Valkýra (2008)

Nie som ktovieaký milovník histórie, ale druhá svetová vojna je jednoducho nepriehľadnuteľné memento ľudstva. Tento špionážno - atentátnický film sa pomaly rozbieha, no ani si neuvedomíte a naberá na silných obrátkach... Zámerne chladný, s neprekonateľnou réžiou a hlavne skvelým hudobným podfarbením, vrcholiacim v záverečných dych berúcich scénach. Vojnový film, ktorý nečerpá z gigantických bojových scén, ale z prepracovaného scenára a budovaní napätia. Výkony hlavných hercov boli fantastické, a dokonca využili kabinetných záporákov, takže som už zhruba podľa ksychtov vycítil, kto bude problematický. Tom Cruise si natrénoval rolu vojnového postiháka v Narodený 4. července, takže tu to iba zúročil a myslím, že antipatiám voči nemu kvôli jeho súkromnému životu mu tu netreba nič vytýkať. Starostlivo nakrútená snímka, ktorú asi len a len odporúčať. Ps: Ale aj tak mi vadila tá angličtina, nemôžem si pomôcť...

Kung Fu: Legenda pokračuje (1993) (seriál)

Alebo pokus o redefináciu SUPERHEROES v podobe "kvang čej kejna". ALe nasmial som sa skvelo:)

Mafstory (2006) (seriál)

Určite zajímavý počin defakto už len kôli tomu, že scenár píše týpek čo robí poštára v braku Pošta pre Teba.

Není co ztratit (1997)

Jedna z mojich najobľúbenejších komédii. Svižná, a skutočne vtipná, a nie trápna, s oddychovým happyendom. Dokonca ani Martin Lawrence mi nevadí. Pozrite si, nie je čo stratiť!

Ďábelský Santa (2005)

WTF? To toto malo byť čo? Očakával som kravinu, a aj som ju síce dostal, ale tá brutalita vôbec nebola vtipná a v závere sa už Santu bojíte úplne vážne. To ono je to tým, že navlieknu wrestlerového redhead agresora, čo mu pri každom zaťatí zubov vyvalí na hlave žilu ako požiarnicku hadicu... Zhovadilosť, povedal by som, pretože to pôsobí pomerne dehonestujúco. Ešteže máme mikuláša, lebo toto by som ako dieťa nerozdýchal... A ešte keby vo filme pil CocaColu, to by ma dorazilo úplne.

Croc Files (1999) (seriál)

Všetci si hovorili ž etento chlapík zle skončí. Aj skončil, ale to, čo po sebe zanechal má vysokú cenu.

Únos (1997)

Zo začiatku film roluje, ale potom mu trošku vyhasne dych a do cieľa došiel na troch hviezdičkách.

Přátelé (1994) (seriál)

Genialita sama o sebe, ktorá navyše skončila so všetkou cťou v najlepšom. Ďakujeme za tento seriál.

Vikingové II (2008)

No, bol som milo prekvapený, aj keď na tento film som sa ani neviem prečo tešil. Je to prvoradé Bčko, nefalšované, no mám pocit že s týmto potenciálom sa hanbiť nemusí(trošku mi však prekážali metrosexuálny vikingovia). Na to, v akej kategórii sa pohybujeme (pretože je zbytočné hovoriť keby bolo keby) som bol spokojný. A moorwen vyzerá skutočne pekne, aj keď lacno:D.(Asi ho vyrobili v Kórei) A Jim Caviezel, zaujímavý herec, ak sa vypracuje, očividne bude hrávať zapamätateľné charaktery. A ako ostatní spomínajú, škoda Rona Perlmana. Ale asi hrá iba toľko, koľlko mu zaplatili:D

Samuraj Jack (2001) (seriál)

Prosíím, sfilmujte to niekto! Tartakovskeho feeling, a samozrejme absolútne avantgardné príbehy a dá sa povedať aj celkom slušná brutalita. Cartoon Network sa fakt pozviechal, a v rámci počitačovo animovaných šialeností nám ponúkol toto. NICE