Mnoho povyku pro nic

• Velká Británie Much Ado About Nothing (více)

Don Pedro Aragonský navštíví svého přítele Leonata v Messině a přivede s sebou své přátele Benedika a Claudia. To vše krátce poté, co potlačil vzpouru svého nevlastního bratra Dona Johna. Claudiovi, zamilovanému do Leonatovy dcery Hero, pomáhá Don Pedro získat její ruku, přestože se zlý Don John snaží sňatek zmařit. Současně se přátelé domluví na plánu, jak přimět Leonatovu neteř Beatrici a Benedika, aby se do sebe zamilovali, což se podaří. Don John však zosnuje plán, jak překazit svatbu Claudia a Hero. Rozšíří pomluvu, že Hero byla Claudiovi ještě před svatbou nevěrná. Plán vyjde, což vede Claudia k tomu, že na svatbě svou milovanou Hero veřejně odsoudí a odmítne si ji vzít. V reakci na to si její otec se svými přáteli vymyslí báchorku, že Hero zemřela žalem, a doufají, že v Claudiovi vzbudí lítost. Mezitím si Beatrice a Benedik vyznávají lásku a Beatrice prosí Benedika, aby Claudia vyzval na souboj... (TV Nova)

Demoiselle

Poslední dobou ve mě vzrůstá neuvěřitelná náklonost ke Kennethovi a jeho práci se slovy. Jeho pojetí Shakespeara je něčím jedinečné, ač zachovává jeho podstatu. Much Ado About Nothing je vynikajícím zpracováním, báječnou komedií /ač nemusíte býti milovníci klasiky/ a promenádou krásných hereckých výkonů, počínaje právě Kennethem /scéna v parku/ a nekončí Emmou /jejich společné pře/. Jak jsem si tady taky přečetla - Keanu Reeves byl špatný, prostě špatný! ()

rhiannon

Jeden z mých nejmilejších filmů... co jiného čekat, když K. Branagh zpracuje mou oblíbenou Shakespearovu komedii. Filmu výrazně prospělo zkrácení některých původních monologů/dialogů i převedení děje do exteriérů slunného vinného kraje; oku i uchu lahodí hromadné scény v úvodu i závěru filmu, ze kterých je patrná pohodová atmosféra. Dominuje zde ústřední dvojice, zahraná fantasticky Branaghem a Thompsonovou; ale ani další herci nepřijdou zkrátka, mládež (Beckinsale, Leonard) je přímočará akurátně svému věku, milým překvapením je laskavý D. Washington. Poněkud mdlý je záporák K. Reevese a naprosto děsný je M. Keaton, ale to jsou jen drobné kazy na jinak skvělém filmu. ()

tomino28

Pěkné převedení Shakespearovy divadelní hry na plátno se zajímavým hereckým obsazením a poutavou hudbou, ale celkové sečteno se nejedná o nic extra výjimečného. Takže si v duchu samotného snímku tak trochu říkám: mnoho povyku pro (skoro) nic... ()

FandaF

Na úvod - Denzela Washingtona mám rád, je to sympaťák a dobrý herec. Nicméně obsadit ho do role Dona Pedra je absolutní nesmysl. Shakespeara by v 16. století něco takového ani nenapadlo... Natož přeneseme-li se ještě více do minulosti, zjistíme si něco o předloze - kdo byl Petr Aragonský... A dále pro nezasvěcené - ve filmu je jeho bratr Keanu Reeves... WTF? Stejně tak kostýmy a scéna silně neladí s historickým kontextem... ()

Talita1

Režisér Kenneth Branagh ponúka klasické spracovanie tejto komédie od Williama Shakespeara. Tešiť sa môžeme na výborných hercov ako Emma Thompson, Denzel Washington, Kate Beckinsale či Michael Keaton. Keanu Reeves si tu tiež zahral, tentokrát negatívnu postavu. Divák si tu nájde okrem humoru, vtipu a romantiky aj morálne ponaučenie. Hodba výborná, dobové kostýmy presvedčivé. ()

tulen

Velmi příjemný, pohodový film. Jen na pár místech mi přišlo, že to režisér příliěnou snahou trochu přeťápnul (třeba prolínačka kašna-houpačka nebo hezká, ale občas trochu vlezlá hudba). Humorné vložky stráží jsem příliš nepochopil - ale nevím jestli byla chyba na mojí straně, na straně filmu nebo už je problém v příliš specifickém a dobovém humoru originálu. ()

belisama

Jednoduche na "stravenie", pritom efektne a vtipne, prosto nadcasove. Pre milovnikov Shakespeara vrelo odporucam, a pre tych ostatnych tiez. ()

Sonjushka

Pěkný odpočinkový film, i když Shakespeare není můj šálek, všechny ty intriky a domluvy za zády, které pak produkují umělé situace, ke kterým by jinak normálně nedošlo. Ale je to řešeno vše rychle a svižně, krásné prostředí, skvělí herci. ()

JohnDean

Není to špatné, ale čekal jsem víc. Co si představím když se řekne Kenneth Branagh? Jindřich V. Co si představím když se řekne Emma Thompson? Soumrak dne. A co si představím když se řekne Shakespeare? Zeffirelliho Romea a Julii. Všechno dohromady dává svižnou romantickou komedii se slabou zápletkou a neméně slabým záporákem, moc rychle vyřešené lapálie a nedostatečné popichování Beatrice s Benedictem. Nebýt geniálního Michaela Keatona, šlo by o film, kvůli němuž je mnoho povyku pro nic. ()

Sejkorka

Předpokládám, že je to v podstatě přesně podle předlohy, kterou jsem na divadle neviděl, tím myslím i v televizi jako inscenaci apod. Je to velmi edukativní, nebudu se pouštět do složitějších akcí s hodnocením. Podle mne vévodí Emma Thompson. Už její úvodní předčítání je majstrštyk. Na jednu stranu je dobře, když to člověk vidí v originále s titulky, na druhou škoda, protože spousta perel unikne. A to hlavně v dialozích Emmy a Kennetha. ()

peproch

Veselá komedie pro excelující Emmu T. v roli Beatricie, a Keneth B. si s ní nadšeně zahrál Benedica. A ostatní je tak trochu Holyvůdská stafáž v nádherním italském prostředí ()

deli06

Celé prostě tak nějak funguje. Emma a Kenneth jsou spolu dokonalí a stejně tak jeho režie a úprava scénáře. Je to skvělý film, u kterého si odpočinete. Ne blbost. Prostě příjemný romantický film, na který když koukáte, tak vypnete okolí. A stojí to za to. ()