Reklama

Reklama

Tichá noc, krvavá noc

  • USA Silent Night, Bloody Night (více)

Obsahy(1)

Pro většinu lidí jsou Vánoce časem klidu, rozjímání a radosti. Ale pro obyvatele malého novoanglického městečka představují zimní svátky především čas vzpomínání na Wilforda Butlera, jehož sebevražda upálením všechny šokovala. Po letech se Wilfordův vnuk Jeffrey rozhodne prodat zděděný dům a navždy se s městem rozloučit. Bývalá léčebna pro mentálně choré však skrývá nejedno hrozivé tajemství a řetězec událostí spojený se šíleným zabijákem může začít.. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (67)

Goldbeater 

všechny recenze uživatele

Jsem překvapen, jak vysoké hodnocení si zde Tichá noc, krvavá noc ještě drží. Já tenhle hororový snímek vidím jako dosti (pod)průměrnou podívanou. Děj je z dnešního pohledu vcelku nezajímavý a realizace je dost levná a nikterak originální. Dialogy jsou totálně o ničem a dlouhé nic neříkající scény nudí dostatečně na to, abych nedal víc než dvě hvězdy. A to je ode mě ještě dost velkorysé. Jediná zajímavá věc na tomhle filmu je vedlejší role klasického Johna Carradina, který se ale stejně na scéně moc neobjeví. Za finále by scénárista zasloužil facku. Vážně nic moc, čekal jsem to lepší. ()

K.I.N.G. 

všechny recenze uživatele

Neobyčejný hororový snímek, temný, jako každý z pokojů Butlerovic rodiny, se zdejším, výrazně kolísavým hodnocením a důvod je jasný. Ten film má totiž možná nápaditý příběh, ale po většinu času nudný průběh, takže se takovému průměrnému zdejšímu rádoby inteligentovi nebo nevybíravému, tuctovému diváku může stát, že ho snímek už v půlce unudí k smrti. Kouzlo je totiž jinde. Je to všechno v atmosféře, která zde je mrazivě přestárlá. Film má nádherný hororový feeling, který až šokuje množstvím tak úchvatných záběrů starých časů, fotografií, různých zatuchlých pokojů a rozpadajících se věcí. Pokud se pak stane i jakákoliv nedetailně zobrazená vražda v takovém prostředí, omdlíváte blahem a hrůzou zároveň. A právě toto si dokážou vychutnat jenom ti povolaní, fajnšmekři - my, hororoví fanoušci...A ještě něco. Vidět Tichou noc, krvavou noc v té odporné kvalitě, která vypadá jako natočená kamerou za pět korun je slast. ()

Reklama

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Já mám prostě tyhle staré slashery rád. Pár postav, malé městečko, skvělá kamera (pohled očima vraha byl jistě inspirací pro budoucí Halloween), pěkná práce sekerou, banda magorů připomínajících sedláky u Chlumce nebo vzbouřené Chody a parádní hudba (Gershon Kingsley). Hudební doprovod je mnohem strašidelnější u starších snímků, kde stačí temné tóny basy, než u řady novodobých. Sníh, noc, hřbitov a rýč v akci. Jednou z nejhezčích scén je asi vydloubnutí oka napůl rozbitou skleničkou (ne sice tak hezké jako u Andaluského psa, ale roztomilé). Mizerná kvalita obrazu je zčásti vyvážena obstojným dabingem. ()

majo25 

všechny recenze uživatele

Iba nudný triler s nedotiahnutým záverom, ktorý má naviac slabší a ťažkopádnejší vizuál. Nízkorozpočtovosť z neho len tak srší a všetky postavy sú nejakým spôsobom divné. Občas sa vydarí nejaká tá scéna, sem-tam atmosféra, ale žeby toto malo kompezovať nedostatky, hlavne celodejovú nudu, to ani náhodou. A pritom taký záujímavý názov. ()

fcreading 

všechny recenze uživatele

Zabudnutý horor ktorý som si včera pripomenul. Škoda toho obrazu pretože to aj uberá na kvalite filmu. Zo začiatku budú spomínať na Wilfroda Butlera ktorý sa upálill. Jeho vnuk Jeffrey sa po rokoch rozhodne predať tento dom a pošle svojho právnika aby ten dom predal. Lenže v tú istú noc sa niečo stane, právnika niekto zabije sekerou a jeho priateľku tiež. Potom do tochto mesta prichádza Jeffrey a zistuje kdo stojí za tým všetkým a pritom mu pomáha starostova dcera. Ničím neprekvapí pretože pri konci som aj tušil kdo zabija. ()

Galerie (20)

Zajímavosti (2)

  • James Patterson (Jefferey Butler) zemřel na rakovinu několik měsíců po hlavním natáčení – jeho repliky během postrpodukce pak musel namluvit jiný herec. (fiLLthe3DD)
  • Natáčení započalo 30. listopadu 1970 v Oyster Bay v New Yorku. Dům Wilfreda Butlera (Philip Bruns) je pak ve skutečnosti dům Jamese Williama Beekmana. Postprodukce se uskutečnila až v létě roku 1972. Rozpočet snímku činil necelých tři sta tisíc amerických dolarů. (fiLLthe3DD)

Reklama

Reklama