Mnoho povyku pro nic

• Velká Británie Much Ado About Nothing (více)

Don Pedro Aragonský navštíví svého přítele Leonata v Messině a přivede s sebou své přátele Benedika a Claudia. To vše krátce poté, co potlačil vzpouru svého nevlastního bratra Dona Johna. Claudiovi, zamilovanému do Leonatovy dcery Hero, pomáhá Don Pedro získat její ruku, přestože se zlý Don John snaží sňatek zmařit. Současně se přátelé domluví na plánu, jak přimět Leonatovu neteř Beatrici a Benedika, aby se do sebe zamilovali, což se podaří. Don John však zosnuje plán, jak překazit svatbu Claudia a Hero. Rozšíří pomluvu, že Hero byla Claudiovi ještě před svatbou nevěrná. Plán vyjde, což vede Claudia k tomu, že na svatbě svou milovanou Hero veřejně odsoudí a odmítne si ji vzít. V reakci na to si její otec se svými přáteli vymyslí báchorku, že Hero zemřela žalem, a doufají, že v Claudiovi vzbudí lítost. Mezitím si Beatrice a Benedik vyznávají lásku a Beatrice prosí Benedika, aby Claudia vyzval na souboj... (TV Nova)

Heroine

Většinou mám Shakespeara od Branagha ráda, ale tenhle mi připadá snad ze všech, co jsem kdy viděla, nejslabší. Jako by se Kenneth nemohl rozhodnout, o co se vlastně bude snažit. O naprosto věrné převyprávění klasiky? O totální parodickou frašku? Obsazení je zvláštní. Někdo je tu úplně nesnesitelný (Beckinsale, Thompson, Sean Leonard, Keaton), někdo je tu vynikající (Branagh, Blessed), a někdo je tu prostě DIVNÝ, a ano, teď myslím Reevese a Washingtona. Celkově klasika se zkazit úplně nepovedla. Je tu pár dost legračních scén, pár trapných, samozřejmě, a jinak jsem si u nesnesitelných závěrečných titulků říkala hlavně "WTF?!?". ()

Colleague

Co na tom, že je to hvězdně obsazené? Nějak nechápu, proč je tak zajímavé, když kamera zabere nějaký ksicht, který staroangličtinou začne plácat nějaké nesmysly. ()

korok

Obdivuji herce v tomto filmu co za poetické texty ve staroangličtině se museli naučit. A některým přitom ta pusa jela jako na běžícím pásu. Klobouk dolů. ()

burton

Báječná komedie, plná skvostných slovních hříček, skvělého a "nevinného" pletichaření, krásných lidí, slunečných dnů a horkých nocí. Fascinuje mě, jak Kenneth piští. ()

Evander

Dobré filmové zpracování výborné Shakespearovy komedie. V divadle je sice lepší, ale i tak stojí toto filmové zpracování za vidění. Hvězdnému hereckému obsazení zde jasně vévodí Emma Thompson a Denzel Washington. Dále se mi ve svých rolích velmi líbili Kenneth Branagh a jako obyčejně i Michael Keaton. 80% ()

cure

Plejáda hereckých hviezd dáva tušiť nečakaný zážitok. A ak vám okrem hrania začnú aj spievať nádherné melódie do príbehu, ktorý pre nás napísal sám veľký Shakespeare, nemôžete ľutovať dve hodinky strávené v príjemných, bezstarostných farbách Talianska, v ktorom sa to celé odohráva. Takto to dopadne ak niekto natočí film s láskou a úctou k predlohe. Však, pán Kenneth Branagh? ()

MJ

Moc hezky zpracováno. Udivilo mě, kolik se v takovém, dle mě poměrně dost neznámém filmu, vystřídalo slavných jmen. Rohodně doporučuji ke zhlédnutí, hlavně těm, co mají rádi klasické divadlo. :-) ()

tranquill

"Z toho by se i pařez zbláznil!" Je to taková Shakespearova konverzační poudačka. "Já a ty se nemůžeme ani namlouvat mírumilovně..." ()

quixote

...asi nejlepší adaptce nějaké z Willových komedií vůbec. Absolutní souznění předlohy, herců a režiséra. ()

josieaddms

Pěkný, pro mě zábavně zfilmovaný Shakespeare. Mám slabost pro Kennetha Branagha a jeho filmy, ale přesto si uvědomuji, že to není pro každého. Trochu mě tady iritoval ten začátek s pobíhajícími naháči, a už od první vteřiny kdy se objevil, mi tu hrozně vadil Michael Keaton a jeho nechutný smysl pro humor. Jinak se mi líbí i atmosféra, docela se při tom pobavím, líbí se mi přehnané divadelní hraní, a je pěkné, jak Branagh nechává dialogy téměř nepozměněné. Parodické prvky mi nevadí, jestli spíš něco, tak ti dva mladí a určitě příliš průhledné šaty které zde vystupující dámy nosí. Určitě na tom něco je, ale dalo by se to udělat i mnohem lépe. Já se zasměji, baví mě to, ale úplně chápu lidi pro které je to na hranici s odpadem. ()

DadysGirl

Klasika v podání, které jí rozhodně neubralo na kráse... Skvělá adaptace a dobrá komedie... Navíc luxusní obsazení... Jen vzhledem k roku natočení nečekejte extra kameru a zvuk... ()

Stanix

Wilda Šejkspírů není zrovna můj šálek čaje, ale musím uznat, že ho Branagh dokázal sqele oprášit a zpřístupnit dnešnímu divákovi. Prvním úspešným krokem je lákavé herecké obsazení, které až na výjimky (Robert Sean), dokázalo dílo parádně prodat. Samotný Branagh byl výborný a Keaton přímo k popukání. Druhým plusem je bezesporu povedená příjemná atmosféra prostředí v němž se děj odehrává. Z dosti přísné divadelní formy scénáře bohužel plyne menší nepříjemnost v podobě mnohdy dosti težce čitelných dialogů, ale je pochopitelné že to tak musí být, jinak by snímek svého zamýšleného "ducha" ztratil. Veskrze se tedy jedná o příjemnou záležitost, ze které jsem měl na konci příjemně naivní náladu. ()

TaNya_

Povedené zpracování, které detailně kopíruje předlohu a přitom tam vnáší ještě něco navíc. On je tem příběh opravdu víceméně o ničem, ale Shakespeare a Kenneth to zvládnout podat tak dobře, že se přitom člověk královsky baví. Hádky Benedicka a Beatrice jsou naprostá dialogová dokonalost! ()

ma883

V jednoduchosti je krása a neznám nic lepšího, co by na to toto úsloví sedělo. Mnoho povyku pro nic je krásný snímek, který si stačí v klidu vychutnat. Známá Shakespearova komedie ožívá v nenáročném provedení osobnostmi slavných herců. Všechny velké hvězdy si vystačí v jednom neokázalém kostýmu za zvuku veselé i melancholické melodie, která je tak krásně jednoduchá, že si ji můžete ihned sami pobrukovat. Celé dílo působí velice lidově a lehce a ani chvilku nenudí. I dlouhé Benedikovy monology jsou zajímavé v podání Kennetha Branagha. Michael Keaton se zase objevuje v úžasné komediální roli a je výborný. Nikdo z herců nebyl zastíněn jiným a film tak působí uceleně. Jedná se o jednu z nejlepších adaptací her Williama Shakespeara. ()

Jehan

Prostě nádhera. Byl jsem na tom filmu v kině a odcházel v euforii. Stylový přesun do barokní doby určitě neuškodil. Takový borec přes Shakespearovskou angličtinu nejsem, takže mi pomohly titulky, díky kterým jsem si film znovu vychutnal stažený v původním znění i bez nich. Má nějaký pěkný český dabing? ()

cinema_cz

Chtěl-li Branagh dokázat, že jít dnes do kina Shakespeara nemusí být vůbec nuda, povedlo se mu to myslím velmi přesvědčivě. Staromilci snad mohou mít výhrady ke způsobu, jakým se ve filmu spojuje vytříbená elegance Básníkova slova s komikou místy zemitou, ale myslím, že Básník by nic nenamítal. Básník měl své diváky rád a na vlastní nedotknutelnost si určitě nepotrpěl. 80 % (Iva Hejlíčková, Ci 02/1996, str. 48) ()

Pete

Vskutku, tuto slabší Willovu komedii, pohádku z Messiny plnou klišé snad nešlo převést na plátno lépe - třeba maškarní scéna je rozkošná. A kdo si dokáže plně užívat Emmu a Kennetha v jejich protivných i sympatických polohách, přičte si hvězdu navrch. Ale nedělal bych kolem toho zbytečně mnoho povyku. ()

akcul

Lehounká komedie, na jejíž zpracování by byl hrdý i Shakespeare. Až tak mě neuchvacovaly zvraty, plodící nenávist a jiné temné vášně, za to hašteření Emmy Thompson a Kennetha Branagha je opravdu půvabně řízné a drze mazlivé. Oba byli výteční, stejně jako "držkování" Michaela Keatona a Denzel Washington? Nevím, zda je to tím Shakespearem, ale byl tu neuvěřitelně přitažlivý (co tak Othello, pane?). Trošku zklamání přinesl poněkud plochý Keanu Reeves. Jinak příjemná výprava: masky, zahrady a vůbec takové milé pokoukáníčko. Jedna z nejlepších adaptací, Branagh je velkokníže Shakespearových děl! PS: Včera se mě jeden idiot zeptal, co na tom Shakespearovi je? co na to chcete říct? NADČASOVOST, VOLE! ()