pětkou mi dalo celkem zabrat. Nechám to ale minimálně do dalšího zhlédnutí na té nižší hranici. GOOD MORNING, PAUL. ()

Joski

Trošku bizarný a nedotiahnutý filmík. Mnohé detaily v deji sú fajn poriešené, ale celkový dojem je skôr priemerný. U Scorseseho som zvyknutý na vyšší level. 60% ()

denulik

Tento film vo mne navodil celkom slušný pocit, že som sa ocitla uprostred nočnej mory. Taký ten pocit ako keď veľmi chcete utiecť, ale nemôžete odlepiť nohy od zeme - to je presne pozícia hlavného hrdinu, ktorý čím viac sa snaží, tým viac zapadá do stále bizarnejších problémov. Záver rozhodne pobavil. ()

departed

Noc, kterou bych chtěl zažít. Potkávat samý podivíny, neustále se dostávat do situací, ze kterých není jen tak úniku a nemít možnost se jen tak dostat domů. Dobře vyvážený mix komedie a lehce temného thrilleru. V hlavní roli sympaťák a několik vtipných scén, jenž mi vykouzlily úsměv ve tváři. ()

Zemřel herec Dick Miller

Zemřel herec Dick Miller