Batman navždy (1995)

O triedu väčšia zábava hlavne kvôli Jimovi a Tommy Lee Jonesovi (tie honoráre museli byť strašné). Inak ale rovnaká sračka ako jeho nástupca.

Štvanec (2003)

Škoda, že scenáru na mnohých miestach dochádza dych... To je hádam jediná výhrada a súčasne práve tým stráca film veľkoplátnový potenciál. Ako televízna jednohubka ale funguje dokonale - škoda len unudeného Del Tora. Jones na staré kolena zreje ako toskánske víno a záverečné "servírovanie prosciutta" vojde do dejín. Príjemné oživenie oproti nudným, vybuchujúcim prestrelkám.

Evelyn Glennie - Dotek zvuku (2004)

Jendoducho sa nečudujem že tento dokument videlo tak málo ľudí. Ale toto treba vidieť, aja šírim odporúčania kade chodím.

Chlapec v pruhovaném pyžamu (2008)

Briti sa zas ukázali vo fantastickom atmsoferickom svetle, americká koprodukcia naopak v tom vykalkulovanom. Bravúre nakrútený film, ktorý si Vás získa pomaličky, a ku koncu už roluje plnou rýchlosťou. Súhlasím s ChewieDC a Pomom, že keby tento film mal v rukách človek, ktorí by z neho vyšťavil všetko, bola by to udalosť storočnice. Dávam pekelne seriózne 4 hviezdičky.

Mamma Mia! (2008) odpad!

Už len z toho traileru hrozí curkovka... Jediná vec, čo je na tomto filme zaujímavá, je ČO použili tvorcovia aby v ňom hralo obsadenie, čo hrá. Muzikál, na ktorý sa zabudne rovnako ako na hudbu, čo v ňom bola použitá. A tie tanečné kreácie vyzerajú ako na bienále fantázie detí predškolského veku. Nemám rád muzikály, a ak som dal Moulin Rouge a Hair hodnotenie aké som dal, toto jednoznačne nestojí ani za jednu hviezdičku. High school musical (čo je podľa mňa legálny spôsob tyranie inteligentov) je omnoho lepší. Nuž...

Kronika rodu Spiderwicků (2008)

Od Pána prsteňov sme tu mali všakovaké pokusy o niečo ako fantasy filmy a nakoniec sme sa iba chytali za hlavy. Takže po tých infantilných bláboloch som dlho zvažoval siahnuť na tento titul - hlavne kvôli stopáži. A ono čuduj sa svete, dostala sa mi nadupaná rozprávka, hnusní nenažraní škriatkovia bažiaci po krvi a záporák v podobe ugly faceu Nolteho (a že je škaredší aj ako jeho digitálne skutočné ja). Nápadov má film taktiež dosť, čo ma veľmi teší, pretože chlapíci z vizuálnych efektov majú inšpirácie na rozdávanie a vôbec sa navzájom nevykrádajú. V RÁMCI žánru, ktorý zvládol režisér natoľko, že sa zaň nemusí schovávať a v rámci porovnania z ostatnými fantasy "pokusmi" teda jednoznačne 4. Plus, vziať na toto dieťa do kina...

Krasavec Beauty (1994)

Najkrajší zvierací film v histórii. CItlivý a krehký , ako len duša tohto majestátneho zvieraťa. Nejdem už písať chválospevy na Elfmana, ale určite si jeden zaslúži aj režisér. A ono je to vlastne žena - a tých je na svete málo. Fantastique, maddemoisselle !

Královská kobra (1999) odpad!

A ten záver to je jednoducho ako keď si natriete kyslú uhorku nuttelou a vytriete ňou 50 ročný zaschnutý olej a zjete. SAJRAJT

Legenda (1985)

Veľmi originálna, podarená fantasy za ktorú sa Scott určite nemusí hanbiť. Fantastické masky a kostými, výborná atmsoféra podfarbovaná Goldsmithovou hudbou. Myslím, že dnes už klasika v žánri. A záverečný čertisko for ever!