Andaluský pes (1929)

Salvador Dalí bol rozhodne lepší maliar, ako scenárista. Je to plné absurdných výjavov a zvláštností, ale určite to nie je niečo ikonické a nadmieru fascinujúce.

Austrálie (2008)

K Austrálii, podobne ako k Afrike, mám akýsi zvláštny vnútorný vzťah..Takže práve pre zobrazenie - a to veľmi efektné - tejto krajiny a jej Genia Loci dávam dve hviezdičky (koniec koncov rejža je Aussie). Inak je to vypočítavá, gýčová, ale za to extrémne rozvlečená a zbytočne prekombinovaná nádielka Nicole Kidman a "Honca" (za ten preklad, aj keby to bol ultimátny film, by mali "kompetentní" zdobiť pouličné kandelábre...no ok, tak sorry:)...). Jednoducho, skúste zjesť 5 kilový krémeš - po troch sústach by vám liezol cez nosné dierky... Luhrmann je vizuálne veľmi schopný, no iba pri jednej scéne sa mi spotilo oko, a to je na dva a pol hodinový film málo.

Knight Rider (1982) (seriál)

AKo malý som však chodil do cukrárne, kde bol obrovský KIT na 5 korunáčku, a poviem vám, hegal som sa na tej hroznej hydraulike dosť často...Takže za ten Chevrolet aspoň tú jednu.

Teror ve vlaku (2002) odpad!

Tento film je rovnako zlý ako herecký "koncert" fan dama v ňom...Ten chlap by mohol končiť, pretože jeho výraz zvaný "tlačím tlačím, ale nič nejde" už všetkých prestáva baviť. AKo človek je to veľký sympaťák, aj nejakú tú nohu vie vyšvihnúť, ale preboha, nech sa radšej chváli svojimi niekďajšími filmami bez ducha, kde sa len mlátil každý s každým a nech nevymšľa zápletky a nepokúša sa byť to, čo nikdy nebude... PS: Zaujímalo by ma, ako by vyzeral film kde by hral bok po boku so Stevenom Seagalom:D:D:D:D:D:D

Killer (1989)

Old school hong kong king kong movie:DNo a teraz vážne, John Woo je režisér, ktorý už v začiatkoch dokazoval, že bude zriet ako víno, hlavný protagonista (nechce sa mi písať to meno) veľký sympaťák, zápletka podfarbená citovou hľbkou (i keď veľmi plytkou)... Akčné sekvencie sú spektakulárne, a niekoľko nápadov ma veľmi zaujalo (obzvlášť čo do inteligencie dvoch ústredných postáv). V podstate nemôžem tvrdiť, ž esom uchvátený, ale rozhodne odporúčam pozrieť, pretože je zaujímavý rok vzniku (trošku ma zamrzelo, že tam už mali 3g sieť, keď sme my zavádzali pevnú linku). Objektívne: Tento film, aj keď je už deduško, rozhodne nakopáva prdel dnešným filmovým pokusom byť sakramenstky cool a akčný, a tak len vrelo odporúčať. A samozrejme, opäť, ako vždy, zaleží od vkusu...

Kiss Kiss Bang Bang (2005)

Zaujímavo nekonzistentný snímok s podobným, nie však samoúčelne plagiátorským feelingom Guya Ritchieho (Shane Black je totiž trošku "holt" scenárista). Charizmatický Robert Downey a samozrejme prekvapivý Val Kilmer, ktorý stále dokazuje, že keď chce, tak umí. Výborný scenár, a scény, pri ktorých som sa vážne schuti zasmial... Sadlo mi to - veľmi. 85%.

Nepříjemná pravda (2006)

Al Gore prednáša veľmi profesionálne a svojsky, to sa mu musí uznať - po tejto stránke by som dal 5. Avšak tá prílišná populizácia a navyše kontroverzná téma, ktorá má, no nemusí mať reálny základ tam, kde si myslíme že má. Jednoducho nepáčila sa mi na takú prednášku tá prílišná sugestívnosť a zároveň úzkoprsosť a bagatelizovanie. ČLovek s takým prejavom a kalibrom sa mohol zahryznúť viac.

Zeitgeist: The Movie (2007)

Vážení a milí, rád by som iba dodal, po pár skutočných recenzistických perlách, že tento dokument je iba nejakým spôsobom intelektuálna hyperbola mapujúca niekoľko skutočností. Autorom nejde o to vytvárať revolúciu, ale iba určitým spôsobom šokovať a prinútiť nás myslieť, resp zamyslieť sa. Inteligentný človek je schopný bez akéhokoľvek odsúdenia vypočuť si hocijaký názor a akceptovať z neho to, čo sám považuje za relevantné. Výnimočnosť niektorých ľudí spočíva v tom, že dokážu interpretovať názor, ktorý sú schopný prijať širšie masy ľudí. Bohužiaľ, odkedy je ľudstvo ľudstvom, práve širšie masy ľudí nie su schopné prijať akýkoľvek názor s rozumom, rozvahou, pokojom a patričnou dávkou zamyslenia sa...A pre takýchto (kiddo a berg.12) tento dokument nebol...Nech si radšej pozrú Power Rangers a hodnotia filmy ako Nekonečná pařba a podobne...Tam sa nájdu viacej. V závere hodnotenia ,v rámci objektívneho odporúčania by som rád dodal, že sa jedná určite o NEZISKOVÝ dokument, ktorý je iba vyjadrením jednej alternatívy, jedného názoru. Určite stojí za pozretie, a je iba na vašej inteligencii, ako sa k tomu postavíte.

Dotek zla (2000) odpad!

A ten škulavý sandokan, čo hrá prevtelené zlo bol snáď zlý vtip... Žiadne grande finále sa nekoná, satanisko na konci bol smiešny, nemá to žiadnu akciu, žiadnu spektakulárnu myšlienku, na ktorú sa to hrá...nevydarený pokus pri ktorom som sa nudil, a stále som čakal, že príde niečo viac...Neprišlo.

Stmívání (2008)

Atmosféru film má, to rozhodne áno. Len jednoducho je to určené cieľovej skupine nadržaných kilových teeanegerok, a je to z toho cítiť.Režisérka poňala teeanegerskú romancu prekvapivo, vyvarovala sa veľa telesným tekutinám za málo peňazí, ale čo z toho, keď dostala mančaft ako z nočných seriálov na Nove a režisérske schopnosti končia a začínajú pri snažení sa pojať film očami 15 ročnej hormonálne destabilnej 90 kilovej emo pipky, ktorá nenávidí fotra a celý svet. Nymfomatický face hlavnej hrdinky, metrosexuálny upíri a niekedy naozaj vtipná silená coolovosť.