Gran Torino (2008)

Hmmm... Réžiu snáď u tohto Hollywoodskeho veterána ani netreba komentovať - perfektná, nenarušivá, bezchybná. Čo do soundtracku, nie je ktovieaký nápadný, avšak theme pesnička je veľmi pekná a rád by som na ňu upriamil pozornosť. Réžia ale nie je to, čo však treba vyzdvihovať v tomto filme v rámci mena Clint Eastwood. DIRTY HARRY IS BACK! Jeho postavička, takpoveidac s karikatúrnymi črtami, je priam neuveriteľnou exhumáciou tohto filmového dinosaura. S chrchlavým hlasom, zombie fucking gangsta eyes a neuveriteľným sexappealom si to tento dedulo dusí po plátne s trefnými hláškami, pri ktorých sa mi vážne rozťahoval úsmev na tvári. A vy cítite rešpekt voči výbornej, prešpikovane odvedenej práci. Podľa mňa vynikajúci, netradičný ľudský film s hlbokou myšlienkou a neopakovateľným Eastwoodom, ktorý jednoducho vytvoril žijúcu legendu. Jediná poznámka v negatívnom zmysle - to, že tento film nebol nominovaný na oscara, považujem za fatálny omyl, ignoráciu úcty voči umelcovi takéhoto formátu a všeobecne za fakt, že AA ide do prdele. 24 karátové zlato na striebornom plátne a ja iba smelo odporúčam "with big fucking smile on my face."

Bolt - pes pro každý případ (2008)

Nemôžem dať plné hodnotenie, pretože sa určite nejedná o žiaden spektakulárny animák. Úvodné sekvencie sa niesli v duchu nevídanej ultra animovanej akcie, no potom akosi klesol hrebienok, a vôbec sa to nezdalo vtipné, skôr detské, ale to je cieľová skupina a tak nie je o čom polemizovať. Bolt je pekne animovaný psík, mačička je pekná, nejaký ten morálny odkaz. Tak prečo štyri hviezdičky? Dámy a páni, zoznámte sa -RHINO. Ultra heroický, nesmierne perfektne zanimovaný škrečkovský mentor n-tého stupňa, ktorý vniesol do filmu charakter zatieňujúci Bolta. Absolútne perfektná postavička, ktorá sa popularitou a štýlovosťou radí hore ku Scratovi. Na druhú stranu musím vyzdvihnuť veľmi prešpikovanú animáciu a hudbu, ale na to sme si u pixaru zvykli, ale ničím iným ma tento film prakticky neoslovil. Jednoducho nemá v sebe tu multisociálnu auru.

Bláznivý šaman (2001)

VIete čo, tento film je až tak nehorázne zlý, že som sa nakoniec, neviem prečo, pobavil...Každý máme úchylky....

Pozemšťan (2007)

Po dlhej úvahe dávam päť. Je tam cítiť produkciu Marka Pellingtona, očividne je to temný chlapík. Nepovedal by som, že sa jedná o 24 karátový sci-fi film. V dnešnom svete plnom ultra-gutural-vyumelkovaných všakovako lietajúcich brúsov vílisov je táto komorne poňatá, kvalitne zdialogizovaná lahôdka ako balzam na dušu. Áno, po technickej stránke je film jednoduchý, chýbali mi tam režisérske, a možno aj hudobné inovácie, avšak po obsahovej stránke, a fakte, že sa odohráva v jednej izbe, je plnohodnotný, zaujme, a určite aj prinúti rozmýšľať. Nejedná sa o žiaden presladený, samoúčelný "filozofovák" plný zbytočného mentorovania, ale o skromnú snímku plnú hlbokých myšlienok(skutočne, nad argumentáciami hlavného "hrdinu" by padla na zem gamba aj samotnému Zenonovi z Eley), jemne popretkávaný inteligentným humorom profesora biológie. Koniec je vypointovaný, nenarúšavý, a v podstate celý film ma v sebe akési zvláštne čaro. V jednoduchosti je proste krása!

Simon Sez (1999)

Neviem prečo, ale POSADIŤ DENNISA RODMANA, ktorý ma každý zápas iný účes, nové tetovanie a piercing do ROLY tajného AGENTA CIA, navyše znalca bojových umení, a zakomponovať to do balíka ako je toto chce ABSURDNÚ odvahu, a za ňu dávam tomuto filmu 2 hviezdičky. SKvelo som sa zabával, skutočne... Pokračovanie sa bude volať SPACE JAM.

Od kolébky do hrobu (2003)

Nasraty "afroameričania" predvádzajúci hádam ešte stupídnejšie kostýmy a reťaze ako 50 cent..Hrozné, protagonisti z bronxu nám ukazujú, že aj v škatuli sa dá vyžiť slušne, keĎ si "nigga" a máš reťaz ako dedinský Dunčo. Tieto gangsterky su desivé, tie hviezdičky sú za DŽEt liho a pekné ženy...Vlastne už ani neviem čo tam bolo, lebo ku koncu som vypol telku a išiel spať.

Strážci - Watchmen (2009)

5 hviezdičiek. Bez mihnutia oka. Snyder je vizuálny mág a definitívne jeden z najtalentovanejších režisérov planéty. Podotýkam, že komiks som nikdy nedržal v rukách a ani som netušil, do čoho idem. Zaujalo ma iba meno režiséra a plagáty - nijak extra som Watchmenom nevenoval prílišnú pozornosť, až pokým som si pri záverečných titulkách nezbieral sánku zo zeme. Do pekla - veď Snyder tam napchal 4-5 filmov naraz! Nechápem, ako na to mohol zohnať toľko prachov a vôbec - napchať takto zložité a rozsiahle epické univerzum zmysluplne do troch hodín a ešte ho vypointovať, to chce fakt talent. A obrovský. Jeden z najpozoruhodnejších blockbusterov vôbec, omyl a zázrak zároveň. A s týmito parametrami samozrejme nie pre každého.

Strážci vesmíru (1993) (seriál)

Njprv totálna pecka, potom absolútna sračka, no s odstupom času fantastická komédia parodujúca hádam absolútne všetko, čo sa skrýva pod pojmom kinematografia.